Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Az izmosabb nők könnyebben...

Az izmosabb nők könnyebben vagy nehezebben szülnek?

Figyelt kérdés
Könnyebben, mert erősebbek? Nehezebben, mert kevésbé tudnak ellazulni?
2015. jún. 26. 09:06
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy ezer más dolgon is múlik, csak általánosságban érdekel.
2015. jún. 26. 09:06
 2/19 anonim ***** válasza:
66%
Én azt olvastam a Béres Alexandráról, hogy nagyon nehezen szült, pont amiatt, hogy elég izmos és ajj nem akarok hülyeséget írni, mert nem igazán emlékszem milyen szavakat használtak, de hogy nem olyan lazák az izmai, szövetei, mint egy átlagos nőnek.
2015. jún. 26. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ezt mesélte a dokim, mikor rákérdeztem, hogy nagyon megfeszülnek az izmaik, ha fájás alatt nem lazítanak tudatosan. Azért nem mindegy, hogy egy hétköznapi nő feszít be, vagy egy élsportoló, más izomzat. Szülhet könnyen is egy sportos nő, csak tanuljon meg mélyen lazítani fájás közben.
2015. jún. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Csak pl. a természeti népekből vagy "nagyanyáinkból" kiindulva nekik talán nem okozott akkora gondot a szülés, mint manapság (persze leszámítva a komplikációkat). Vagy a mezőn szülő parasztasszony csak legenda?

De persze abban is van valami, amit írtok. A szép kockahas nem feltétlen előnyös. :)

2015. jún. 26. 09:25
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindegy az sem, mit sportol. Én pl. jógázok. Izmosnak izmos vagyok, de máshogy, mint egy súlyemelő, vagy egy gerelyhajító. A legkitekertebb pózokban is kényelmesen érzem magam (eleve laza izületekkel születtem, hátra tudom hajtani az ujjaim a karomig stb.). Én rosszabbra számítottam. Persze fájt, de kibírható volt. Biztos számít, milyen módon vagy izmos.
2015. jún. 26. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
45%

Nem a nők változtak az elmúlt években, hanem a körülmények. A szülés körülményei alapvetően meghatározzák a szülés minőségét. A mező szélén nem volt borotválás, beöntés, kényszerű fektetés, burokrepesztés, rutin-oxitocin, ctg, fektetés, hasba könyöklés, gátmetszés, varrás, stb.


Ott még tudták, hogy a szülés egy természetes folyamat, és az esetek 1%-ban történt olyan probléma, ami miatt orvosi segítség kellett. Ez a része volt problémás, vagy megkapták az ellátást, vagy nem. Ma meg már elenyészően kevés az olyan kórházi szülés, ahol nem nyúlnak a kismamához, csak ha igazán szükséges. Most ez lett 1%.

A cica is a sötét padláson vagy dobozban szül egyedül, mert ez egy intim esemény. Nem tömeglátványosság. Ezt tettük tönkre, amikor betettük a szüléseket a kórházba.

2015. jún. 26. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Hát pedig szerintem a nők is változtak. A többség ma ül egész nap, sportolgat valamit heti párszor, fitnesz, aerobik, amik szép, formás izmokat csinálnak. De a kanapét továbbra is a férjnek kell elhúznia a faltól.

A dédanyám meg 40 kiló volt vasággyal, mégis egyedül leölte a disznót, fát vágott, ásott, kapált, cipelte a húsz liter vizet a tehénnek stb. Nem nézett ki sem díjbirkózónak, se Béres Alexandrának, de ijesztően erős kis asszony volt még öreg korában is, ahogy én ismertem. Öt gyereket szült. Nem cserélnék vele, félreértés ne essék, csak nekem úgy tűnik, a sportok által felépített izomzat nem igazán hatékony.


A kórházi ellátás is változott, de ezen kár lenne összeveszni, hogy jó-e vagy rossz. Mindkettő. :)

2015. jún. 26. 09:41
 8/19 anonim ***** válasza:
71%

Jah, eszem ágában nem volt veszekedni ezen :) Csak azt gondolom, hogy a háborgatott folyamat automatikusan szül olyan helyzeteket, ahol már tényleg komplikáció van, míg mező szélen ugyanannál a nőnél nem jönne elő a probléma.


Az erőnlét szempontjából teljesen igazad van. De én a környezetemben azt látom, hogy ha az erő meg is lenne, a lustasági szint már más. Ma, ha valakinek fizikai munka miatt korán kell kelnie, már hisztizik, huszonéves nőkről beszélek, teljesen ledöbbentek, mikor átmenetileg 4kor kellett kelnem munka miatt. Ráadásul fizikai volt. Naés? Makk egészséges, fiatal nő nem hal ebbe bele, de ők úgy viselkedtek, mint ha a világ összedőlne tőle. A fitness lédi is el tudná húzni a kanapét, csak épp lusta hozzá. Rózsaszín forrónaciban tükör elött villogni simán tud másfél órát az edzőteremben, de kapálni? Az derogál :) nem azért, mert nem képes rá, hanem mert nem akarja csinálni. Szóval én ezért érzem azt, hogy annyira nem változott a női test, sokkal inkább a hozzáállás. A szülésben is meglátszik. Régen, ha fájt, hát kiabáltak egyet és annyi. Ma bekapnak minden tablettát, fájdalomcsillapítót kérnek, császárt bikinivonalban, hogy gyorsan legyen vége, és mehessen újra a dolgára, ahol jól érzi magát. A szülés, mint élmény elveszítette a jelentőségét egyes nők életében, pedig jellemfejlesztő is átélni, megélni a teljes valójában. Aki meg szeretné megélni, szinte veszekednie kell a rendszerrel, ami már annyira ráállt arra, hogy meg"menekítse" a nőket ettől a "borzalomtól", hogy már szinte vitatkozni kell, hogy nem kérek gyógyszert, mert hagyjanak békén, amíg valódi komplikáció nem lép fel.

2015. jún. 26. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
68%

"esetek 1%-ban történt olyan probléma, ami miatt orvosi segítség kellett. "


Ezt a statisztikát honnan vetted???

Mert ez nagyon nagyon távol állt az igazságtól! Régen a szülés volt az egyik fő halálok a nőknél és sokkal több volt a csecsemőhalandóság, komplikáció is. Ne dőljetek be a legendáknak!


Az izomzat szerepe meg a hasizomnál számít. A túl erős hasizom nehezítheti a kitolást, de ez sem feltétlen van így mindenkinél.

2015. jún. 26. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Igen, de a legtöbben nem a szülésbe magába haltak bele, hanem a gyermekágyi lázba, a fertőzésekbe. Attól, hogy egy gyerek egészségesen született, jó eséllyel halt meg a következő hetekben (meg az anya is). Lehet, hogy simán kitolta a gyereket a bokrok közt egy óra alatt, de mindkettejüket elvitte egy fertőzés.
2015. jún. 26. 09:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!