Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A Székesfehérvári Szent...

A Székesfehérvári Szent György Kórház szülészetéről írnátok nekem friss információkat, tapasztalatokat?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy a kórtermekben már nem csak kismamák vannak, hanem gyakorlatilag mindenkit összezárnak, már csak a neve újszülött osztály. A látogatók is bemászkálnak a kórterembe is. Igaz ez? Milyenek a körülmények, a nővérek? Császáros leszek úgy néz ki sajnos, segítenek valamit legalább?

2015. jún. 29. 13:25
 1/1 anonim ***** válasza:

Én tavaly szültem ott. A kórtermekbe régen sem lehetett bemenni, tavaly sem és most sem tudom elképzelni, hiszen ezt mindig is komolyan vették, hogy a látogatók nem mehetnek be a kórterembe, ahol újszülöttek is vannak.

Egy kórterembe nem zártak össze mindenkit.

Mikor terhesen bent fogtak, akkor olyan kórterembe kerültem mindig, ahol csak terhes nők voltak. Frissen szült anyukákat sosem raknak egybe terhes nőkkel, vagyis a terhes nők és a már megszült nők egy folyosón vannak, de nem egy kórteremben. Legalábbis tavaly így volt.

A császárosokat mindig megfigyelik a császár után egy külön megfigyelőben, ott csak a műtétről kikerült nők vannak. Megfigyelés után ők is kikerülnek kórterembe, természetesen olyanba, ahol már megszült nők vannak a babáikkal.

Van 2, 4 és 6 ágyas kórterem. Én 3-szor szültem ott, de sosem tapasztaltam azokat, amiket írtál.

Én 4 ágyasban voltam legutóbb, ebből 2 nő császáros volt.

A csecsemős nővérek között vannak rendesek is, de vannak olyanok is, akik elég faramuciak, de összeségében véve segítőkészek. Bár azt nem szeretik, ha éjszakára beadod a babát a megfigyelőbe v. több időt van bent a babád a megfigyelőbe.

Cumit lehet adni a babának, de cumisüveget nem használnak, cukros vizet pohárból adják.

Pelenkát vigyél, mert semmit nem adnak, csak ruhát a babának. Kell textilpelenka a feje alá, büfiztetni, háztartási vatta, gézlap, a köldökére való hintőpor és alkohol. Ezeket mind neked kell bevinni és a popsikrémet is. Fürdető nem kell, a nővérek fürdetik a babákat. Legalábbis tavaly így volt.

Szoptatásban segítenek a nővérek, van aki segítőkészebb, van aki nem annyira, tényleg attól függ, kiket fogsz majd ki. Nem kapsz különösebb bánásmódot, mert császároznak, nekik is úgyanúgy fel kell állni és el kell látni a babát, nem szoktak sajnálkozni. Ezt csak azért írom, mert volt egy nő, aki mindig siránkozott, hogy fáj a sebe, de elég keményen megmondták neki, hogy vegyen erőt magán és kelljen fel megszoptatni a babáját. Szóval összességében szerintem elég szigorú szabályok vannak és be is tartják őket. Kivéve ha van protekciód, mert akiknek van, azokkal kivételeznek. Illetve ha van fogadott szülésznőd, akkor kedvesebbek veled a szülőszobán, de szülésznőknél is válogatja, mert van aki nagyon aranyos, van aki nagyon alpár. Az elmúlt 5 évben elég sokat megfordultam a szülészeten, sok mindent tapasztaltam.

2015. jún. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!