Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Cukorbetegség miatt szülésindí...

Rittanddel kérdése:

Cukorbetegség miatt szülésindítás a 38 héten,36 héten teljesen zárt vagyok, a doki szerint császár lesz belőle. Tényleg császárral végződik egy ilyen indítás ha zárt vagyok?

Figyelt kérdés
Első baba lesz, úgyh semmi tapasztalat nincsen. Fogadott orvos hiányában senki nem mond szinte semmit, úgy kell kihúzni mindenkiből. Igazából természetes szülést szeretnék, de nyilván a baba az első,de ha lehetséges elkerülném a császárt. Mennyi esély van rá h magamtól kitágulok addig, vagy hogy indítás után magamtól, ill. meddig várnak vajon? Előre is köszike a válaszokat.

2015. jún. 30. 08:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Simán kitágulhatsz. Én első gyereknél kitágultam, megszültem, pedig nekem is indították. Könnyű szülést! :)
2015. jún. 30. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Vagy kitágulsz az oxytól vagy nem, ez teljesen lutri. Engem indítottak, nem tágultam, császár lett, de nem bánom, semmi gond nem volt vele, gyorsan gyógyultam. Szóval szerintem úgy állj hozzá, hogy mindegy, csak a baba jól legyen.
2015. jún. 30. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%

Miért kell ilyen hamar indítani?! Rosszak az értékeid? Ha jók az értékek, akkor a terhességi cukorbetegségnél lehet várni a terminus végéig, tovább nem. Tehát a 40. hét elejéig.

Ha rosszak az értékek, akkor meg lehet, hogy jobb a császár. Ezek az oxis indítások zárt méhszáj esetén, idő előtt nem vezetnek mindig jóra.

A 36. héten még nem kell tágulni, nyílni.

ÉN a helyedben megkeresném az osztályvezető dokit és egyeztetnék vele. Vgay, akihez eddig jártál terhesgondozásra.

2015. jún. 30. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Sokáig nem fognak hagyni vajúdni, tehát valóban van esély császárra. Nekem még az indítást sem engedték, programozott császárom volt. Utólag nem is bánom, mert ahogy beadták a gerincérzéstelenítést már hipóztam is (nem az érzéstelenítéstől, csak úgy értem, hogy már viszonylag hamar, annyi idő alatt biztos nem szültem volna meg simán, hipózva meg nehéz lenne).
2015. jún. 30. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Bocs, hogy kérdésre kérdéssel "válaszolok"! Miért kell cukorbetegség miatt megindítani a szülést a 38. héten? Mi most a 3. babánkat várjuk. Az első kettővel is az elejétől cukros voltam, ami diétával kezelhető volt, és mindegyiket +/-1 nap eltéréssel időre szültem természetes úton, indítás nélkül. Akkor fel sem merült a megindítás kérdése. Most, a 3. terhességemnél már az elejétől inzulint kaptam, és a szülésznő említett pár hete ilyet, hogy cukorbetegségnél vagy inzulinnal kezelt cukorbetegségnél (erre nem emlékszem pontosan) indítani szoktak a 38. hét környékén. Azóta viszont voltam az orvosomnál is, beszéltünk a szülésről is, de indításról szó sem volt. És ha nem indul meg magától, tényleg nem hagyják a cukrosokat "ráhúzni"? Mi indokolja a korábbi indítást? Mi hétfőn töltjük be a 38. hetet, viszont a dokim ezzel egyidőben egy hét szabira megy, gondolom már intézné, ha közben indítani kellene.) Köszi a válaszokat, kitartás Neked is Kedves Kérdező! :)
2015. jún. 30. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
5-ös, te terhességi cukros vagy a kérdező meg cukorbeteg (legalábbis nem írta, hogy terhességi). A kettő között ég és föld a különbség. A kezelt terhességi cukrosok általában végig tudják vinni a terhességet és szinte ugyanannyi az esély a természetes szülésre, mint bárki másnak.
2015. jún. 30. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nekem azért kellett a 38. héten indítani, mert nagyon magas volt az inzulinigényem: napi 54 NE HumulinR. A doki szerint ez már rongálja a méhlepényt.

Amúgy 2-es típusú diabéteszem van és a 5. héttől inzulinon voltam (nem terhesen elég volt a diéta/gyógyszer)

Mindkétszer ceruzányira nyílt méhszájjal mentem be az indításra. Ballont kaptam éjszakára, az másnap reggelre kiesett, és akkor indult az oxitocin. Persze más lehetőség is van a méhszáj érlelésére, nem csak a ballon.

Hagytak időt a vajúdásra, reggel 8-kor indult az infúzió, az első baba 12.30- ra lett meg, 2 évvel később az öccse 17.30-ra. Szóval nem esélytelen a dolog.


Azt azért még el kell mondanom, hogy a körzeti kórházban programozott császárom lett volna, csak időben észbe kaptam, és kórházat váltottam.

2015. jún. 30. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Nincs fogadott dokim és majdnem mindig más doki lát a terhesgondozóba és mindegyiket kérdeztem, mindenki a 38 hetet mondta. A terhesség alatt lettem cukros, nem elég a diéta, de még inzulin mellett is a reggeli felmegy 7,1 fölé ált.8-9 között van. A Doki nem meri hirtelen emelni az inzulint úgyh folyamatosan csak 1-2 egységgel nő. A terhességi vércukornál, a baba nagyra nőhet, és a lepény hamarabb használódik el, ezáltal kevesebb oxigénhez juthat a baba úgyh ezért nem szokták megvárni. Örülök h van remény a természetesre, igazából ügyeletesnél fogok szülni úgyhogy nem tudom hogy mi hogy lesz még.

2015. júl. 1. 07:00
 9/12 anonim ***** válasza:

Természetesen egy terhességi cukrosnak is lehet olyan az állapota, ami korábbi indítást, esetleg császért indokol. Általában nem szokott gond lenni, sőt inzulinra is ritkán van szükség.

Megkérdezhetem, hogy jelenleg hány egységet szúrsz?

2015. júl. 1. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nagyon rosszul van beállítva a cukrod! Diabetológus látott már valaha? Uis a cukor beállítása rá tartozik és nem a nőgyógyászra. Ez így káosz és nem biztonságos a babádnak! Melyik kórházhoz tartozol? Én mindenképpen felkeresném a terhes diabatológiát, ha eddig ez nem történt meg. Ilyen cukor mellett valóban jobb, ha hamarabb kiveszik a babát.
2015. júl. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!