Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császár után hüvelyi szülésre...

Császár után hüvelyi szülésre készülőkhöz lenne néhány kérdésem?

Figyelt kérdés

Miért lett császár az első?

Hogyan készülsz a következőre?

Az orvosod mit szól a terveidhez?

Mit teszel másképp, mint először, a siker érdekében?


2015. júl. 6. 12:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Az elsőnél elfolyt a magzatvíz, majd jöttek is a fájások. 1 ujjnyira voltam nyitva, amikor bementünk a kórházba. Ez 14 óra múlva is így volt. Semmit sem tágultam (pedig dokim mindent bevetett). Ekkor vittek el császárra.


Másodjára természetes szülésre készültem, eltelt 5 év úgyhogy ez sem volt akadály. Terhesen tornáztam, próbaltam fittebb lenni. Kipróbáltam a homeós bogyókat, málnalevél teát. Direkt olyan dokit kerestem, akinél meg lehet próbálni a természetes szülést császár után.

Aztán elfolyt a vizem, egyből jöttek a 3 perces fájások. Kórházban megvizsgáltak, épp csak annyira voltam nyitva, hogy elfolyjon a vizem, tehát még egy ujjnyira sem. 6 óra múlva sem változott a helyzet, de már egybefüggő fájásaim voltak, így azt javasolta a dokim, hogy ne várjunk tovább a csodára, a tágulásom esélytelen. Így újra császár lett.

Az elsőhöz képest annyival volt jobb, hogy erre a lehetőségre is felkészültem, volt már tapasztalatom, ezért könnyebben tudomásul vettem, hogy így történt.

Amúgy az orvosom az elején azt mondta, hogy mivel anyai okok miatt lett császárom, ezért ne lepődjek meg, ha megismétlődik. Hát sajna így is lett. Nem tudom, nálam a természet csak félig tudja a dolgát...

De a lényeg a két, egészséges lányom.

2015. júl. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Anci76 válasza:

Az első fiam farfekvéses volt,és azért lett császár.

A második fiamnál volt fogadott orvosom,aki elmondta amit nem tudtam hogy hátra hajló méhem van,amit megigazított,akkor voltam 9 hetes terhes.Öcsi természetes úton született meg,a fiúk között 3 év a különbség.

Azt is nézik hogy mekkora a heg vastagság,hogy nem e kockázatos császár után természetesen szülni.

2015. júl. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Úgy tudom, a hegvastagság egyáltalán nem mérvadó. A vastag is szét tud nyílni és a vékony is kitarthat. Ezt nekem orvos mondta.


Amit még keresek: hogyan készültetek lélekben arra, hogy most hüvelyi szülés lesz és nem császár?


Kedves első: pszichológusnál jártál esetleg, hogy mi lehet a tágulási nehézség lelki oka?

2015. júl. 6. 13:32
 4/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok: nem voltam pszichológusnál.

Én igazából abból indulok ki, hogy nagymamám 2 napig vajúdott, anyukám szintén 2 napig... Lehet ez genetikai is, a felmenőim mind nehezen szültek. Annyi, hogy most ennyit nem hagynak vajúdni, legalábbis egyik orvosom sem hagyta volna, hogy két napig vesződjek, mivel a magzatvizem elfolyt.

2015. júl. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!