Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Más is járt igy szülésnél?

Más is járt igy szülésnél?

Figyelt kérdés
5 hónapos babám van,nőgyógyász mondta mikor 38 hetes terhes voltam,hogy a napokban feküdjek be aklinikára magas áramlásérték miatt.és nyugott volt.utolsó két hónapban éjjelente vagy 6-szor felébredtem pisilni,igy volt utolsó éjjel is éhesnek is éreztem magam,alig aluttam,reggel egy fél májas kenyeret megettem,8-kor és még el kellett intézni valamit már cuccokkal mentünk klinikára,fél 10-re értem oda,onnantól kezdve össze vissza küldözgettek emeletről emeletre vizsgálgattak,látogatási tilalom volt,férjem kint volt,leszöktem hogy szoljak neki hogy nem akarnak elengedni,el fog késni a munkából,már másfélórája lent volt és nem tudta mi van(azt hittem másnap inditják mint unokatesómnak) és azért is leszidtak mert leszöktem,(majdnem sirtam)délután 1-ig szaladgáltattak nagy hassal,férjem kisérővel hozhatta fel a telefonom hogy tudjunk beszélni és késöbb hozták fel a táskámat is.1-től fájásokat mértek,iszonyu szomjas voltam és éhes már,de mondták már nem lehet inni ilyenkor,4-óráig tartott a mérés,és burkot repesztettek,mivel leginkább előző este ettem,elkezdett rázkódni a testem végtagjaim,combom,naagyon remegett.alacsony lett a vércukorszintem mérték,inzulint kötöttek rám folyadékot,végül rögtön császármetszés mellett döntöttek de egész más okból.csak visszagondolva elég durva hogy igy hagytak volna szülni,más is járt igy ,hogy remegett vagy csak én?és tudom van olyan aki 3 napon át vajúdik és már nem eszik,nem alszik az is nagyon durva..még rám is szoltakhogy dehát miért nem evett??és mondtam hogy már reggel óta itt vagyok,(azért is leszittak hogy egy fél percre leszöktem)végül fél 5-kor kivették a babámat,minden rendben ment.
2015. júl. 10. 15:21
 1/6 anonim ***** válasza:

Eléggé követhetetlenül írtad le, nem derül ki, hogy pontosan mi a kérdésed.

De az evés/ivás tilalma azért van, mert fennállt az altatásos műtét esélye nálad. Ha akkor BÁRMI van a gyomorban, hányást indukál és gyakorlatilag tüdőn hányod magad. Így nem a babát mentik, hanem téged. Ezért nem szabad altatásos műtét előtt se ételt, se folyadékot bevinni.

Sőt, sok helyen pont ezért fektetik be egy-két nappal korábban a betegeket, mert egyébként nem tartanák be a koplalást.

2015. júl. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem elektív műtétem volt nemrég. A sebész eleinte ragaszkodott hozzá, hogy feküdjek be előző este. Elmondtam neki, hogy pontosan tisztában vagyok a telített gyomor veszélyével altatás előtt, nem fogom veszélyeztetni magam, pontosan betartom az előírásokat.

Így míg szinte mindenki más egy nappal korábban bent feküdt, én egy órával a műtét előtt érkeztem, majd nem sokkal később toltak is be a műtőbe.


Orvosokkal pedig általános szabály/tanács: ha nem értesz valamit, akkor kérdezz addig, amíg meg nem érted.

2015. júl. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondták,hogy ha vajúdni kezdek nem ihatok nem ehetek ,sokáig vajúdtam, utolsó 6órában a szülőszobában voltam , teljesen kiszáradt a szám, vizes gézt adtak,hogy nedvesítsem be a szám, kiszívtam belőle a vizet,hogy valamennyire oltsam a szomjam.
2015. júl. 10. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mindez 5 hónapja történt és te most akarod megtudni, hogy miért történt így minden???
2015. júl. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
tudom hogy a mütét miatt nem szabad enni inni előtte,és olvassátok vissza leirtam,hogy tudom hogy más is sokáig vajudik és nem eszik,kérdésem az volt,hogy mással is előfordult-e hogy az éhsék kimerültség miatt remegett-rázkódott a teste és szült-e igy? olvassátok vissza....
2015. júl. 10. 20:28
 6/6 anonim ***** válasza:

Akkor elég lett volna ezt az egy mondatot kiírni,és akkor mindenki arra válaszol, te meg kisregényt írtál.

Igen mással is előfordult ez már.

2015. júl. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!