Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Járt még rajtam kívül más is...

Járt még rajtam kívül más is úgy, hogy sima szülésnél nem vették észre, hogy leszakadt egy méhlepénydarabka?

Figyelt kérdés
2009. szept. 1. 12:05
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Most ne gondolj étetetlennek, de a szülés után az egész méhlepény leszakad, nem csak egy darabka. Azt vagy a baba után még egy-két fájással "megszülöd" , vagy kiszedik belőled. Utána gondosan átnézik és jól megnézik még1x belül, hogy nincs e vérzés vagy darabkák..

Mi lett a következménye a "darabkának" ?

2009. szept. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Gondolom, a kérdező úgy érti, hogy bennmarad a méhlepénydarabka. Én is így jártam. Másfél héttel a szülés után belázasodtam, visszafektettek, és eltávolították.
2009. szept. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Szia!Igen ugy értettem.Én is pont másfél héttel utána lázasodtam be,bementem,és akinél szültem meg hazaküldött,hogy semmi bajom,és másnap egy másik orvos mondta,hogy igenis nagy a baj.Elég durvák ezek az esetek azért.Ki is rúgták az orvost.
2009. szept. 1. 14:40
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Igen,így jártam.10 nappal szülés után.Mivel a 3. gyerekem éreztem,hogy valami nincs rendben.Szóltam az orvosnak,hogy nem a hasam fáj,hanem a lábam akar tőből kiszakadni,hogy nem ment le a hasamból semmi(gyerek 4kiló),hogy nem indul meg a tejem,hogy az egész testem,de főleg a lábam vizesedik.Ezt természetesnek vette,és 2.5 nap után mehettünk haza.Itthon elmondtam a panaszaimat a védőnőnek is,sőt látta,hogy nem tudok már cipőt sem felvenni a lábamra.Tejem alig pár csepp volt.A 9.napon este belázasodtam.Nem magas 38.3.Azt mondták Algopirin jó rá.Itthon másnap este távozott egy darab.Kórház 5 napig.Egyedül,a baba nélkül.A legfájóbb,hogy elnézést sem kértek,sőt úgy viselkedtek velem,mint,aki maga tehet arról,hogy így járt.Nehéz elfelejteni,mert azokat a napokat nem velem töltötte a pici.

5 hónapja történt,neked?

2009. szept. 2. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Szia!Sajnálom.Hát nekem már lassan egy éve volt,de mindig eszembe jut mégis.És a legszomorúbb az volt,hogy bementem,hogy lázas vagyok,nem tudok felkelni az ágyból,és az a doki akinél szültem,azt mondta,hogy ne hülyéskedjek,csak az a bajom,hogy köhögök,de mivel bementem,el kell küldenie uh-ra,mert ha nem kirúgják,de csak másnap mehettem,mert vasárnap volt.Az uh-n kiderült,hogy mi van,küldtek az osztályra,hogy fél órán belül meg kell műteni,mert vérmérgezés gyanús vagyok.Ismét kifogtam ezt a balekot,és mivel pont lejárt a műszakja,telenyomott lázcsillapítóval,hogy nem tud megműteni aznap,csak másnap,mert Ő végzett.Megtudta a főorvos,és teljesen eltiltották tőlem,utána meg kirúgták.Engem meg másnap megműtött a főorvos.Szerencsére bennt lehetett velem a kincsem,ezen nem vaciláltak.Kaptam egy kiságyat az enyém mellé,aztán kész.Meg nekem hál'Istennem tejem is volt,ezt nem befolyásolta,és szerencsére még mindig szopizik a drága.Ja,és a legviccesebb az volt,hogy mikor feküdtem az osztályon,jött be a barom,és viccesen közölte mi a baj,de ne foglalkozzak vele,sokszor előfordul.Majd kikaparnak azt kész....Hát a pofám leszakadt.Párom majdnem nekiment.Nekem 5 napig kellett bennt feküdnöm.Minden jót.Ja,amugy azóta lett tejed rendesen?
2009. szept. 2. 11:01
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Igen lett tejem,de mikor kiszakadt az első darab akkor tudott beindulni.A két szétszúrkált kezemmel szarakodtam,úgy fejtem.Délben fejtem,háromkor műtét,négykor már fejés.Nekem sajnos a babám nem lehetett velem.Először az osztályra sem akarták beengedni!!!!!

Na akkor a nővérem is elküldte őket.Nála volt a pici.16 éve nem volt kicsi a családban,szegény 5 napig csak virrasztott.Ráadásul a kedves védőnő letépte a köldökcsonkot,akkor a csecsemős beszélt úgy vele,mint egy kutyával.Eszküszöm,nem mi hanyagoltuk el a csonkot,borzasztó ronda volt,lápicolni kellett neki.Persze ezért sem lett senki felelős.Ja még annyit a szuper orvosokról,hogy nem tudták eldönteni,hogy szoptathatom -e a kicsit.8 napig fejtem,öntöttem.

Nekem talán az a szerencsém,hogy ő már a harmadik gyerekem.Sokszor gondolok én is arra,hogy mi van,ha nem szakad ki belőlem az a darab.Mivel nekem fájdalmam nem volt.Isteni szerencsém volt,úgy érzem.Féltem Fehérváron szülni,végig volt bennem valami nyugtalanság.Sajnos bejött.Bárcsak mindig hallgatnék arra a belső hangra!

Hu,hosszú lettem.Puszi

2009. szept. 3. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Húúú szegény.Ilyen hanyagok a Fehérvári kórházban?Igen,nekem is a szerencsén is múlt,mert az uh-n három órát ültem lázasan,a kicsimmel addig anyu volt itthon,és nem hívtak be,ő meg telefonált,hogy már üvölt a pici,olyan éhes(nem hagytam itthon lefejt tejet,azt hittem hamar végzek),én meg felálltam,hogy eljövök,és mikor vettem fel a pulcsim szólt ki a nővér.Ha egy perccel később szól,már el jöttem volna.És már akkor is azonnali műtés kellett,mert kezdődött a vérmérgezés,csak még hazasiettem összepakolni a kicsit,meg megetetni.Nem akartak elengedni,de mondtam kicsi nélkül egy percet nem maradok,meg szopizik,és már éhes.mondták menjek haza érte(nagyon közel lakunk),és rohanjak vissza,mert nem játék.Ugyhogy viszonylag normálisak voltak,csak a buzeráncs nem,akinél szültem,de ő már ilyent többet nem csinálhat szerencsére.

pusza.Minden jót

2009. szept. 3. 11:23
 8/9 A kérdező kommentje:
ja,amugy nekem magas lázam volt:39.5
2009. szept. 3. 11:25
 9/9 anonim ***** válasza:

Az orvost úgy tudom itt is elküldték.Sokan mondták,hogy tegyek panaszt,de minek?Sajnos ide kell hordanom a babát,a nagyokat,szóval mindenki ebbe a kórházba jár.Én csak tippet adnék.Szerintem,ha nem tudod feldolgozni és nagyon aggaszt ez a dolog keress egy pszichológust.Sokan főleg az ídősebbek nem értik miért van rá szükség.Tapasztalatból mondom,hogy jó!Én a barátnőm halálát nem tudtam feldolgozni 2 évig.Aztán kerestem egy szakembert és segített.Ha szeretnél még babát és nem akarod,hogy félelemben,szorongásban élj végig a terhesség alatt és a szülés után akkor le kell zárnod és meg kell próbálnod kezelni ezt az iszonyú érzést.

Ne haragudj,ha kissé drasztikusan fogalmaztam,de sajnos tudom mit érzel.

Pussz:Éva

2009. szept. 4. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!