Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nektek hogy alakult a hasatok...

Nektek hogy alakult a hasatok szülés után?

Figyelt kérdés

Kb mennyi idő volt mire helyre állt? Láttam neten egy oldalt, nem szültem még, természetes szülésnél mindenkinek ilyen nagy pocija marad?


[link]


2015. júl. 17. 20:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Rajtam 2 héttel szülés után nem is látszott, hogy valaha terhes voltam.
2015. júl. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy vagyok mint az első válaszoló, két héttel a szülés után semmi sem látszott már rajtam. Igaz nem volt túl nagy hasam terhesség alatt sem.
2015. júl. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Egyrészt nála ez a második szülés. Ahogy nézem, a bőre kifejezetten szerencsétlen, mert középen nagyon megnyúlt, ez általában nem jellemző.

Valamint a hasizma is szétcsúszott. Ez már jellemzőbb, kis százalékban magától visszaáll, nagyobb százalékban nem.


Nekem a köldököm fordult ki és maradt úgy, illetve a hasizmom nyílt szét. Egy évvel a szülés után (ekkor számít maradandónak bármilyen elváltozás, sérülés) megműtötték. Összevarrták a hasizmot, a kezdődő köldöksérvet, illetve ha már a köldöknél vágtak, a bőrköldököt is visszaplasztikázták. Ez a gyakorlatban egy plusz öltést jelent a sebzárásnál, nem nagyplasztikát.

2015. júl. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nekem hatalmas hasam volt, mondjuk a fiam is nagy baba volt és csak a bőrömön látszott meg, hogy szültem, maga a hasam mérete nekem is kb. 2 héttel szülés után visszarendeződött.
2015. júl. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Második szülésem után volt kicsit lazább a bőröm, de már szépen visszaállt (3 hónap után). Első szülésem után meg sem látszódott, hogy terhes voltam.

Szóval van, akinek csúnyább lesz a hasa, de nem mindenkinek. Meg amúgy gyerek mellett nem ez a kőkemény lényeg (a csaj is vigyorog a képeken).

2015. júl. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
kb 3-4 honappal a csaszarom utan kezdett visszamenni, de torna es dieta kellett hozza...most egy eves a babam de még nem feszes pedig "jo az alapanyag"
2015. júl. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Izmos, kockás volt a hasam az első terhességem előtt, azt hittem, hogy a szülés után azonnal helyreáll majd. Ehhez képest a meztelen valóság: kinyúlt, ráncos bőr, kifordult köldök. Igaz, hogy két éven belül két babám született, de ennyire durvára nem számítottam. Ruhában nem látszik, mert viszonylag lapos, ha a ruha összefogja, de ruha nélkül...azt hiszem, nekem is a műtét marad.
2015. júl. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekem a hirtelen fogyástól jöttek elő a csíkok a végén vizesedtem durván.Lement szépen de nem feszes és valószínűleg sose lesz az császár miatt.Meg minden felesleg egyből odajön fel :(
2015. júl. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

#7-es. Ha rászánod magad, tudok jó sebészt ajánlani, én is sokáig kutattam utána.

A hasfalat 15-20 cm hosszan úgy összevarrta, hogy csak a köldöknél metszette a bőrt.


Van olyan megoldás is, hogy hálót ültetnek be, de amennyire tudom, ahhoz már hosszanti vágásra van szükség a nagyobb műtéti terület miatt.


Nekem csupán varrással annyira jól összehúzta az izmot, hogy a műtét másnapján látványosabban vékonyabb lett a derekam. A kifordult köldököt is szépen megcsinálta, olyan, mint újkorában.

Hálót kizárólag akkor javaslom, ha több terhességet nem tervezel, egyébként képtelen lesz lekövetni a hasizom a terhesség alatti nyúlást - vagy az oldalsó hasizmokat áldozza be és azok nyúlnak túl.

2015. júl. 17. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nekem egyik terhessegem utan sem volt ilyen a hasam.A masodik szulesem utani nap nezett ki hasonloan, mint neki 2 hettel szules utan.

Az elso terhessegem utan nagyon gyorsan visszament a hasam, 2-3 het alatt.

A masodiknal kicsit tovabb tartott, csaszaros voltam igy kesobb kezdtem el tornazni is, de egy percre sem neztem ki ugy szules utan, mint aki meg mindig terhes.


Most 7 honapos a masodik babam, a hasam pedig ugyan olyan mint 20 eves koromban.Az elso terhessegem alatt lett nehany pici striam a melleimen, de mashol semmi nyoma nem maradt a 2 terhessegnek.

2015. júl. 17. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!