Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy lehet, hogy a hármas...

Hogy lehet, hogy a hármas kezelés mellett romlanak a tünetek?

Figyelt kérdés
Már többször írtam ide kérdést IR-rel kapcsolatban. Amikor felmerült a gyanú elkezdtem dietazni és mozogni is ahogy kell. Mikor megjottek az eredmények, elkezdtem a gyógyszert is. Az elején a tünetek javultak, kétszer is normál ciklusom volt, elmúlt a sok pattanás a hatamrol. Most kimaradt a menzeszem és jönnek vissza a pattanások is. Nem értem. A teszt persze negatív. Én azt hittem a javulás folyamatos. Nagyon el vagyok keseredve. Ilyen hosszú ciklusom az egész kezelés előtt sem volt. Járt már így valaki? A tünetek ingadoznak? Majd megyek vissza orvoshoz, de addig is, jó lenne, ha hozzám hasonlokkal beszelhetnek erről :-((
2015. júl. 19. 08:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Persze, a javulás sem lineáris. Ahogy a fogyás sem. Vannak megtorpanások, romlások, plató fázisok. Ez teljesen természetes dolog. CSak türelemmel kell tenni a dolgokat. 200-as kétórás inzulinról indultam, 5 évvel később már csak 50-es. De pl. fél évvel a kezelés után volt 300 feletti is. Most már nagyon rég jól vagyok, már nemigen romlik, igaz nagyon nem is javul, de már nem keseredem el, mert tudom, hogy ez így megy :) Teszem a dolgom, rendíthetetlenül :)


Azt, hogy teszed "ahogy kell", az biztos? Nekem rengeteg diétahibám volt, hiába éreztem úgy, hogy már elég jól megy. Ha csak egy kicsit is tévedtem, meg lett a böjtje. Egy jó, hozzáértő dietetikus sokat tud segíteni. Nekem a MensMentisben adtak dietetikai tanácsokat, ajánlom őket nagyon!

2015. júl. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a részletes választ! Igen, nagyon pontosan tartom a diétát is. Minden alapanyagot is lecsereltunk itthon, pontosan figyelem, hogy mit mikor eszem és mennyit.

Az a "baj" hogy nekem nem is voltak rossz ertekeim. Igazából az inzulin tökéletes volt, 0 perces 2, a 120as 15. De! A terhelt cukor leesett jóval az ehgyomri alá, és mert babát szeretnénk, azt mondta az orvos, hogy segítsünk rá 500mg meforallal. Kicsit attól félek, hogy felesleges volt a gyógyszer és jobban jártam volna, ha maradok a diéta mozgás kombinációnal. De nem vagyok orvos, így rá vagyok utalva. De jó olvasni más tapasztalatokat is!

2015. júl. 19. 16:40
 3/4 anonim ***** válasza:
Ismered a PCOS Alapítvány - PCOS/IR hitelesen csoportot? Jelenleg kb. 2800 tagja van, biztosan tudnak mondani valamit arra, amin most keresztül mész, hisz, mindenki más, de ilyen tömegben talán van valaki, aki hasonlóan érez, mint te, esetleg a laborja is hasonló.
2015. júl. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az lemaradt, hogy ez a csoport a facebook-on van :)
2015. júl. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!