Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha nem forrt össze szülés...

Logisz kérdése:

Ha nem forrt össze szülés után a gátam mit tegyek, hova menjek? A kórházba, ahol szültem, vagy elég az orvosomhoz magánrendelésre?

Figyelt kérdés
3 héttel szülés után láttam, hogy nem forrt össze a sebem. Nem csak egy cm, elég nagy rész, szerintem az egész. Fájni nem fáj. Volt valaki hasonló helyzetben? Mit csinálnak vele? Ha összevarrják az nem elég, úgy már nem hiszem, hogy összeforr. Nagyon tartok tőle, hogy visszamenjek orvoshoz, pedig tudom, hogy kell.

2015. júl. 20. 14:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Az orvosnál kezd és majd tovább irányít. Lehet, hogy félsz, de így csak nem maradhat??
2015. júl. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem teljesen értem, hogy mi a helyzet. A bőr nem fedi az alatta levő szöveteket? Ha így van, akkor szepszis is lehet belőle, úgyhogy én nem várnám meg az életveszélyes állapotot.

Vagy nem varrták eléggé, tehát esztétikai probléma, akkor elég egy nőgyógyász vagy plasztikai sebészt keresni, hogy "alkossa újra".

2015. júl. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
a "belső" varratokkal nem volt gond, és ahogy nézem, látom, ott minden rendben. A "külső" szövetek nem forrtak össze.
2015. júl. 20. 15:16
 4/5 anonim ***** válasza:
Mi értünk külső szövet alatt? A bőr alatt zsírréteg, kötőszövet, izomzat van. Ezek kilátszanak?
2015. júl. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Para, életveszélyes fertőzés lehet belőle ha ott nyitva vagy! Mindenképpen menj el! Az új sebzárás olyan, hogy az össze nem forrt seb széleiből lemetszenek kicsit úgy, hogy a két sebszél szépen illeszkedjen (mint mikor megvágod az ujjad, szóval egyenesre csinálják) és újra összevarrják. Sajnos volt ilyenben részem, bár más műtét kapcsán. Rossz, de kibírható, érzéstelenítésben csinálták (mondj nem nagy felület volt).
2015. júl. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!