Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van köztetek olyan aki fél a...

Van köztetek olyan aki fél a szüléstől, és ezek miatt inkább császárt szeretne?

Figyelt kérdés
Sok rossz tapasztalatot hallottam, megalázó, fájdalmas szülésekről. Azt is hogy sok nő reped, rátérdelnek hogy jöjjön a gyerek, fáj a szex, beteg lett a baba a normális szüléstől. Mennyivel jobb a császár egy nőnek, mint ezek a megalázó, szüléssel járó folyamatok?
2015. júl. 23. 13:55
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
62%

Nekem 3 hete volt programozott császárom. Ugyan volt rá igazi indok is, de én direkt azt is akartam, mert én is féltem, hogy majd 24 órát kínlódok, repedek, szakadok, úgy kell kicibálni belőlem a gyereket, maradandó bajom lesz, a gyerek oxigénhiányos lesz stb.

Az igaz, hogy a műtőasztalon csupaszon, kiterítve fekszel, ott egy csomó ember, katéter, beöntés, meg az örzőben 12 órát kell feküdni, de ezeket leszámítva minden rendben volt.

Én több órát vártam amíg az infúziók lementek, közben hallottam a mellettem fekvő vajúdó kismamákat, hát, semmi pénzért nem cseréltem volna velük. A műtét maga fél órás volt, a fiam 10/10-es apgarral született, nem lett semmi baja. (Tudom, hogy ez nem bajnak számít, de egy másik kismamából úgy kellett kipréselni a gyereket, látszott is szegény picin.)

Az első felkelés elég nehéz, de azért az igazi fájdalomtól nagyon messze áll. Utána meg napról napra jobb, én már másnap simán sétálgattam a folyosón, lementem a büfébe stb.

Szóval biztos, hogy nem vagyunk egyformák, de én nagyon örülök, hogy császárom volt.

2015. júl. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
71%

"A császárnál biztonságban tudod a babád, kisebb az oxigénhiány kockázata stb, míg a hüvelyi szülésnél te vagy nagyobb biztonságban."


na ez az a mondat, ami miatt nekem is császárom lesz. Mondhat bárki bármit, de én még a kockázatát sem fogom megadni egy oxigénhiányos babának. Akkor inkább én szenvedjek többet.

2015. júl. 23. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
46%

Hihetetlen Számomra, hogy a nők Ennyire nem bíznak az orvosukban, és inkább felvágatják magukat, minthogy szüljenek.

bennem fel sem merült ilyen, hogy a szülés miatt lesz bármi baja a gyerekemnek, mert tudtam, hogy az orvosoknak az egészségünk, és az életünk az első. És mivel nem volt muszáj, ezért nem vágott fel, hogy kiszedje belőlem a gyerekem. Kijött magától, mindenféle károsodás (és károkozás) nélkül.

szerintem inkabb a félelmeteket és a kényelmeteket akarjátok leplezni ezzel az "oxigénhiányos lesz a gyerekek a hüvelyi szüléstől" dumával.


nincs gond, hogy rettegtek a fájdalomtól, és féltek a szüléstől, de ne mondja senki, hogy a császár jobb mint a szülés. Az egy szükséges "rossz".

2015. júl. 23. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Inkább azt ne mondja senki, hogy MINDENÁRON hüvelyi úton kell szülni.
2015. júl. 23. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Én azt nem értem miért írják annyian bajnak ha egy nő csaszarral akar szülni? Igen fontos hogy egy nő ne szenvedje meg a hüvelyi szülest, mert nem csak anya hanem nő is. Sokan panaszkodnak akik nehezen szültek hogy nem jó a szex, intimtorna ellenére tág maradt, huvelyplasztikan gondolkozik. Vagy akinek a gyereke megszületett rendes szülessel csak eltört a baba karja közben, és fejlesztésre kellett hordani.
2015. júl. 23. 18:50
 16/22 anonim ***** válasza:
0%
Jézus mária milyen nök vannak itt..
2015. júl. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
0%
Hidd el a császár se olyan kellemes. Nem is értem sokan miért hiszik ezt.
2015. júl. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
#13as szerintem a nok nem az orvosnak nem bíznak, vagy nem csak ez a fő ok. igazabol nem az orvos szüli meg, szoval a no reped szet meg neki vannak oriasi fájdalmai szerintem nem attol fugg hogy mennyire faj hogy milyen az orvosod
2015. júl. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
75%

nem az a baj, hogy nem bízunk bennük, de sajnos van olyan, amit nem tud megelőzni.


Hogy milyen nők vannak itt?? Olyanok, akiknek fontosabb a gyerekük egészsége, mint a "nagy hasi műtét" fájdalma és következményei. Nem értem, miért gondoljátok, hogy azért akarjuk a császárt, mert nem fáj. Szerintetek ennyire hülyék vagyunk??? Tudjuk mi, hogy fáj, de még mindig inkább fájjon, mint legyen egy oxigénhiánnyal született, ne adja isten, halott csecsemőm.

Szememben azok az anyák a hülyék, akik nem használják ki 100%ban az orvostudományt, és akkor is ragaszkodnak a tem.szüléshez, mikor már VESZÉLYES.

2015. júl. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
63%

19-es

Azért ne keverjük a szezont a fazonnal, és kiáltsuk ki felelőtlen nőnek azt, aki nem császárral akar alapból szülni. Attól, hogy valaki természetes szüléssel készül világra hozni a gyermekét, még nem jelenti, hogy szükség esetén ellenkezik a császárt illetően...

2015. júl. 23. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!