Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van olyan köztetek aki Angliáb...

Vadrus kérdése:

Van olyan köztetek aki Angliában szült? Magán illetve normál ellátást vett igénybe? Melyik milyen volt és mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés
2015. jún. 8. 01:57
 1/6 anonim ***** válasza:

Angliában nem divat a fizetett doki-elég húzós ára van.

NHS-es szülésem volt-normál...sztk-s, ha úgy tetszik:D

Az orvosi ellátás mindenütt sr, hál isten nem nyírtak ki, pedig nem sok kellett hozzá, azért szerencsére mindig van ott valaki, aki időben---utolsó pillanatban---észbe kap.

2015. jún. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kislányom 4 éves múlt és a normális terhesgondozásban részesültem. A kórházi ellátással nagyon elégedett vagyok viszont a szülésznőktől akik a terheség alatt elláttak kiráz a hideg, néha nagyon buta dolgokat tudnak mondani. Jövő hétfőre vagyok kiirva a kisfiammal, de remélem hamarabb kibujik mert nem szeretnék már menni a szülésznőmhöz. Ha gondolod akkor mehetsz magánba ha meg tudod fizetni,de nem tudom hogy milyen ellátást kapsz érte.
2015. jún. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Még nagyon az elején vagyok ezért is szeretnék bele látni hogy melyik út a legjobb számomra és kis babám számára is. Most fogok menni majd 12 hetes ultrahangra... Hallottam már jót rosszat egyaránt a szulesznőkről,védőnőkről.
2015. jún. 8. 12:39
 4/6 anonim ***** válasza:
Tavaly született a kisfiam, csak pozitív tapasztalatom van mind a terhesgondozással, mind a szüléssel kapcsolatban. Van egy iskolás fiam, ő még Magyarországon született, így a magyar terhesgondozást is volt szerencsém megismerni, hát azt soha többet.
2015. jún. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sima nhs szulesem volt. Ne szamits semmi extrara, egy uh a 12. es egy a 20. heten. Nekem a midwifehoz kb 5-7 jetente kellett jarni. A vegen kicsit surusodott, 32 hetesen voltam a midwifenal, utana 36 hetesen, utana 38, utana kiirt nap utanra adott idopontot, de akkor szultem pont. Szoval nincs ugy mint otthon, hogy ketnaponta korhazba kell menni a vegen. Nem viszik tulzasba, ha problemamentes volt addig a terhesseg. Amugy ertelme se sokvan az ilyen szulesznovel torteno talalkozasoknak, a 32. hetig kb annyit kerdezett, hogy van-e barmi panasz. En mondtam, hogy nincs, meghallgattuk a szivhangot es ennyi. 5 perc max. Szulni lehet otthoj, korhazban, vagy birth centerben. En birth centert valasztottam, tokeletesen elegedett voltam. Hatalmas egyagyas szobat kaptam, mindenfele kellekkel tele volt, tagas furdoszoba, tusolo, minden volt. Nem kotottek ram semmilyen gepet, csak otthagytak a ferjemmel. Azt mondtak, hogy barmit csinalhatok, ami kenyelmes, setalhatok, fekhetek, alljak a tus ala, ahogy nekem jo. Csak szep emlekem van. Csodalatos volt az egesz, a sajat tempomban tortent minden, nem nyomtak tele oxitocinnal meg semmivel. Miutan megszuletett ott volt a mellkasomon egy oran keresztul, utana amig varrtak, addig a ferjemnel volt. Varras utan mondtak, hogy irany tusolni, es utana nem is volt megallas. Este volt, szoval a ferjem hazament en meg maradtam a babaval. Majdnem ehen haltam, mert a vacsirol epp lecsusztam es egesz nap nem ettem. Egesz ejjel nem aludtam, csak fogtam es szeretgettem, nagyon jo volt. Mi tervezzuk, hogy hazakoltozunk, de mindenkeppen szeretnem itt megszulni a tesot is. Mi befizettunk 4D uhra, 100 font volt, gyonyoru kepeket csinaltak, egy fel oras uh volt. Mivel a dvdt elrontottak es nem mukodott, igy elmehettunk megegyre ingyen, szoval mazlink volt. Irj nyugodtan, ha kerdesed van, szivesen segitek, meg elegge friss az emlek, 7 hos a babank :)
2015. jún. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! 2,5 éve szültem Angliában, szeptemberben szülöm a másodikat, nekem eddig csak jó tapasztalatom volt. Emberként bánnak velem, nem bunkóztak. Én kórházban szültem, minden kérdésemre-kérésemre kedvesen reagáltak. Reggel fél nyolckor született a kislányom, páromnak hoztak reggelit és kávét én csak a gátvarrás után kaptam reggelit, később ebédet.

A szoptatást nem erőltetik (persze rákérdeznek azért, hogy tuti nem) de ha gond van és akarod, küldenek szoptatási tanácsadót.

Ha minden okés 6 óra után hazamehetsz, mi maradtunk egy éjjelt, mert nem volt széklete a kicsinek. A babát nem lehet beadni a csecsemősöknek egész éjjel melletted van, de pl a mellettem fekvő csajnak egész éjjel rossz kedvű volt a babája, és egész éjjel mellette ült egy midwife segíteni és tartani benne a lelket. Nekem is írhatsz nyugodtan, hogy ha van még kérdésed.

2015. jún. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!