Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Érdemes-e elmesélnem mostani...

Érdemes-e elmesélnem mostani orvosomnak az előző szülésemet, amit nagyon rossz élményként éltem meg?

Figyelt kérdés
Sajnos az első szülésem csupa balesetből és negatív dolgokból állt, amik miatt még most, 3 év után is elkap a sírógörcs, ha rágondolok. Emiatt rettentően félek a szüléstől, mert nem akarok megint úgy járni. Az elsőtől nem is féltem, csak izgatott voltam, de most szabályosan rettegek. :( 30 hetes vagyok. Most végig ugyanaz az orvos vizsgál, aki nagyon rendes, figyelmes hozzám (nem fogadott orvos, hanem egyszerűen csak mindig úgy hív be, hogy ő legyen bent), és nem az van, mint anno, hogy épp az vizsgált, akihez kerültem időpont alapján. Azon töprengek, megosszam-e vele, amit érzek, nem fog-e hülyének nézni, és egyáltalán törődik-e majd vele. Tényleg nagyon félek. :(
2008. szept. 4. 17:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mond el neki nyugodtan, biztosan megtud majd nyugtatni!
2008. szept. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Kiváncsi lennék milyen rossz élmények történtek veled az elsö szülésnél! Ha akarod ird le hátha mi is tanulhatunk belöle.Amúgy én is 30 hetes vagyok.
2008. szept. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nagyon hosszú lenne, így csak "címszavakban" foglalom össze: az orvos jobban tudta, én mit érzek, és hiába szóltam, hogy már nem bírom, meg sem vizsgált, így négy napon keresztül vajúdtam. "Az nem vajúdás, jóslófájás, csak nem bírja úgy a fájdalmat" stb. Péntek hajnalban mentem be 10 percesekkel, csak még zárt volt a méhszáj. Szombat hajnalban amnioscopiát csinált egy másik orvos - amit csak már valamennyire nyitott méhszájnál lehet. Az eredményt be kellett tennem a nővérszobába, de elkeveredett, mert hétfőn kiderült, hogy nyoma sincs. Vasárnap ismét szóltam, hogy nagyon fáj, meg sem vizsgáltak. Hétfőn megint a reggeli vizitnél - "Magának csak jóslófájása van, zárt a méhszája!" - mondta az, aki péntek hajnalban vizsgált meg utoljára. Hétfő délután friss vér miatt (4 nap nem-alvás után totál kitikkadva) alig mertem szólni, de mivel az nst jó fájásokat mutatott, megvizsgált végre (már előre flegma képpel, hogy csak nyekergek), és 3 ujjnyi voltam. Sose felejtem el a döbbent képét. Aztán: nem volt meleg víz, hideg vizes beöntést kaptam. Nem használt az oxitocin. Szétesett a szülőágy. Leszakadt a lábtartó. Senki nem értette, miért nem jön ki a baba (jó fájások, jól nyomtam). Elszakadt a vákuum. Doki kék-zöldre préselte a gyomorszájamat. Kedd hajnalban lett meg a baba. Már másnap vérző sebes volt a cicim, hiába kértem, hogy segítsenek rendesen mellre tenni. Egyszóval totális káosz volt az egész. :( Nem hittem előtte a szóbeszédnek, hogy az a kórház futószalag és vágóhíd. Hát ezért rettegek. :(
2008. szept. 4. 19:39
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
nyugodtan mond el a dokinak a félelmeidet, mert biztos tud megnyugtató magyarázatot adni, hiszen hónapok alatt javul a szülészeti helyzet...biztosan ő is törődik ezzel, de a védőnő is segíthet felkészülni, még van kis időd..
2008. szept. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Természetesen most nem abban a kórházban szülök, mert elköltöztünk. De még a 6 hetes kontrollra sem mentem vissza anno, mert képtelen voltam. :( Köszönöm szépen a válaszokat.
2008. szept. 4. 19:42
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem csoda h félsz,de ráadásul mennyi véletlen dolog is történt veled...az én dokim se hitte el h fájásaim vannak,tarthatatlan "3.14csának" mondott el,mikor telon hivtam. Családom fogott és elvitt egy másik városba,ott is szültem meg(10 óra vajudás után) ügyeletes dokinál.

Szerintem meséld el a dokidnak,védődnénidnek.

Vigyázz magarda, és szép ,gyors szülést kívánok neked!


7 hetes kisfiú anyuja

2008. szept. 5. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én hasonló cipőben járok, mint te. Szörnyű élmény volt a szülésem, annyira, hogy több mint 5 év után mertem rá vállalkozni újra. Akkor nem féltem, most szabályosan rettegek. Mi is elköltöztünk másik városba, most másik kórházban, másik orvosnál fogok szülni. 40. hétben vagyok, és a dokimnak nem meséltem el az előző szülésemet, mert nem akartam nyavalyogni. Most már megbántam, el kellett volna mondanom, mert így csak tiszta ideg vagyok és félek az egésztől. Nagyon remélem, hogy most nem lesz annyi nehézség szülés közben, mint akkor. És neked is ugyanezt kívánom.

Szóval szerintem mesélj el neki mindent.

2008. szept. 5. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Tényleg jobb lesz, ha beszélek vele mihamarabb, mert így a stressztől még a végén valami baj lesz. :(
2008. szept. 5. 09:27
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Hát ez hihetetlen! Én csak a szoptatással jártam így, de az is kálvária volt. Mindenképpen beszélj a dokiddal, valamint szerintem fogadj szülésznőt! Én így szültem (Győrben), és hihetetlenül rendes volt, már 4 hós a kisfiam, de még mindig fel-felhív, hogy jól vagyunk-e. És nem kapott pénzt, csak ajándékcsomagot. Szóval jó, ha ott van valaki, aki végig Veled van, segít, és nem hagyja, hogy parasztok legyenek!
2008. szept. 5. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
A szoptatással is befuccsoltam már 1,5 hónapos korában, mert addig bírtam, hogy vérzik a cicim szopi közben, meg remegek a fájdalomtól. Hiába szóltam a védőnőnek, azt mondta, jól van mellen a baba. Na igen... Így aztán fejtem, mint a gép 10 hónapos koráig.
2008. szept. 5. 09:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!