Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Pár hete szültem. A doki...

Pár hete szültem. A doki rosszul varrt össze ilyenkor mi a teendő? Altatasban újra varr?

Figyelt kérdés
2015. júl. 26. 21:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Hogy erted, h rosszul?

Ha plasztikazni szeretned, az szerintem mar nem nogyogyasz feladat.

Ha egeszsegugyi problemad van vele, akkor hozza menj vissza, ha meg megbizol benne, de altatas nem hiszem, h lesz. Ha mesz hat hetes kontrollra, beszelhetsz vele errol.

2015. júl. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Kicsit több info kéne, mert így nem igazán lehet tudni, hogy most mi is van, de sos menj vissza hozzá, és vele beszéld meg a teendőket.
2015. júl. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Vagy máshoz menj vissza, mert nem mindenki egyformán ügyes.
2015. júl. 26. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Mindenképp megbeszelem az orvosom de nyilván ő is látni fogja hogy valami nuncsi rendben.

Jobban osszevarrt az eredeti állapothoz képest és úgy néz ki mint mikor egy anyag össze van csippentve. Nagyon aggodok.elkeserit ez a helyzet. Nagyon félek a kontroll vizsgálattol is. Vágtak és repedtem elég hosszan ami nehezen regenerálodik. Fájdalmas kemény a szövet a bejáratnál. Sirhatnekom van ha a vizsgalatra gondolok.

2015. júl. 26. 22:11
 5/11 anonim ***** válasza:
amit leirtál nem feltétlen jelenti hogy rosszul varrta hiszen alahogy össze kel fognia a két oldalt. Én is repedtem rendesen 3s ágtak. Másfél órát arrtak és ekem is ott kicsit kemény volt o5 de már elsimult viszont még elég érzékeny. 6 hós a babám
2015. júl. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Engem szülés után altatásban varrtak, bár a fő ok az volt, hogy a méhlepény félig-meddig bennmaradt és azt kürettel kiszedték. Egyúttal a végigrepedt hüvelyfalat is megvarrták.

Sőt, még altatás előtt elkaptam az egyik műtős asszisztenst és kérdeztem, hogy van-e náluk helyi fájdalomcsillapító injekció. Mondta, hogy van. Akkor lennének-e olyan drágák, hogy a művelet végén még bebökik alulra, hadd legyen még pár gondtalan órám utána.

Rendesek voltak, megkaptam, műtét után felébredtem, aztán még 3 órát aludtam teljes békességben egy őrzőben. Szerintem az egész osztályon én voltam a legkipihentebb szülés után :)

2015. júl. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ja, egyébként fájdalmam nem volt, de a hátsó hüvelyfal előreomlott kissé. Szervi gondot nem jelentett, csak esztétikai/praktikust (tampon elakad a felhelyezésnél). Dokit kérdeztem, mondta, hogy orvosilag nem indokolt, de ha nagyon zavar, akkor altatásban NŐGYÓGYÁSZ SEBÉSZ megplasztikázza.

Ugyanis ez nem a plasztikai sebészek asztala, nagyon kevés ilyen műtétet végeznek. Itt nem a látvány a fontos, hiszen a hüvely belsejéről van szó, hanem a funkcionalitás, ahhoz pedig a nőgyógyász sebész (tehát mindkét szakágban jártas orvos) ért igazán.

2015. júl. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Utolsó, téged ezért altattak? Engem is varrtak kívül belül és küret is volt. Nem volt altatás, sem EDA. Fogadott dokid volt?
2015. júl. 27. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
vágni kellett nekem is, én is féltem, de nem volt gond. krédezd meg a dokit vagy krédezz meg többet is. altatásban varrják szerintem, mert nekem nem állt el a vérzés szülés után és (gondolom, mert egy varrat szakadt, de nem azért volt a gond), hogy már csak azért is altatásban megy az újravarrás. érzékenyebb lesz ott, de lehet csak ost fura neked
2015. aug. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Utolsó, téged ezért altattak? Engem is varrtak kívül belül és küret is volt. Nem volt altatás, sem EDA. Fogadott dokid volt?"


Mivel a méhlepény tépkedésénél már vonyítottam, annyira fájt és ketyegett az óra, igen, humánusabbnak tűnt altatásban csinálni. Mi értelme lett volna éber állapotban kínozni, amikor még ő sem tud pontosan dolgozni, mert összerándulok, megugrok a fájdalomtól?

Fogadott orvosom volt, bár nem tudom, hogy ennek miért van jelentősége.


Utólag a kontrollon egy kicsit szidta is a kórházi protokollt, mondván, hogy pár éve még a szülőszobában is használhattak kábítást. Aztán változtattak és csak a műtőben lehet, pedig már némi bódítás is megváltás lett volna (pl. nitrogén-dioxid).


A férjem elmesélése alapján nem volt hosszú műtét, talán 10-15 percet voltam bent, de ebből úgy 5 perc az előkészítés, beleegyező papírok aláíratása volt, amikor még én is ébren voltam.

2015. aug. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!