Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Meséljetek, kérlek! Tényleg...

Meséljetek, kérlek! Tényleg ennyire borzalmas?

Figyelt kérdés
Mindenkèppen csinàlnak gàtmetszèst? Mikor nem muszàj alkalmazni? Komolyan olyan elmèleteim vannak a szülèsröl, hogy "belehalok" kb. a fàjdalomba, eddig az èletembe a legnagyobb fàjdalmat 2 bölcsessègfog kioperàlàsa jelentette de az nem fàjt annyira meg a gyógyulàs sem, de egyèbkènt rettenetesen fèlek mindenfèle fàjdalomtól. Mùlik azèrt a doktoromon is, ugye? :)
2015. aug. 9. 18:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Este 11-kor elment a magzatvíz, össze szedtem a cuccaimat, 3 perces fája´sokkal bementünk a korházba, ott mi voltunk az egyetlenek, a bába egy fiatal csaj volt, elnevetgéltünk vele, majd a kitolásnál lejött az aszisztens orvos is, majd 2-kor meglett a lányom. Kicsit repedtem, de 2 nap után már szinte nem fájt. ìgypont a kiírt napon született meg.

Az elsö lányomnál 4 órás szülés volt, ott talán a kitolási szakasz volt hosszabb, de az is könnyü volt.


Nekem viszont a szoptatás volt mindegyiknél egy rémálom.

2015. aug. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nem olyan vészes a gátmetszés és amikor vágják, nem is érzed majd - már ha kell.

Az első fiunk a szülőszobába fekvéstől 1,5 óra alatt megszületett, óriásbébi, gátmetszés, de csak az 1 órás vajúdás része volt hányinger. Az szószerint olyan a végére, mint egy erős hányinger roham. A tényleges szülés meg ugyan az az inger, mint a nagywczés, tolási inger egymás után, az szerintem már nem is fáj.

Persze az orvoson is múlik, de a legtöbb majd mégis rajtatok, hogy fogadd el azt, ami történik és akkro ott már ne félj majd, hanem csináld, amit a szülésznő/orvos mond. Én szerettem hallani, hogy hol tart épp a gyerek pl. örültem, hogy halad előre a dolog.

Szóval nekem az első az egy kellemes csalódás, most a másodiktól megint nagyon félek és reménykedem, hogy nem csak szerencsém volt elsőre, hanem tényleg ennyi egy normális szülés :) 2Fáj" amúgy, de nem úgy, ahogy elképzeled!

2015. aug. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

2. vagyok,

Igen, azt lehagytam, hogy nekem is a szoptatási időszak tett be. Második gyerekkel ezt a kínlódást nem csinálom végig, ha nem megy nem erőltetem mindenáron az tuti.

2015. aug. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én is borzasztónak gondoltam, de azért annyira vészes nem volt. A gátmetszéstől féltem legjobban, de egyáltalán nem éreztem, a varrás kb 5 perc volt és azt sem éreztem, mert jól elérzéstelenítették. Próbálkoztunk gátvédelemmel, de nem jött össze sajna.
2015. aug. 9. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A szoptatés nekem is ezerszer rosszabb volt, mint a szülés. Fájni fájt, igen, de a fájások között meg röhögtem kb, igy simán kibirhato volt.
2015. aug. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem féltem. A kiírt időpont után két nappal az vizsgálat közben szivárgott a magzatvíz. Irany szülni. Fájáserősítő fájásgyengeség miatt. 1-2 óra múlva maga volt a pokol. Nem tágultam, egybefüggő, az ájulásig elviselhetetlen fájásokkal. Rossz nst miatt sürgősségi császár lett belőle. A gerincembe az érzéstelenítő komolyan mondom megváltás volt.

Hamar felépültem.

2015. aug. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A szules utani heten azt mondtam, h inkabb mindennap szulok, csak szoptatni ne kelljen... Ez eleg beszedes, ugye? Egyebkent elso baba, es ot ora alatt lezajlott, a doki is hulyenek nezett, de lekozoltem, h max 5 ora alatt meglesz a gyerek. Tudatosan keszultem ra, a gyerekkel is megbeszeltem, h en villamgyorsan tagulok, o meg jon, mint a gyorsvonat.

Gatmetszest nem ereztem, pedig lattam a szulesznom kezeben az ollot, tehat tudtam, h most fog vagni. Az egeszbol az eleje volt igazan gaz, egett a derekam, mintha perzselnek, kb egy oran at a haloing is fajt, h hozzaert, majd volt egy fel ora kb, mikor mar tolofajasok voltak, de meg nem lehetett nyomni. Az vacak volt, de siman birhato.

A dokim az utolso ket orara esett be, a szulesznommel egyutt, mert masnap inditottak volna, es az ugyeletes legyintett a fajdalmamra, h ezek csak joslok, konkretan ki akart tenni a vajudobol, en meg lefekudtem az agyra, h marpedig nem megyek ki, mert zavarom a szobatarsaimat azzal, h minden fajasnal kiugrok az agybol. Megnezte nst-vel, lekozolte, h ne hisztizzek, es ott hagyott, mikor visszajott, akkor ujra nst, ujra legyintes, majd meltoztatott harmadszor is kinezni a keresztrejtvenyebol, es megvizsgalt. Akkor kezdett kapkodni, h hany ujjnyival jottem, mert eltunt a mehszaj...Ekkor hivta vegre a dokimat, szulesznomet, ejfelkor mentem be, es 4.40-kor felsirt a fiam.

2015. aug. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A legtöbb kórházban lehet kérni EDA-t.Ahol én szültem ott pont nem adnak,a természetes szülésre hivatkozva,de inkább szerintem anyagi vonzata van.Én nem éltem meg olyan szörnyen.Éjfélkor folyt el a víz,és hajnali 3 óra 10-kor felsírt a lányom.A fájások olyanok voltak mintha le akarna szakadni a derekam.Fél 2 körül könyörögtem a fájdalomcsillapítóért,de utána megérkezett apa,és akkor már nem volt annyira vészes.Valahogy a jelenléte erőt adott.A gátmetszés előtt kaptam érzéstelenítőt,de nem éreztem,mert fájás közben adták,és a vágásból sem éreztem semmit.A varrást sokkal rosszabul éltem meg,bár nem ott fájt,ahol vágtak,hanem a belső varrás.
2015. aug. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
én csak a gátrepedésről tudok nyilatkozni, ugyanis olyanom volt egy baleset kapcsán. Túlélhető, pár öltésem lett, az sem vészes. én 3 napig éreztem, hogy rossz úgy ülni, de a lábamat magam alá tettem és úgy jobb lett. Volt farcsont-törésem, az sokkal rosszabb volt, azzal hetekig nem tudtam ülni. nekem hamar meggyógyult a gátseb. Először betadine-kenőccsel kenegettem, utána körömvirág-kenőccsel.
2015. aug. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Egy hete szültem meg a kisfiamat, és nem is tudtam, hogy volt-e gátmetszésem, a férjemtől tudtam meg, hogy volt. :D

Amúgy a fiam lapjával jött kifelé, nem fordult oldal irányba, így belül repedeztem szét apró helyeken, azt kellett összevarrni, de nem nagyon érzetem fájdalmat, csak kellemetlen volt, hogy szülés után még egy órát férceltek. DE ki lehet bírni!

Én kaptam gerincközelit, ez is számít gondolom.


27N

2015. aug. 10. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!