Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után mikor már otthon...

Szülés után mikor már otthon vagytok, nektek hogy teltek a napjaitok, tényleg olyan borzalmas mit ahogy mondják? Kellett a segítség a nagyszülőktől hogy ott legyenek, mossanak vasaljanak, főzzenek?

Figyelt kérdés
Valaki azt vallja,hogy eltudja látni magát és a babát,szoptatja 2 óránként aztán alszik ő is mikor a baba és ezzel úgy eltelnek a napok.Valakitől meg azt hallom,hogy horror az első félév,mert semmit nem tudsz megcsinálni segítség nélkül.
2014. márc. 17. 08:24
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
32%
Kell 1-2 hét, mire az ember az elsőnél belerázódik, de azért nem kell tùldramatizàlni. Nekem ikreim vannak, strapàs volt, de nem kellett belepusztulni. Főleg az 1 darab babàval rendelkező friss anyukák hiszik azt, hogy milyen nehéz nekik...
2014. márc. 17. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
23%

Ez csak attól függ, hogy mennyire önálló az anya.

Nagyon sokan képtelenek megszervezni az életüket, kisgyerekek maradnak a szülés ellenére is és kell nekik az anyukájuk, hogy ellássa a kislányt meg a gyerekét. Amelyik nö viszont már felnött, az nem akarja állandóan a szülöt maga körül, hanem megoldja egyedül - a saját párja segítségével.


négy gyerekes anya

2014. márc. 17. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%
Az első pár hétben jól jön a segítség, mert kell neked a regenerálódás, nekem 5 hétig fájt a gátsebem, meg kell is a pihenés, fekvés, meg volt mellgyulladásom is, lázas voltam, nem tudtam a háztartással foglalkozni, bármennyire is akartam volna, mert zavart a rendetlenség körülöttem, a főzés esélytelen volt. Aztán miután elmúlt a sebfájdalom már lassan beálltak a dolgok. Horrornak azért nem mondanám, de tényleg fáradtak vagyunk azóta is az éjszakai etetések és hasfájás miatt.
2014. márc. 17. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk nem kellett segítség, amit én nem tudtam épp megcsinálni azt a férjem megoldotta, sokkal jobban esett a csend és nyugalom, egyáltalán nem volt borzalmas, életem egyik legszebb időszaka is volt egyben.Igaz, előfordult, hogy akadt a lakásban 1-2 porcica, és megfelelt a gyűröttebb nadrág is, sőt, éhen se haltunk, csak a gátseb gyógyulásáig éreztem némi korlátot, a szoptatás pedig egyenesen természetes volt, nem teher ami miatt segítséget hívjunk.
2014. márc. 17. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem volt segítségem, a nagyszülők nem ajánlkoztak, a férjem meg külföldön dolgozik. Szóval hazajöttünk, és bele a mélyvízbe (úgy, hogy itt a baba 4 éves tesója is). Megoldottam, igaz, nem ragyog a lakás mindig, de kosz sincs, főzök napi szinten, ellátom a gyerekeket. Hozzáállás és akarat kérdése szerintem.
2014. márc. 17. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
23%
Az első egy-két hétben nem árt a segítség, amíg az anyuka regenerálódik a szülés után, meg kicsit belerázódik a dolgokba, utána szerintem csak szervezés kérdése. Az újdonsült anyuka a pici babájával hajlamos úgy érezni (én is így voltam), hogy nem jut idő semmire, de csak ésszerűsíteni kell a feladatokat, meg elfogadni, hogy nem azért van otthon a babájával, hogy napi 4-5 órát takarítson.
2014. márc. 17. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat!

Igazából még a szüléstől se félek csak a haza kerülés utáni időszaktól tartok nagyon.Nagyon sok negatív kritikát,élményt kaptam hogy nem tudnak meglenni segítség nélkül.

Én és a férjem is úgy állunk hozzá hogy nem lesz annnnyira nehéz és bonyolult a dolog ahogy ezt sok anyuka állítja.

Férjem viszi a kutyust és segít a házimunkában míg én helyre nem jövök.Még talán a fáradtságtól félek,hogy nyűgös és kiállhatatlan leszek.

2014. márc. 17. 09:12
 8/29 anonim ***** válasza:
17%

Bizony hozzáálás és neveltetés kérdése is. Engem önállóságra neveltek. Egyik gyerekem születésénél sem volt segítség semmi. Habár örültem volna. Férjem 5 napot volt otthon mindkét esetben. Nem mondom, hogy egyszerűen belerázódtam, mert voltak fennakadások, főleg amikor sokat kell éjszakázni, de bele lehet rázódni.

Akkor volt nagyon nehéz, amikor a kisebbik gyerekem született. Bizony , ha nekem unokáim lesznek én megyek majd segíteni. Nem azt mondom, hogy nem lehet megoldani, de azért néha jól jött volna egy-két óra, amikor leülhetek/alhatok/tehetem a dolgom picit.


De a túl sok segítség sem jó. EGyik barátnőmnek napi szinten főz az anyja, de még a reggeliért is úgy mennek át. Szerintem ez nem normális. Anyukája minden szarba beleszól, oda mennek, ahova az ő anyja akarja, úgy vásárolnak be, ahogy a "főnök" diktál, azt esznek és úgy élnek ahogy meg van szabva. Nekem ez már sok lenne.


Sőt, a szomszédunkba van egy csaj két kislánnyal otthon. ANyósa heti kétszer hoz kaját és marad segíteni, anyja meg heti háromszor. Vagyis minden nap kell neki segítség. Ezek nekem már morbidnak számítanak. Soha nem tud belemerülni a gyerek játékába, úgy érzem nem lazítanak, mert diktálnak maguknak egy tempot: kaja kipipálva, lemenetel kipipálva, ruha kipipálva, de egy jót nevetni együtt a gyerekekkel még nem láttam őket. No mindegy, nem vagyunk egyformák.

Szerintem a normális az lenne, ha hetente-kéthetente jönne a nagyi mondjuk játszóra lemenne a gyerekkel + akkor jönne még amikor egyéb ügyintéznivaló vagy orvos van. S olyankor nem utasítanék vissza mondjuk egy ételhordónyi kaját. :-) De ez csak egy álom, illetve egy jövőkép, ahogyan majd én tervezem a gyerekeimet segíteni.


Amúgy azon szoktam mosolyogni, amikor kell vinni a gyereket tanácsadásra, hogy én megoldom egyedül két gyerekkel, és hányan vannak ahol két felnőtt megy egy babával. Ki-mennyire életképes, ez számít. :-)

2014. márc. 17. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
Nálunk simán ment az első fél év, amíg meg nem tanult kuszni-mászni. Ahogy haza jöttünk, már ketten voltunk. Főzni 2 naponta, a takarítás nem nagy dolog, mondjuk az ablakpucolást nem sürgettem és a vasalással is megcsúsztam általában. De soha nem volt kosz vagy orbitális kupi, és enni is volt mit. Ha úgy volt, simán elvoltam délig pizsiben, vagy lefeküdtem a babával aludni ha álmos voltam. Segítségünk annyi volt hogy hétvégén nem itthon ettünk hanem a nagyszülőknél.
2014. márc. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
Nem, nem kellett senki, megoldottam mindent, a második gyereknél már nehezebb volt belerázódni de megoldottam, én sose értettem azokat , akik odaköltöztetik az anyóst hetekre, engem zavarna!
2014. márc. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!