Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kérhetem emiatt, hogy indítsák...

Kérhetem emiatt, hogy indítsák meg előbb a szülést?

Figyelt kérdés

37+4 hetes vagyok, a babát 3200g-ra saccolják.

Előre leszögezném, hogy nem vagyok egy hisztis, nyavalygós lány, elég jól bírom a fájdalmat. Egyedül fejfájásra szoktam gyógyszert bevenni, mert azt nem bírom, de volt pl. intercostalis neuralgiám, egy szem gyógyszert nem vettem be miatta. Szóval tényleg nem hiszti a dolog:


Napok óta úgy fáj a derekam, hogy nem bírok sem feküdni, sem ülni. Ezzel napközben nem is lenne bajom, de már a 3. éjjelünk telt így:

- lefekszek, helyezkedek, kipróbálok minden lehetséges pózt ülve és fekve is, szopipárnával is, nem jó, felkelek, sétálgatok.

- visszafekszek, ugyanez elölről.

A férjem reggel 6ra megy dolgozni, ő se nagyon tud tőlem pihenni. Kb. a 3 nap alatt aludtam 4-5órát.

Szerintem ez sem nekem, sem a babának nem jó, ráadásul semmi erőm nem lesz a szülésre így.


Kérhetem a magándokimat, hogy indítsa meg a szülést? Már potyognak éjjel a könnyeim a fájdalomtól :(


2015. aug. 10. 12:21
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Magán orvostól szinte mindent lehet kérni, sztk-ban semmit. Az orvossal kéne ezt megbeszélned, 38. hétig ilyenkor is várnak tapasztalatom szerint.
2015. aug. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Azt a pár napot már kibírom, de a kiírtig szerintem megőrülnék :) Annak azért örülök, hogy a baba nem olyan kicsi, így talán engedik :)
2015. aug. 10. 12:32
 3/18 anonim ***** válasza:

Az hogy mekkorára saccolják a babát, sajnos messze nem biztos, hogy úgy lesz. (nekem egy héttel a szülés előtt 3500gr körülire mondták, 2900-grammal született időre)

Próbálj esetleg tornázni, jógázni.

Kitartás! :)

2015. aug. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem lesz indok a szülésindításra. Ha van fogadott orvosod, talán megbeszélhető a dolog, de nem 100%, hogy belemegy.

A súly sem indokolja, hisz nem pontos, csak sacc, és nincs 4-5kg, hogy aggódjanak miatta, ha 2 hétig bent van.


Tudom, hogy nehéz, két gyerekem van, mindkettőnél a 36. héttől igazán terhes volt a dolog, ezt mindannyian átéljük/átéltük. Kitartás!

Próbálj napközben pihenni, gondolom már nem dolgozol, a férjed pedig aludjon másik szobában, ha megoldható.

2015. aug. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Az, hogy mekkorára tippelik a babát, még nem jelent semmit. Az ismerősi körömben is lőttek már jócskán mellé.

Sajnos az utolsó 2-3 hét a legtöbb kismamánál hasonlóan rossz. Csak emiatt kötve hiszem, hogy a doki előbb megindítja a szülést. Persze van az az orvos és pénz...

2015. aug. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm lányok! De szültem már, tudom milyenek az utolsó hetek, és esküszöm, ez a fájdalom rosszabb, mint az első szülésem volt. Akkoris fájt a derekam, de nem 0-24ben, és volt olyan póz, ami kényelmes volt. Most nincs. :( Így elég nehéz türelmes lenni a 2 évesemmel és ellátni őt :(
2015. aug. 10. 13:23
 7/18 anonim ***** válasza:
36%
Van egy rossz hírem. Ha megszülsz, lesznek fájdalmaid, nem fogsz aludni, sőt a férjed sem fog aludni. Szóval teljesen mindegy, mert nem lesz jobb.
2015. aug. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Én a helyedben hívatnék egy nagyon jó masszőrt, vannak dúlák is akik értenek hozzá. Nem próbáltam de van ez az izom ragasztás, a következő terhességnél ki fogom próbálni, hátha.
2015. aug. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Szia! Én megértem, tudom, miről beszélsz. A 2. terhességemnél nekem is ez volt kb a 36. héttől. Nem kimondottan a baba súlya a lényeg, hanem hogy nyomja a kereszt, ill. farkcsontot, ami elmozdul, ideget nyom, ez okozza a fájdalmat.

Én alig bírtam mozogni, sírva fakadtam volna legszívesebben, amikor le kellett ülnöm, fel kellett állnom, vagy meg kellett fordulnom az ágyban. Aludni nem sokat tudtam. Nekem egyféleképpen volt jó, oldalt fekve egy bizonyos pozícióban, de úgy meg nem lehet egész éjszaka feküdni. Szerencsémre a 38. hétre voltam kiírva progi császárra, addig sem bírtam, nem aludtam, de ha tovább kellett volna elviselnem, kerestem volna egy szakember, aki esetleg tud segíteni a dolgon.

Ez valóban nem a szokásos derékfájás. Ám van egy jó hírem, szülés után nyomban eltűnt. Pár nap múlva még visszatért enyhébb formában bizonyos mozdulatoknál, de aztán végleg elmúlt. Féltem, hogy orvosnak kell helyretenni, szerencsére nem.

Orvosnak, szülésznőnek mindenképpen említsd meg, vagy tényleg keress szakembert. A krónikus fájdalom mentálisan is kikészít.

2015. aug. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Ja, ha szerencséd van, esetleg hamarabb beindul a szülés ebben a melegben. :)
2015. aug. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!