Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tanácstalan vagyok, mit...

Tanácstalan vagyok, mit tegyek? 2 hetem van már csak vissza, korházba kerültem magas vérnyomással. Nem csinálnak semmit. Ugyanazokat a gyogyszereket szedem itt mint otthon. Most ezért legyek itt? Kérhetem hogy indítsák meg a szülést?

Figyelt kérdés
2010. febr. 16. 08:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha orvosilag nem indokolt, nem jó, ha hamarabb megindítják a szülést, főleg a baba szempontjából. Bírd ki, míg magától megindul, a pici tudja, mikor van itt az idő, mikor elég érett arra, hogy megszülessen!
2010. febr. 16. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

jaj, azt ne kérd... a kicisnek a pocidban jobb, az enyémet egy héttel korábban vették ki, utólag kiderült ok nélkül, nagyon bánt.

azért tartanak bent, ha bármi lenne, a vérnyomásod miatt rosszul lennél, akkor rögtön legyen orvosi segítség... tudom, hoyg szar én egy hetet dekkltam csak, de ott biztonságban vagy te és a kcis a pocidban, ne hergeld magad, olvass, rejtvény, mp 3 zene.... és sétálni talán kiengednek.

2010. febr. 16. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
én is 1 hetet voltam bent a kórházban magas vérnyomás miatt.velem sem történt semmi,a napi 2 ctg-n kívül.de nekem is azt mondták,hogy biztonság kedvéért tartanak bent,mert okozhat a magas vérnyomás olyan gondot,hogy késő lenne,mire beérnék a kórházba,pedig 15 percre lakom onnan.2x volt olyan rossz a ctg eredményem,hogy azt mondták,ha fehérje is van,akkor már vissza sem mehetek az osztályra,hanem azonnal császár.az indítást pedig ne akard,borzasztó.nekem végül beindították zselével,de olyan fájdalmaim voltak,hogy azt mondtam,ott maradok.aztán végül mégis császár lett,mert nem tágultam.nem lett volna még itt az ideje annak,hogy a kisfiam kibújjon.
2010. febr. 16. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

hát nagyon köszönöm a válaszokat,még jó hogy a laptopom itt lehet velem,a következő napokban gyakrabban találkozunk itt.

Ma délután jön a férjem és beszélünk a dokival,elmondja mi lenne a legjobb.Majd írok

2010. febr. 16. 09:12
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ok. Addig is minden jót és kitartás! Amíg a babád jól érzi odabent magát, inkább maradjon, fejlődjön :)
2010. febr. 16. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Képzeld,engem tényleg ok nélkül fektettek be,semmi bajom nem volt,csupán elértem a kiirt napot. Én is ott dekkoltam,semmit nem csináltak,mikor meg a 4. nap jöttek a fájások,azt mondták,hogy csak jósló! Majdnem a korházi ágyon szültem meg,mert nem érdekelte öket! Nyugodtan maradhattam volna otthon,de mostmár mindegy. Neked kitartás,pihend ki magad,laptopozz. Nekem is nagyon nehezen telt ott az idö,de ha megszületik,akkor már gyorsan fog :)
2010. febr. 16. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szia, látom már sokan válaszoltak, de unaloműzőnek talán szivesen veszed tőlem is. Engem a 38. héten fektettek be szintén magas vérnyomással. Vizesedtem, de fehérjét nem találtak a vizeletben, így 1 hét után hazaengedtek, mert a ctg jó volt (napi 2). Örültem nagyon, pihengettem, szedtem a gyógyszereket, és visszajártam ctgre, imádkoztam, hogy ne legyen túl magas a vérnyomás, nehogy újra befektessenek... Aztán egy hét múlva elkezdődött a szülés...Otthon, szép csendben, fájdalom nélkül kitágultam. Talán hihetetlen, de tényleg nem tudtam, hogy vajudok, mert csak a szeméremdombon éreztem nyomást, azt meg a csontok távolodásának tulajdonítottam, éreztem ilyesmit már 30. héttől. Aztán egy durranás, és kiömlött a zöld magzatvíz..már mekóniumos volt. 7 perc alatt értünk be a kórházba, és a magzatvíz távozásától számítva fél(!) óra múlva megszületett a kislányom. Zárójelentésemen: enyhe preeklampszia. Azóta sokszor hálát adtam az égnek, hogy időben beértünk... Szóval ilyen is van, ezt azért írtam le Neked, hogy nagyon biztonságban vagy a kórházban, és ez adjon kitartást! Nekem is irtózatosan unalmas volt, de arra gondolj, hogy már fél lábon is kibírod, a csemete mindent megér :-) Kívánok Neked könnyű szülést és még egyszer kitartást, sok örömet a babával!
2010. febr. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Elhiszem, hogy nagyon rossz bent a kórházban, de ott vagytok a legnagyobb biztonságban. Az orvosod biztosan tudja, mi a legjobb, és majd írd is meg nekünk, hogy mit mondott.

A szobatársakkal nem jössz ki? Tudom, a kórház nem kellemes, de próbáld kicsit legfoglalni magadat, rádió, zene, esetleg rejtvény, vagy tévé, vagy valami ilyesmi. És beszélgess a picivel, az jót tesz :)


Drukkolok hogy minden rendben menjen! :)


23 hetes kismama

2010. febr. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
a szobában most már egyedül vagyok,eddig legalább volt egy csaj akivel beszélgethettem.tudom nem tesz jót a picinek,de csak sírni tudok,kivagyok... közi a bíztatásokat
2010. febr. 16. 18:55
 10/12 anonim válasza:

Ne keseredj el, én is ugyanígy voltam mint te....Egyedül, én és a babám...Se szobatárs, se ismerős...

Ez a pici érdeke, pihenj, olvass, ne streszeld magad, ezzel rosszat teszel neki...Ismerős a dolog, én is csak sírni tudtam...De a nőgyógyászom azt mondta, csak sírdogáljak, inkább ezért mint azért, hogy agyvérzéses lesz a baba...Hisz ezen a világon minden más megismételhető, de ez a gyerek nem....

Azért kell, hogy ott légy, ha valami baj van, rögtön be tudjanak avatkozni.....amíg otthonról beérnél, meg is hallhat a baba......Pihenj és nyugodj meg...Ki fogod bírni, és várd a babádat, készülj a szülésre, és szerintem ne akard siettetni.....Én is másfél hetet voltam bent és magától elindult....

Tarts ki, remélem picit meg tudtalak vigasztalni....Anita

2010. febr. 22. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!