Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császármetszés után kinek...

Császármetszés után kinek voltak szövődmények?

Figyelt kérdés
Sokat olvasni ilyen-olyan szövődményekről, sok császárost meghallgattam és a többségük hamar felépült, kiegyensúlyozott volt és nem maradtak rossz, mély emlékeik. ugy gondolom nagyon ritka ha valami baj alakul ki utána,(fertőzés összenövés...) olyanok válaszát várom akikkel mégis megtörtént személyesen , vagy esetleg hozzátartozókkal.
2015. aug. 14. 17:23
 1/8 anonim ***** válasza:

nem tudom hogy mennyire ilyesmire gondoltál, nekem seblázam volt, vagy tejláz, azóta sem tudják megmondani, minden esetre 10 napot voltam bent, és még utána is csak azért engedtek haza, mert látták, hogy a korházi körülmények nem alkalmasak arra, hogy meggyógyuljak, nem tudtam pihenni az újszülöttek és kismamák között, ezért hazaküldtek a torony magas crp ellenére.

az a pár nap meggyötört, lelkileg, esténként sírva beszéltem a férjemmel, mivel ő meg kivette az apa szabiját, úgy hogy az első két hétben nem is látta az újszülött gyermekét. Ettől én ráadásul úgy éreztem, megfosztom őt az első napoktól, hetektől. Majdnem a tejem is rá ment a dologra...de ő tartotta bennem a lelket, erőltette a szoptatást, és végül is sikerült vissza hozni a tejem, úgyhogy kb. a 6. 8. hét környékére össze tudtam magam szedni.

2015. aug. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem két császárom volt. Könnyen felépültem. Az első után kb. 9 hónappal hólyaghurutom volt, amit utólag a császár számlájára írok, mert előtte soha ilyen betegségem nem volt. A második után kb. Szintén 9 hónappal ismét húgyuti fertőzés kb. 10 doboz antibiotikumot szedtem be és 4 hónapig tartott. Szörnyű volt. Most készülök a harmadik császárra. Nem mondom, hogy nincs bennem félsz..., főleg ettől a betegségtől. Biztos vagyok benne, hogy ez nekem császáros szövődmény...
2015. aug. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem tüdőgyulladásom, érgyulladásom lett a császár után közvetlen, majd a sebem is begyulladt. De ezek mind orvosi mulasztás számlájára írhatók. A második császár után, ahol már rendesen elláttak, semmi szövődményem nem lett, hamar felépültem.
2015. aug. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
2. a hólyaghurut valószínű a katéter miatt lehetett (sajnos nekem is lett). Császárosoknak automatikusan felteszik, mert nem kelhetnek fel 12 órát és addig az ágytál sem célszerű (mert pont ott kell megemelni a tested hogy betegyék, ahol a vágás van). Sajnos, bármilyen idegen anyag (kanül, katéter) ha bekerül a szervezetbe bevihet fertőzést. Én is utáltam, hogy már szinte előre felirathattam volna az antibiotikumat, mert tudtam, hogy megint hólyaghurutom lesz (és úgy is lett). Amit felírtak rá egyszer, attól meg gombám lett, úgyhogy arra is vehettem méregdrága cuccokat. Na én is így jártam, ez volt a legkellemetlenebb.
2015. aug. 15. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nemtudom ez szövődménynek számít -e.. de ugye a heg körül érzéketlen a hasam. Valamit javult,de lényegében érzéketlen.. nos. A jobb combom ugyanolyan érzéketlen kívül.. érdekes..
2015. aug. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

két császárom volt. gyorsan felépültem mindegyikből.

elsőnél, begyulladt a seben (fertőzés), egy részét újra nyitották és ki tisztitották. a sebbel magával sokat küzdöttem, mert sehogy sem akart begyogyulni rendesen. majd később kiderült hogy hashártya összenövésem van.

a másodiknál egyenlőre csak fáj a sebem, és fáj a fejem is. de majd elmúlik

2015. aug. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem nem hatott a spinális érzéstelenítő (bár ez nem szövődmény) be kellett műtét közben altatni. A hirtelen lepényleválasztás miatt nagyon erős atóniás vérzésem lett, amit alig bírtak elállítani. Aztán pár nap múlva lett egy haematóma a sebben, ami szétnyílt, és szétválasztotta egy néhány centin a hegem. De a gyerekemért megérte! :)
2015. aug. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 M. Bernadett ***** válasza:
Mivel költöztünk császár után 1 héttel megemeltem magam, mikor egy zsákot telipakoltam és arrébb akartam rakni, mertnem tudtam volna lejönni a szobaajtón. Szétment egy varrat azonnal , kialakult egy üreg amiben felgyülemlik a menstruáció, ezáltal lassabban ürül, így eltart 14 napig a vérzés....A nőgyógyász két varrást csinált, az egyik szétjött, így alakult ki az üreg.... Azt mondta 3 császár után nem valószínű hogy műtéttel helyre lehet hozni a gyenge szövet miatt...
2019. ápr. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!