Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Azokat kérdezném, akik oxitoci...

Azokat kérdezném, akik oxitocinnal szültek: Milyen volt a szülésetek?

Figyelt kérdés
Köszönöm a válaszokat és gratulálok a babákhoz. :)
2015. aug. 18. 15:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
51%
Hat órát vergődtem kétperces fájásokkal az oxitól, az ég világon semmit nem tágultam, és a baba sem indult el lefelé, úgyhogy császár lett. Végül kiderült, hogy azért nem indult el, mert a nyakán volt a köldökzsinór. 40+3-ra indítottak. Nem egy felemelő szülésélmény, magára a procedúrára nem is szívesen gondolok vissza, de szerintem az nem is azért van. Túl kell lenni rajta, és utána már minden rendben, a babával már minden szép :)
2015. aug. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
51%
Oxival 9 órát szenvedtem. Halálközeli élmény volt. Császár lett a vége mert nem tágultam.
2015. aug. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

1óra 40 perc kemény fájásokkal (a szülésznő szerint semmi nem volt, de hát nem ő érezte)

Semmi tágulás és ugráló szívhang miatt császár lett.


Barátnőm szült oxival és nélküle is. Szerinte sokkal erősebb és fájdalmasabbak voltak a fájások tőle.

2015. aug. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
4 órát vajjúdtam, elég kemény volt, de egy fogműtét rosszabb...egyből 3-4 perces fájásaim lettek, 3 óra alatt kitágultam, ed nem fért át a baba a medencén, úgyhogy császár lett
2015. aug. 18. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Én már amikor szülőszobára kerültem, 4 ujjnyira voltam kitágulva (kb 5 óra alatt jutottam el idáig, itthon, fájt rendesen, de még nem kapartam a falat:)), aztán mikor bejött a dokim, adott oxit, hogy miért is nem tudom, hiszen igazán szépen haladtam. Az oxi beadási után két órával lett meg a kislányom, simán szültem, és nekem a varrás százszor rosszabb élmény volt, mint maga a szülés. :)
2015. aug. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
41+3 napon indított szülésem volt, oxitocint reggel 6-7 órától kaptam. Fokozatosan erősödtek a fájások, volt egy időszak amire nem emlékszem, félig ájult voltam vagy aludtam a fájások között. Nem tágultam, már szóba került a császár du. 14 óra körül. Azt mondta az orvos, ha addig nem lesz változás 16-kor visznek a műtőbe. Erre végül nem került sor, 15.55-kor született meg a fiam. Első szülés, nem tudom összehasonlítani sima szüléssel.
2015. aug. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Utolsóhoz csatlakoznék,a varràs sokkal rosszabb volt. 8 ra mentünk nst re de kb 4 től màr fàjfogàlt. Vizsgàlatok stb kb 11 kor kerültem szülőszobàra,12 kor burkot repesztettek,na onnantól volt rossz,utàna kaptam oxitocint azt hiszem fàjàsgyengeség miatt ( kicsi vagyok a gyerek nagy volt nem volt elég a méhösszehúzódàs- ìgy magyaràzta a doki) utàna pikk pakk megszületett a fiam.
2015. aug. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Én csak a legvégén kaptam (már tolófájások voltak), már nagyon ki voltam fáradva, mert sok-sok órája vajúdtam. A tágulás lassan, de haladt eközben. Azt mondta az orvosom nagyon nem mindegy mikor adják be, mert a végén már nem lesz nagyobb tőle a fájdalom, csak hatékonyabb lesz. Tehát nem uganaz, mintha arra adják, hogy táguljon már az ember. Igaza lett, nem fájt jobban, ugyanolyan erősen nyomtam, mégis hatékonyabb lett.
2015. aug. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
18 orat vajudtam osszesdn, es kb a 8. oranal kaptam meg az oxit, mert ne tagultam, es a fajasaim rendszertelenek voltak. Attol kitagultam, de sajnos a fiam rosszul akadt kijonni, igy a vege csaszar lett.
2015. aug. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
egesz ejjel vajudtam, de alig tagultam,viszont hangomat se lehetett hallani, csak ki es belegzessel el voltam reggelig,pedig fajt, ot perces fajasok voltak este tiztol, aztan reggel 7 tol adagoltak az oxitocint felorankent emeltek, 10 kor mar szoltam hogy nem birom olyan fajasaim lettek, de legalabb tagultam, 13:50re lett meg a babam, elso baba, fogalmam sincs hogy eltem tul, remalom szules volt szamomra,bar minden siman ment vegulis, viszont a varras nekem mar nem fajt annyira, ott volt amugy is a mellkasomon vegig a fiam, es az orvos is jo volt. Szerintem sokan azert mondjak azt hogy a varras rosszabb mint a szules, mert a szulesben elfaradnak, nagyon sok kint elnek at es utana meg egy kinzas jon es azt nehezebben viselik mar el ennyi szenvedes utan. En nekem a varratszedes sem volt gaz, tenyleg az orvosnak koszonhetem szerintem, mert profi volt, pedig ezer helyen szakadtam,es az aranyerem is nagyon csunyan kijott stb. Ja es szules kozben felajultan a vege fele mar kiabaltam mindenkire hogy mindek adtak az oxitocint, tonkretett teljesen , mert tul jol reagalok ra es nagyon faj :D es szedjek ki :D valami ilyesmire emlekszem :) de tuleltem, es a kisfiam is :)
2015. aug. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!