Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen volt az első szülésetek?

Milyen volt az első szülésetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Bajban vagyok,mert szeretnénk kicsit viszont én rettegek a szüléstől és attól, hogy mi van ha nem is tudom.majd megszülni a babàt?

162 cm vagyok és 48 kg ja és 23 éves. Alapjàraton kisebb termetű vagyok, mint a velem egykorú lànyok. A csìpőm sem valami széles..mindenből XS, S-t hordok...nem vagyok annyira sovàny amugy csak vekony alkat..ezért félek, hogy a méreteim nem felelnek majd meg a szüléshez...vagy ez butasàg? Anyukàm is 53 kg-san szült amiből én voltam 3,5 kg :) de neki nem fàjt annyira.. de nem tudom. Nehezen hiszem el..nekem màr egy fogfàjàs nagyon fàj...beszari vagyok az a baj. Osszàtok meg tapasztalataitokat legyetek oly kedvesek! :) jó rossz egyarànt érdekel! Köszi



2015. jan. 27. 19:02
 1/10 anonim ***** válasza:

Jajj ne aggódj :) Nem ezen múlik, hogy hány cm és hány kg vagy.

Én 170 cm voltam és 50 kg mielőtt terhes lettem. Szóval eléggé vékony. A csípőm is keskeny.

A baba simán kifért, na jó volt egy 2 öltéses gátmetszés. De a második szülésemnél nem volt. :)

Az h mennyire fáj, az sem kg és cm kérdése.

Nekem az első szülésem nagyon fájt, mivel nem tágultam és emelt adag oxitocint kaptam, kézzel is tágítottak, az eda se nagyon hatott. De a második szülésem teljesen elviselhető volt, pedig akkor is kaptam oxit, de edát nem adtak. :)

Meg ez mint ahogy sokan mások is mondják, másfajta fájdalom, ennek van értelme. És nem tart örökké. :)

2015. jan. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia


én 20 éves vagyok, mindig is fiatalon akartam babát de azért én is nagyon féltem. Viszont úgy voltam hogy ha előttem több millió nő megtudta szülni a babát akkor nekem is menni fog. Egész terhesség alatt teljesen nyugodt voltam, mert elhittem hogy menni fog. Aztán az utolsó héten, egy kicsit féltem. Mikor jöttek a fájások és tudatosult bennem hogy hamarosan megszületik a kislányom megnyugodtam. Tudtam hogy nem lesz egy leány álom, de sikerülni fog. Alapvetően alacsony a fájdalom küszöböm.

12 órát szenvedtem, sírtam a fájdalomtól ugyanis epidurális érzéstelenítést csak az utolsó 3 órában kaphattam. Addig nagyon szenvedtem. Nem tágultam rendesen , viszont két percenként jöttek a fájások. Alig múlt el az egyik már jött a másik. A toló fájásoknál már ájulás közeli állapotban voltam. Ugyan annyira nem fájt( az érzéstelenítésnek köszönhetően ) de attól függetlenül az erőlködéstől teljesen kimerültem. Aztán meghallottam ahogy a kislányom felsír és szinte mindent elfelejtettem, csak mosolyogni tudtam. napokig eszembe sem jutott aztán megkérdezték mikor jön a tesó, és ahogy visszagondoltam úgy gondoltam biztos várok vagy 5 évet.

Mindettől függetlenül még 1000-szer végig csinálnám ezért a kis csodáért amit kaptam.


Szóval ha késznek érzitek magatokat, de még fontosabb hogy te késznek érzed magad akkor vágj bele.

2015. jan. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A csípőszélességből nem az számít, amit kívülről látsz, hanem a belső csípő (nem amit lecentizel a gatyához, hanem a medencéd bent) és a baba adottságai egymáshoz képest. Nincs ember, aki kívülről rád néz és megmondja, hogy milyen a csípőd szülés szempontjából. Aki mond ilyesmit, az nem normális. Sovány nők is tudnak szülni, miért kellene testesnek lenned? Az esetek 99%-ban a nőben olyan baba fejlődik, aminek megszülésére képes is! Beszari lehetsz, de ettől függetlenül képes vagy megszülni a babád. Minél előbb tudatosítod ezt magadban, annál jobb. Mert a csípődnél százszor fontosabb, ami a fejedben van. Ha úgy vágsz neki, hogy nem tudod megcsinálni, akkor nem is fogod tudni. A hozzáállásod nagyban befolyásolja a sikert!
2015. jan. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
NO PARA! Én még nálad is alacsonyabb vagyok: 158 cm, és mégis meg tudtam szülni egy 4,5 kilós babát! Vékony voltam, mikor terhes lettem, 25 kg-val voltam több szülés előtt. Egyébként nagyon könnyű, gyors - 4 óra - szülésem volt, szép élmény maradt. Második szülésem még könnyebb volt, 1 óra alatt lezavartuk, igaz a csaj 3590 grammal született "csak". Szerintem alkat, genetika, az én anyukám is könnyen szülte mind a három gyerkőcét:) Hagyatkozz nyugodtan rá:) Egyébként nekem a halálom a fogorvos, inkább szülnék 4x, minthogy oda 1x kelljen menni.
2015. jan. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ettől ne félj, nem ezen múlik! Én 175 cm magas vagyok, 75 kiló, széles a csípőm és mégsem sikerült a természetes úton való szülés, a babám 3650 gr volt, 55 cm, így nem a méretek miatt volt a baj. A szülésznők meg azt mesélték, volt egyszer egy 45 kilós, keskeny csípőjű kismamájuk, aki közel 4 kilós babát szült szépen, természetes úton. Ami a fájdalmat illeti, hidd el, mulandó dolog, én vajúdtam is, de aztán egy átlagosnál nagyobb császársebbel "ajándékozott meg" a sors, nem volt kellemes, de túl lehet élni. Nem szabad előre parázni, ha majd ott tartasz, élvezd ki a várandósság minden percét és a leendő szülésedhez is sok sikert kívánok! :-)
2015. jan. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm minden kedves kommentelőnek a kedves szavakat! :) Feldobtàtok a napomat! Jól esnek a bíztató szavak! :)

Sajnos egyelőre még àllapotos sem vagyok. De nem tudom, hogy készen àllok-e a babàra. Talàn még 1-2 évet vàrunk vele. Én is fiatalon szeretnék szülni csak még testileg, lelkileg kellene egy pàr év mire teljes egészében készen àllunk rà a pàrommal. :)

2015. jan. 28. 09:04
 7/10 anonim ***** válasza:

szia!

162 cm és 42 kg voltam az első mérlegelésen, 8 hetes terhesen. 55 kg-mal mentem szülni, 3 kg volt a baba. 2,5 óra alatt lett meg a baba az első érezhető fájástól számítva, minden komplikáció nélkül. XXS-es méretet hordok, a csípőm is maximum az alkatomhoz képest széles, ha gondolod, lemérem ;)

Ne legyél beszari :)

2015. jan. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
42 kg :O azt hogy? Az elég vékony. Nagyon ügyes vagy! :) Minden elismerésem!
2015. jan. 28. 20:55
 9/10 lasagne92 válasza:

Szia


En 40kg voltam kezdetben, 150 centi vagyok es en is tartok attol, amire esetlegesen szamitanom kell, de nem az alkatom miatt. Par nap es babazok..:) Felek.

Nem tudom, hogyan sikerul vegigcsinalnom, de a nok 'erre is ki lettek talalva', barmilyen csunyan hangzik, tehat nyugtatom magam es mindenkit, aki fel hozzam hasonloan. :D Igazan nem hiszem, hogy az alkatunk nagyban befolyasolna. Egy180centis 90gs nonek ugyanugy fajhat es ugyanolyan nehezen szulhet, mint barki, ne aggodjunk! :)

39+2hkm

2016. dec. 21. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 lasagne92 válasza:

Elirtam: 90kg-s


Bocsanat :D

2016. dec. 21. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!