Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szent János kórházban végzett...

Szent János kórházban végzett programozott császár hogyan zajlik?

Figyelt kérdés
Jövöhéten hétfőn lesz programozott császárom a kórházban és érdekelne, hogy mi a folyamata. Előtte/utána, mire kell készülnöm, hogy zajlik, miket kapok? Illetve a babát mikor láthatom utána? Minden érdekel ezzel kapcsolatban
2015. aug. 18. 20:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem is jövő héten lesz ott prog császárom. Ez lesz ott a harmadik szülésem és második prog. Császárom.

2013 október végén volt az utolsó szülésem ott. Strepto miatt kaptam AB t ezért előző este befektettek. Kaptam egy adag gyógyszert este és reggel is. Este már nem ettem és éjféltől nem ihattam. Reggel 7-re mentem a szülőszobába, ahol ctg re raktak. Én voltam aznap az elsők között, úgyhogy 9 körül volt a műtét. Férjem a szülőszobán még velem volt aztán a műtő előtt várt. Végig nézhette a mérlegelést mérést is. Miután rendbe tették a babát, odahozta a szülésznő a fejemhez megpusziltam és vitte acférjemnek, amíg engem varrtak.

a műtét spinális érzéstelenítésben zajlik. Nem érzek semmit csak ráncigálást. Katétert tesznek fel, de Hála istennek csak a spinális után. Az egész könnyen elviselhető, de azért fél tőle az ember, ahogy én most is...

Műtét után levisznek a szobába. Fekszel, fejed ne emelgesd, hátha megúszod a migrénes fejfájást. Én nem úsztam meg így sem sajnos. Babát elviszik, melegítik. Ha reggel van műtéted, akkor este állítanak fel, ami elég kellemetlen lesz, de ki kell bírni. Minél jobban erőlteted a mozgást annàl könnyebb lesz a felépülés. Babát másnap reggel kapod meg és akkor már neked kell ellátnod.

Ha érdekel még valami írj privit nyugodtan!

2015. aug. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem is itt volt program császárom. Vegyes érzelmeim voltak. Nem volt szimpi az anesztes stáb, mert egy darab húsként kezeltek, holott én egy embernek adtam életet. Egy kezdő csajsz adta volna be a spinált, efelől a kutya meg nem kérdezett, hogy megengedem-e. A gerincem elég roggyant, amit előre jeleztem is. Ennek ellenére hagyták többször próbálkozni rajtam... nagyon rosszul esett akkor..

A babát elvitték, majd rendbetétel után hozták vissza. UTána elviték melegíteni jó sokáig, mert a szülésznőknek munkája lett, a baba meg ott maradt az inkubátorban a férjemmel.. Engem levittek a kórterembe. Nővér sehol, nővérhívó feltekerve. Ital a táskámban.Így hagytak kb egy órát... (férjem a baba mellett) Az éjszakás nővér ki is akadt ezen, mert beszáradt az infúzióm... Szóval az éjjeli szekrényre szívószálas italt készítsél ki előre.

Feküdni kell órákat, közben kaptam szobatársakat, akiknek már beözönletek a látogatói, miközben én pucéran fekszem az ágyban letakarva, de mozgásképtelenül. Nagyon rossz érzés volt...

Nővér kevés van, fájdalomcsillapítót a rokonok hoztak, mert nővért nem találtunk a pultnál. A szobatársak jó fejek voltak. A vizit egy vicc. Semmi vizsgálat, csak egy-két mondat az ajtóból.

Öszességében kicsit hanyagnak gondolom az ellátást. Sokan vannak, kevés a személyzet.

A császár rendben zajlott, a katétert a spinális után teszik be, ami jó, mert így nem érzed.

2015. aug. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Nekem Hála nem volt ennyi negatív tapasztalatom. Hozzám jött nővér ahogy levittek a szobába. Italt is készìtett. Az első szülésnél vokt negatív tapasztalat az, hogy a csecsemősök mennyire szartak rám. Császár utáni másnap reggel hozták a babát, mikor azt sem tudtam mit kell vele csinálni. Az nagyon rossz érzés volt. Másodiknál már tudtam mit kell tennem, így nem kellett a segítségük...

Most attól is félek, hogy milyen szobát kapok. Az öt személyes az katasztrófa. Múltkor kintről láttam, hogy egy ilyen szobába egyszerre vagy húsz kisebbségi ment látogatóba...

remélem két ágyast kapok, mert nincs keret most alapítvànyi szobára.

2015. aug. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Azt nem értem, hogy mi a francnak kell beengedni a látogatókat a gyermekágyas szobába?!
2015. aug. 18. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!