Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen most a programozott...

Milyen most a programozott császár a János kórházban? Időben hogy zajlik? Apa bent lehet?

Figyelt kérdés
19-én reggel 6ra kell mennem, elvileg fél 9 körül császároznak, sajnos eü. okok miatt csak így szülhetek. Mesélnétek róla, aki ott szült? Mikor, mi történik?
2010. aug. 11. 08:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Mindkét lányom ott született császárral,a kicsi 1 éve.

Éjféltől se enni se inni nem lehet,szülőszobán előkészítenek,infúziot kötnek be.(beöntés nincs)A műtőben meztelenül felültetnek az asztalra és beadják az érzéstelenítőt,nem mondom,hogy kellemes,de nem fájdalmas. A babádat kb.15 percen belúl kiemelik,odateszik az arcodhoz,de meg nem foghatod sajnos. Szülésznő kiviszi a szülőszobára ellátni a picit,apa mehet vele. Veled még "elbíbelődnek" 1/2 orát. Műtőből levisznek az osztályra,ahol 12 orát kell hanyattfekve tölteni. Nekem a szülésznőm hozta is a babát,ahogy elrendeztek a helyemen. Az érzéstelenítő elég hamar kimegy,elkezd fájni a hasad,nem is a seb,hanem a méhösszehúzodások(lehet kérni fájd.csillapítot). Fejedet ne emeld fel a párnárol,oldalra fordíthatod. Első felkelésnél segítenek ,kikísérnek zuhanyozni(nem ez lesz életed legkellemesebb zuhanyzása...),kiveszik a katétert,felöltözhetsz. A babád 6-22-ig lehet veled,reggel 7-re vissza kell vinni vizitre,meg este a fürdetésre. A csecsemősök nem sokat segítettek,viszont az orvosok,szülésznők nagyon rendesek voltak.


Jo egészséget,szép szülést!

2010. aug. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! És Apa végig ott lehet velem? Mármint amikor kiemelik a kicsit, akkor is? Utána megy a babával, az tuti, de addig ott lesz bátorításnak? És kell inni savlekötőt? - állítólag az brutális. Bocs a sok kérdésést, de borzasztóan félek. Első baba, közel a 40hez...
2010. aug. 12. 11:49
 3/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem kell inni savlekötőt.

A műtőbe nem engednek be senkit,viszont a személyzet nagyon kedves,tudják hogy félsz,bátorítani fognak! Én a betegszállíto bácsi kezét szorongattam amíg szúrták az érzéstelenítőt....műtét közben meg beszélgettem,az aneszteziologus ott lesz végig a fejednél.

Tudom én könnyen mondom,de NE FÉLJ! Nem fáj semmi,majd utána,de akkor meg ott a gyermeked,vele fogsz foglalkozni.

Van szülésznőd,orvosod?

2010. aug. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Orvosom van, nagyon rendes, szülésznőm nincs. Azt hittem, Apa ott lehet a fejemnél :( így most mégjobban félek. Nagyon rettegek én is s zúrűstól, illetve a másnapi fájdalomtól.


Még annyit mesélj el kérlek, hogy mikor kezdősik a vérzés? Amíg 12 órát kell mozdulatlanul feküdni, addig a nővérek ellátnak ott "lent"? Vagy vigyek a műtőbe már betétet, vagy hogy megy ez a része?

Nagyon köszönöm a válaszodat!

2010. aug. 12. 19:06
 5/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Szúrástol elhiszem,hogy félsz de adnak előtte érzéstelenítőt a szúrás helyére,nem fog fájni inkább nyomásfélét fogsz érezni.

A vérzés rögtön kezdődik,a 12 ora fekvés alatt meztelenül leszel,lábad közé tesznek lepedőt,alatta meg van nejlon,hogy az ágy ne legyen olyan. A nővérek időnként megnézik,ha kell cserélik. A katétert csak akkor veszik ki ha felkeltél.Nekem első napokban nagyon erős volt a vérzés,de 1-2 héten belűl meg is szűnt.

Műtőbe nem vihetsz semmit,még az ékszereidet is le kell venni.

Betét TENA lady,abbol is jo nagy méret. A korházban még ezt használtam de itthon elég volt always éjszakai is.

Örülök ha segítettem,ha van még kérdésed írj.

2010. aug. 13. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, nagyon aranyos vagy. Tanából extrát vettem, 30 db-os csomag, remélhetőleg a kórházi tartózkodásra elég, ha mégsem, akkor majd hoz a család. Most hirtelen nincs más, nagyon szeretnék már az egészen túl lenni és látni a pici babámat :) Nem sokat híztam, a doki szerint hamar le is adom majd. Tényleg, talán még csak annyi, hogy a császár után is lehet valami haskötő félét használni? 40 körül már nem olyan rugalmas a bőr, gondolom egy kis "rásegítés" jót tenne.
2010. aug. 13. 17:01
 7/11 A kérdező kommentje:
akarom mondani Tenából...
2010. aug. 13. 17:02
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Műtét után ha akarod 12 oráig tesznek homokzsákot a hasadra,hogy utána használhatsz-e haskötőt,arra kérdezz rá a korházban.

Gondolok rád 19.-én,írd majd meg,hogy milyen volt!

Jo egészséget,szép szülést kívánok!

2010. aug. 15. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nagyon aranyos vagy, köszönöm szépen a válaszokat! Beszámolok majd mindenről! Szép napot, boldog babanevelést! :)
2010. aug. 16. 11:07
 10/11 A kérdező kommentje:

Szia! Lenne talán még egy kérdésem, és aztán már tényleg békén hagylak: mikor és mit ehetek először? Gondolom a 12 óra alatt fekve úgysem tudok, tehát csak másnap reggel kapok enni? Illetve a családom mikor hozhat bármit is?


Köszönöm szépen :)

2010. aug. 17. 10:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!