Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Melyik fájdalomcsillapító...

Melyik fájdalomcsillapító módszernek mi az előnye/hátránya? Tapasztalat?

Figyelt kérdés

Olvastam itt ilyet a gyk-n, hogy kihathat a gyerek későbbi fejlődésére...hát, nem tudom.

én a gázban gondolkodom. Félek az epiduráltól, anyukámnak és a húgomnak is "ellőtték" a gerincét, azóta fáj nekik.

még van időm, 10 hetes vagyok. Mindenképpen hüvelyi szülést szeretnék, ha az egészségi állapotom és a babáé is lehetővé teszi.

Ki mit kért?


2015. aug. 19. 11:24
 1/9 anonim ***** válasza:

Előtte vagyok még, de az epidurált senki sem javasolja, még a védőnő sem, és én is ellene vagyok, mégiscsak a gerincnél "matatnak", szerintem veszélyes lehet.


Biztos tudnak adni akár tablettás fájdalomcsillapítót is, vagy vénába szúrva karon pl.

2015. aug. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
És ha nem kérsz? (ha már ennyire félsz) Az s lehet ,hogy könnyű szülésed lesz, vagy annyira gyors,hogy nm lesz rá idő. Nálunk pl nincs is lehetőség semilyen fájdalomcsillapításra.
2015. aug. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
3 gyereket szültem, fájdalomcsillapítás nélkül. A legnagyobbat 6 éve. Köszönöm, jól vagyok és nem bántam meg :) Abszolut kibírható, szerintem kár lenne elcseszni a természetes folyamatokat.
2015. aug. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Az epidurált olyan helyen szúrják be, ahol már nem tömötten fut a gerincvelő, hanem szétválik perifériára futó idegekké. Tehát nincs az a veszély, ahol megszúrják és lebénulsz vagy hasonló. Az EDA egy csodaszer, ha császárról van szó. Sima szüléshez én sem ajánlom, több a hátrány, mint a haszon.

Egy szülésznő

2015. aug. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Igen, tudom, hogy itt szúrják be, ahol az idegek már nincsenek összetömörödve.

Én csak azt nem karom, hogy ugyan úgy panaszkodjak állandóan a hátfájás miatt, mint anyukám vagy a testvérem.


Ezért gondolkodom gázban. Valaki esetleg szült gázzal?

2015. aug. 19. 12:04
 6/9 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem a gáz semmit sem ért. A fájásokat egyáltalán nem tompította. Ugyanúgy fájt, csak furán éreztem magam tőle. A lányom 6 éves, semmi baja.
2015. aug. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
43%
Azt kértem, hogy hagyjanak békén. Így fájdalomcsillapító sem kellet. A fájdalomcsillapítás hátránya, hogy nem éled meg igazán a szülést. Nem tudsz együttműködni a babával, akinek viszont nagyon fáj az egész. Érdemes tudatosítani, hogy ez egy közös munka. Nem mondom, hogy nem fájt, de melyik beavatás fájdalommentes?
2015. aug. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Elsőnél nem kértem semmit, azt hittem belehalok. Hónapokig rémálmaim voltak, úgy megviselt lelkileg. Most kértem edát. Pozitív szülésélmény volt :)
2015. aug. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Gázzal szültem. A fájdalmat valóban nem enyhítette (mondjuk ezt el is mondta a szülésznőm előre), csak elkábított kissé, fájásszünetben igen vicceseket mondtam állítólag. Illetve talán annyi jótékony hatása volt közben, hogy mikor jött a fájás iszonyatosan koncentráltam arra, hogy hogyan, milyen ütemben szívom a gázt, így ezzel voltam elfoglalva, nem pedig 100%-ban arra figyeltem, hogy jujjjj mennyire fáj. Én egyébként hánytam is tőle. A legnagyobb előnye azt mondják az, hogy nem később nem emlékszik az ember arra az iszonyatos fájdalomra. Nekem szó szerint ezt mondta a szülésznő "nagyon fog fájni, ez nem fogja csillapítani, de utólag kitörli az agyadból a fájdalmat".

Nekem egyébként még annyi hátránya volt (ami akkor megváltás volt, csak így visszagondolva negatívum), hogy kicsit elmosódott lett a külvilág számomra tőle (persze lehet hogy a gáz nélkül is az lett volna). Kiestek percek, órák, néha nem tudtam hol vagyok, halottam a körülöttem lévőket, de nem tudtam reagálni, nem emlékszem pl. arra, hogy szétszedték alattam az ágyat, hogy bejött a csecsemős stb. Mire megszületett a fiam, kicsit kitisztult az agyam és egy picit olyan érzésem volt, ahogy néztem a pár perces szuszogó csomagot a mellkasomon, hogy hogy került ő ide, ki szülte meg, egyáltalán mi történt az elmúlt órákban??? Egyébként életem legmeghatározóbb és leggyönyörűbb élménye volt a szülés ennek ellenére és alig várom a következőt!

2015. aug. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!