Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Voltatok úgy, hogy a 2....

Voltatok úgy, hogy a 2. terhessége alatt sokat kellett valami oknál fogva kórházban lenni? Addig ki volt otthon az első gyermeketekkel?

Figyelt kérdés
2010. márc. 10. 12:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem elég friss az élmény:(.

Első terhességemmel semmi probléma nem volt.

Most várom a második gyerekemet és február 27-én este be kellett feküdnöm a kórházba pecsételő vérzés miatt 31 hetes voltam akkor. Amíg a kórházba bementünk addig a Sógorom vigyázott a nagylányra (most 21 hónapos).

Meg másnap is míg a férjem hozott pár cuccot. Azóta meg a Nagyszülőknél van a nagylány, én meg itthon fekszem:(. Úgy egyeztünk meg a Nagyszülőkkel, hogy hétvégére hozzák haza amikor a férjem nem dolgozik, így elkerülhető az, hogy megemeljem magam és megint vérezzek. Nagyon hiányzik, de még egyben kéne maradni a Kistesóval még egy jó hónapig!

Üdv egy 21 hónapos kislány anyukája aki 33 hetes kismama is.

2010. márc. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Második babámmal a 9. héttől bent kellett volna feküdnöm végig. Nem tehettem, mert a kissebbiket nem volt kire bízni.

Fenyegető vetélés, majd fenyegető koraszülés volt az ok.

Otthon nem tudtam pihenni sem, mégis 1 hét túlhordás után indítani kellett

2010. márc. 10. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Két és fél éves volt az elsőszülöttem, épp beszoktattam a bölcsibe, amikor közel három hétre korházba kerültem egyre erősödő vérzés miatt. Párom munkahelye elég toleréns volt, az első héten szabin volt, ill. betegszabin, mert a kicsi beteg lett, utánna reggel ő vitte a bölcsibe, délután valamelyik nagyszülő ment érte, utánna jöttek be hozzám a korházba. Nagyon kemény volt, de szerencsére volt kire számítani. Sajnos a baba nem maradt meg, a 15. héten levált a lepény.
2010. márc. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia,

nekem is friss az élmény. A nagyi nagy segítség ilyen helyzetben. Nekem a 36. héten (december eleje) kellett befeküdnöm, és 41. hét+5 napra szültem. A nagy pedig most töltötte a 2 évet. Az egész Karácsonyt és Szilvesztert bent töltöttem január 22-én jöhettünk haza.

Az én anyukám és anyósom is sokat segítettek ebben az időszakban, sőt a keresztanyám is bevállalt egy hetet.

Felváltva 1-1 hétre beköltöztek hozzánk (ahogy az ő munkahelyük engedte), mert nem egy településen lakunk. Szegény apuka, meg közben járt dolgozni. Karácsonykor meg a férjem úgysem dolgozott, ezért ő volt vele két hétig egyedül. Mivel a kórház 50 km-re van tőlünk, ezért csak hetente egyszer, hétvégén jöttek meglátogatni :-(

Néha már könyörögtem a dokinak, hogy vegye már ki.

A férjem mindig azt mondta, hogy amikor bevállaltuk a második gyereket, ezt is vállaltuk. Az első terhességem problémamentes volt, ezért nem is számítottunk erre. De abban pillanatban az "új" babára kell koncentrálni.

A nagytesó egész jól viselte, szerencsére nem ő lett kiszakítva a megszokott környezetből, mert mindig őhozzá jöttek és apa mindig ott volt (reggel, este). A védőnőm szerint nem szerencsés a gyereket elvinni vdékre, mert akkor úgy érezheti, hogy mind a két szülőjét elveszítette.

Apával kelt, reggelizett, uzsizott, fürdött és feküdt le. A nagyikkal és keresztanyámmal azóta sokkal szorosabb a kapcsolata.

2010. márc. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!