Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért baj ha császárral...

Miért baj ha császárral akarok szülni?

Figyelt kérdés
Áttanulmányoztam mindent ezzel kapcsolatban. Az orvos szerint nem veszélyesebb, mint a normál szülés, sőt a heg sem lesz csúnya. Akkor miért szólnak le azért ha én nem akarok a szülés során, hosszú ideig szenvedni?
2015. aug. 23. 14:46
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
66%
Csakis az orvossal kell megbeszélni, nem kell reklámozni. Akkor biztosan nem szól meg senki.
2015. aug. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
78%
Miért kell bárkinek is elmondanod,h hogy akarsz szülni. Olvasgattál itt erről már gondolom korábban is. Ha te úgy gondolod, tedd azt, de ne szítsd a vitát!
2015. aug. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Csak pár fontosabb embernek mondtam, akikben bíztam.
2015. aug. 23. 14:50
 4/20 anonim ***** válasza:
95%
KIK szólnak le? Gondolom nem az orvos, pedig rajtad kívül egyedül rá tartozik ez, maximum még a gyereked apukájára, de ha értelmes ember, akkor ezt a döntést rád bízza, elvégre te viszed vásárra a bőrödet.
2015. aug. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Két barátnő például.
2015. aug. 23. 14:53
 6/20 anonim ***** válasza:
86%

Én ugyan nem szóllak le, felőlem mindenki úgy szül, ahogy akar. Alapvetően annak a híve vagyok, hogy ha van valamire természetes megoldás is, akkor használjuk először azt, a gyereknek se adok rögtön antibiotikumot, ha eltüsszenti magát. Programozott császárnál utólag van a műtéti seb miatt fájdalom, de ez is nagyon változó, kinek milyen a fájdalomtűrő képessége.Első (természetes) szülésnél vajúdhatsz 3 órát is, meg 18-at is, nem lehet előre kiszámítani. Ha csak a szenvedéstől félsz, kérhetsz epidurális érzéstelenítést hüvelyi szüléshez is a vajúdás idejére, ennek is megvannak a kockázatai (fájásgyengeség, méh atóniája), akárcsak a császármetszésnek.

Szültem így is, úgy is (spontán is, sürgősségi és programozott császárral is), nekem a természetes szülés jött be leginkább, de ahogy érzed, úgy döntesz (meg ahogy a dokid vállalja.)

2015. aug. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
74%
Nekik mi közük hozzá?
2015. aug. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Nem értek egyet az orvosoddal, de te tudod, kiben bízol.

Senkinek semmi köze ahhoz, hogyan döntesz.

Minden a TE személyes felelősséged. Az orvosválasztás és a szülésed módja is.

Kívánom, hogy ne bánd meg!

2015. aug. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
80%
Nem baj ha császárral szeretnél szülni. Én már mindkettőt próbáltam, írok pro és kontrát, hátha érdekel. Az első szülésem sima volt, elfolyt a víz, nem tágultam. Kaptam oxit, a semmiből 3 perces fájásaim lettek, olyan durvák hogy a falat kapartam, és nem tágultam... 4 óra szenvedés után összesen fél ujjnyit. Ekkor kértem az epidurált, onnantól csak mosolyogtam a fájásokon, de a kitolás is nehéz volt, alig akart kibújni a manó, kikönyökölték belőlem, szegénykémnek hatalmas vérömleny lett a fején (1 hét alatt elmúlt). Kb 7 órát szenvedtem, tejem másnap már volt, és semmim sem fájt,teljesen fitt voltam. A második esetben császárral szültem, sürgősségi, beért a mentő a kórházba, nyomták a szurit, kikapták a gyereket. Pár óra múlva fel kellett állni, poklok pokla, nagyon fájt. És utána még kb 4 napig nevetni sem bírtam úgy fájt. Nem szabadott fürödni, nem érheti víz a sebet, hetekig nem emelhetsz, és van akinek nem indul be a teje, nekem szerencsém volt mert másnap volt tejem. Ha választanom kéne, sokkal inkább a természetes szülést választanám, mert pár órányi szenvedés és vége, de császár után nagy szívás a felépülés. És ahogy már valaki írta, kérhetsz epidurált, akkor alig érzel valamit, nem is fáj.
2015. aug. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
54%
Ezen reggelig lehet vitázni... én nem fogok. Viszont,mit nem adtam volna,ha természetes úton megszülethettek volna a gyerekeim...de nem lehetett. Nem egy leányálom a császár se. Az nem előtte fáj mondjuk 14 órában(van akinek 5 óra csak) hanem utána majd 6 hétig. Nem gátsebed lesz,hanem többrétegnyi heg.. összenövés,esetleg bónuszként hasfalsérvecske... lehet nem lesz csúcsos feje a picinek,mert nem préselődik át a szülőcsatornán,de kimarad a születésének egy olyan szakasza,ami hozzásegíti az első levegővételéhez. Olvass,kérdezz utána bátran. Nem poénból találta ki a természet a hüvelyi úton történő születést. Soha nem értettem és nem is fogom,aki a saját kényelme érdekében,és a félelem miatt műtéti befejezést kér szándékosan. De mindenki maga tudja.
2015. aug. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!