Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Könnyíthetem a jövőbeli...

Könnyíthetem a jövőbeli szülésem valahogy? Bármilyen gyakorlatok évekkel előtte? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Azt hiszem picit furán hangzik a kérdés, mert igazából még terhes sem vagyok, sőt a következő 3-4 évben még nem tervezem.21 éves vagyok, és korainak érzem még, hogy anyuka legyek, bár imádom a kisbabákat, és várom is, hogy nekem is legyen.Sokat gondolok erre, és feltevődött bennem a kérdés, tehetek-e évekkel előtte bármit a várandósság/szülés érdekében?


Egyáltalán van értelme ilyen hamar erre gondoljak? :)


2015. aug. 29. 14:36
 1/8 anonim ***** válasza:

szülés előtt hónapokkal hallottam intimtornáról(napi 100 szor kb, nagyon kemény, én nem is csináltam inkább)

meg szintén szülés előtt gátmasszírozásról(szintén nem csináltam, de ez segítene, hogy rugalmas legyen és ne kelljen gátmetszeni)

ill málnalevél tea, utolsó napokban inni, puhítja a méhszájat

és tanulni mindent, egy baba ellátásról, gondozásáról, tanulási folyamatairól


messzerbbre nézve, még terhesség előtt terhesvitaminnal feltankolni, és zöldség, gyümölccsel turbózott étkezést folytatni, ezt a terhesség és szoptatás alatt is, és nem megbetegedni, nagyon nem ajánlatos semmilyen gyógyszer szedése

esetleges folyásokat, gyulladásokat, gombákat kikezelni


és a szüléstől időben visszavelé a legtávolabb nézve, ami a kérdésed, szerintem kiegyensúlyozott párkapcsolat teremtése, családi fészek alapozása, munka, tehát az eszközök megteremtése egy felelősségteljes gyermekvállalás

2015. aug. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
*hoz (a vége lemaradt)
2015. aug. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
és még terhesség előtt a fogakat rendbe tetetni mert veszélyes lehet a magzatra a rossz fog
2015. aug. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

és lehet esetleg szülésre(császárra) biztosítást kötni, szép összeget fizetnek (asszem műtét címen fut)de ha természetesen akarsz, ez nem fontos.

de attól még gyűjthetsz, mert nagy kiadással jár egy újszülött (babakocsi, ruhák, kiságy, orrszívó, mellszívó, mikros sterilizáló, légzésfigyelő)

és addig is tanulhatsz a gyermek egészségmegőrzéséről is, vagy életmentő tanfolyam, balesetekről(mérgezés, égés, fulladás, eszméletvesztés, agyrázkódás)

2015. aug. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Jó tudni ezeket, még ha nem is vagyok érintett, csak a jövőben.

Folyamatban van az ideális otthonka, és az ideális párkapcsolat (már ha van ilyen) megteremtése, alakulgat, de még van hová fejlődni.


Köszönöm a sok hasznos tanácsot, tudnivalót!

2015. aug. 29. 15:18
 6/8 anonim ***** válasza:
Jóga
2015. aug. 29. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

elsősegélyt tanulj (kimondottan a babákra nézve) és egészséges újszülött gondozása. érdemes még a leggyakoribb gyermekbetegségekről tanulni és hogy milyen az egészséges csecsemő külleme, mik azok, amiket ha látsz kórosak és mik azok, amik ártatlan dolgok (melegségkiütés, mongolfolt stb.) hogy ne ijedj meg azonnal, ha pl. a babádon látsz valamit, mert lehet, hogy normális jelenség.

a terhességre is lehet készülni, úgy, hogy mikor már tervben van, egyáltalán nem iszol alkoholt (sok helyen olvasom, hogy nem káros 1-1 pohár bor - de! sajnos az a babára nézve, nem szabad!) se cigi, kávé is max. egy nap egyszer, de ha magas a vérnyomás, azt sem szabad.

termál fürdőket el kell kerülni (hüvelygomba megelőzése végett, mert terhesen nem lehet akármivel kezelni és ha felülfertőződik trichomonas-szal vagy más kórokozóval, akkor ez sajnos császár indikáció, ha nem tudják szülésig kikezelni).

szauna szigorúan tilos, ugyanis a terhesség első szakaszában fejlődik főleg az idegrendszer és velőcső-záródási rendellenességet okozhat (meningokele, myelomeningokele, ronda betegségek).

Nem szabad ész nélkül mindenféle terhesvitamint. Folsavat érdemes pár hónappal előtte elkezdeni, hogy a szervezetben legyen elég és ne alakuljanak ki az előbb említett betegségek). Calcium is kell, mert a baba parazitaként viselkedik, elvonja az anya szervezetéből és elkezdenek romlani a fogak, 30 éves kor felett pedig a csontokba már nem tud épülni több, ha onnan elvonja, csak rosszabb lesz, hamarabb alakul ki csontritkulás.

B vitamint csak akkor kell szedni, ha sovány vagy, ellenkező esetben többet fogsz hízni annál, ami terhesség alatt egészséges. A-vitaminnal is vigyázni kell, a túladagolás mérgezést okozhat és ronthatja a májfunkciót. Sajnos alapból vannak olyan betegségek terhesség alatt, mint a Help szindróma, vagy az Eclampsia, nem szabad rásegíteni.

Ami jó, a sok-sok 100%-os rostos gyümölcslé. Mindenféle tablettát nem szabad bekapkodni.

Az úszás a legjobb sport, mert úgy lesz izmos a test, hogy rugalmas marad és a kötőszövet sem lesz merev, mint más sportoknál. A jóga, a hastánc is nagyon jó, hajlékonyságot érdemes erősíteni.

2015. aug. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!!!
2015. aug. 31. 13:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!