Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha esetleg el kezd szivárogni...

Ha esetleg el kezd szivárogni a magzatvíz, és az ember nem biztos benne, akkor várhat a fájásokra. Nem sokkal utána jönnek azok is?

Figyelt kérdés
2010. márc. 11. 16:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem megismered, ha a magzatvized folyik el vagy szivárog. Én is megismertem anno. Nekem utána csak 1-2 fájásom volt, abból nem jöttem volna rá. Azonban a magzatburok repedésem olyan volt, hogy hallottam és éreztem egy pukkanást és a betétem kicsit rózsaszínes lett és kis mennyiségben, de azért jött folyamatosan. Akkor kezdődött a fájás, amikor az ügyeletes orvos megvizsgálva tovább repesztette a burkot. Akkor nagy adag magzatvíz távozott és meg is indultak a fájások.
2010. márc. 11. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%

Igen, várhatsz a fájásokra (feltével, hogy a víz tiszta, azaz legfeljebb halvány rózsaszínes, de nem zöldes vagy szürkés, utóbbi esetben siess be a kórházba). Burokrepedés után 12-24 órán belül megindulnak a fájások, ezt megvárhatod otthon, és elég 5 percesekkel kórházba menni (főleg ha első babád).

Szivárgó vízzel nuku kádfürdő, SEMMI a hüvelybe, se szex, se tampon, se kézzel végzett hüvelyi vizsgálat, semmi ami fertőzés kockázatát növelheti. Nagyon-nagyon ügyelj a tisztaságra, 6 óránként mérd meg a lázad, és hőemelkedéssel, lázzal azonnal menj be a kórházba.

Ha szivárog a víz és 24 órán belül nincsenek rendszeres 5 perces vagy sűrűbb fájásaid, menj be a kórházba és beszéld meg az orvosoddal, hogy melyikőtöknek mi a véleménye az oxitocinos rásegítésről.

2010. márc. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én szivárgó magzatvízzel rögtön bemennék a kórházba. (Nekem ezt mondta a dokim. Ferőzés veszély miatt. Jobb, ha már mórházi körülmények között vagy (steril lepedő, stb). Nekem akkor folyt el, amikor a kórház kapulyában kiszálltam az autóból. Ha nem a kórházban folyik el a magzatvíz akkor kapsz valami gyógyszert (infúzióba nyomják bele). Én is kaptam.
2010. márc. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem szivárgott (azt hiszem) 2 napig, aztán egy este elkezdett rendesen folyni. Bementünk a kórházba, de fájásaim még másnap délután sem voltak, gyógyszerrel indították.
2010. márc. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Miért a kórház mennyivel tisztább.Koszos a wc, a fürdőszoba,egy csomó idegen nő használja.Meg stb.

Ha szivárog,és tiszta a vized,akkor szerintem is maradj még otthon,persze vigyázz magadra, a hüvelyedbe ne kerüljön baci.:)

Csak jobb otthon vajúdni.Könnyű szülést!

2010. márc. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nallam erdekes volt a helyzet. Ahogyan az elso is irta, hallottam/ereztem egy pukkanas szerut ami a pocimbol jott es kb. ra 15 percre elkezdett szivarogni a magzatviz. En nem akartam meg bemenni a korhazba. Egy oran keresztul csak szivargott, nem ereztem semmi fajdalmat. Egy ora mulva viszont egybol olyan fajasaim lettek, hogy alig ertunk be a korhazba.:) 12db. 40 masodpercig tarto fajasom volt es 3 percenkent jottek utanna ereztem mar, hogy kell nyomnom. Kozben megrepedt jobban a burok is es mar folyt a magzatviz. Meg a haloingemet sem volt idom felvenni a korhazban, ugy szultem az otthoni pulcsimban olyan iramban jott a kisfiam. Elso baba.
2010. márc. 12. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Orvos és védőnő is megmondta, hogy ha repedt a burok (akár csak szivárog a magzatvíz), akkor AZONNAL be kell menni a kórházba, mivel ez már fertőzésveszélyes... nem azon múlik, hogy otthon takarítottál-e vagy bent sokan használják a wc-t. A baba ilyenkor már belekakil a vízbe és onnantól sajnos ez életveszélyes a számára, hiszen még mindig ott lélegzik és nyeli be ezt a vizet, ezért NE VÁRD MEG, amíg barnás, zöldes lesz a víz, mert az azt jeletni, hogy ez már meg is történt!

Van, akinek egyátalán nem jönnek fájások... közben meg szépen elszivárog a magzatvíz.

AZonnal indulj el, ha még esetleg otthon vagy!

2010. márc. 12. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!