Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szedjek homeós bogyókat? Ha...

Szedjek homeós bogyókat? Ha igen, mikor kezdjem és mennyit?

Figyelt kérdés

Olvastam a homeós bogyókról és kettőt találtam amit úgy gondolom jó lenne szedni.Az egyik a caulophyllum /méhszáj tágulást segít/ a másik urtica urens /tejserkentő/.Ma megkérdeztem a védőnőmet de annyit mondott ha akarom szedjem....hát ezzel nem lettem kisegítve így véleményt várnék ezekkel kapcsolatban.

Jobb ez a tejserkentő mint a laktoherb tea?

Amúgy 31 hetes vagyok :)


2010. márc. 11. 18:28
 1/2 anonim ***** válasza:

Tejserkentőt, csak ha megszültél és teát is csak akkor, bekövesedhet a mell, ha nincs, aki kiszívja!!!

Én is szedtem a 36. héttől a Caulophyllumot és a Cimicifuga-t 5 Ch-t, naponta 5-5 golyócskát. Amikor megszültem és osztályra kerültem, azonnal elkezdtem az Arnica 9 Ch-t, ez vérzéscsillapító. Nagy mennyiségű vérzés 2 napig volt! Az előző kettőt a szülés alatt is lehet szedni fél óránként felváltva, de nekem nem volt rá szükségem, mire bementem a kórházba, már 7 cm-re nyitva voltam. Használj otthon is pl. étkezések alkalmával labdát, és csak azon ülj! Használ!

Könnyű szülést!

2010. márc. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia! Én is használtam ezeket, szülésnél is. Amúgy 36. héttől málnalevél teát is lehet inni.

Málnalevél tea: 36. héttől napi 2 csészével. Segít a tágulásban.

Caulophyllum CH5: 36. héttől 2x5 golyó. Ez a méhnyak izomzatának puhítására van, előkészíti a könnyebb vajúdást.

Cimicifuga CH5: ha elkezdődnek a fájások. Erősíti azokat.

Pulsatilla CH5: ha elfolyik a magzatvíz, de nincsenek fájások.

Az utolsó kettőt én majdnem végig szedtem szülés közben, azt hiszem fél óránként 5-5 golyót.

Én ezeket használtam, de szerintem kérdezd meg nyugodtan a dokidat és esetleg ha van szülésznődet!

Könnyű szülést!

2010. márc. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!