Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hallotam hogy a lépcsözés...

Hallotam hogy a lépcsözés megindithatja a szülést, mennyit kell lépcsözni és mennyire hatásos (39 hetes vagyok)? Viszont olvastam hogy nem javasolják mert árthat a méhlepénynek, vagy ilyesmi ez igaz? Valami más tornagyakorlat nincs ami segithet?

Figyelt kérdés
2008. szept. 8. 16:41
 1/10 anonim ***** válasza:
Várj,hagyd a dolgot a természetre és a babára.Én túlhordással voltam befektetve és az egyik szobatársam tanácsára lépcsőztünk 3 emeletet és másnap mentem császárra,mert a kisbababám vszinü a hirtelen erős mozgás miatt belekakált a magzatvízbe.Adoki is mondta műtét közben,hogy nagyon csúnya zöld volt a magzatvíz.
2008. szept. 8. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hány hetes kortól nem ajánlott a lépcsőzés? 26. hetes vagyok, bizonyos idő múlva egyáltalán nem ajánlott?
2008. szept. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Sajnos azt nem tudom hány hetes kortol nem ajánlott,de aki emeletes házban lakik lift nélkül gondolom az is feljut valahogy,bár engem is érdekelne hogy csinálja?!DE akkor miért irják mindenhol hogy a lépcsözés segit??Valami más biztonságos ötlet ami beinditja a szülést??Légyszi irjatok kinek mi vált be?!
2008. szept. 8. 17:04
 4/10 anonim ***** válasza:
Pihenő beiktetásával és mértékletesen lehet,de a szülés körüli időben érdemes figyelni arra,hogy hirtelen ne terheld magad.
2008. szept. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szex.Az ondóban lévő prosztaglandin hormon (szülésindításnál is ezt használják) érleli a méhnyakat,az orgazmus pedig méhösszehúzódásokkal jár.
2008. szept. 8. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Tényleg attol kakilhat bele a baba a magzatvizbe hogy megeröltetem magam,pl: lépcsözés?Még valami ami ehez vezethet?Szeretném elkerülni amenyire lehet.
2008. szept. 8. 17:09
 7/10 A kérdező kommentje:
A szex menyi idö után fejti ki a hatását,1 alkalom is elég vagy több kell és mikor érezhetö a hatás ha van?
2008. szept. 8. 17:11
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne görcsölj ennyire a dolgokon.Ha fáradt vagy pihenj le,de ha rádtör a fészekrakási kényszer nyugodtan pakolászgass amíg jólesik csak ne hajolj és ne emelj,cipelj nehezet.Ha mégis cipekedsz 1-2 alkalommal pl bevásárlás,a súly egyenletesen legyen eloszlatva a két karodon. Ha nincs orvosi tiltás szerintem jobb a gyakori (amikor csak jólesik) sex,így biztos lesz alkalma prosztaglaninnak kifejteni a hatását.
2008. szept. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Még van időd a 40. hétig, hogy jöjjön magától a baba. :) Én azt javasolnám, hogy nézz körül a homeopátiás szerek között ezügyben. Állítólag van olyan köztük, ami segíti a szülést, akkor kell lennie olyannak is ami megindítja.
2008. szept. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
A szex nálunk kb. 10 perccel az aktus után megindította a szülést. Egyébként a lépcsőzésről annyit, hogy a harmadikon lakunk, a másodikon dolgoztam, a harmadikra jártam az egyetemen órákat hallgatni (sehol sem volt lift), és a babám pontosan a kiírt napon érkezett, a fenti segítséggel:)
2008. szept. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!