Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha betöltöm a 36. hetet, de a...

Ha betöltöm a 36. hetet, de a baba még csak 2300g, koraszülöttnek számít?

Figyelt kérdés
2015. szept. 8. 19:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom pontosan, hogy annak számít-e, szerintem nem csak a születési súly alapján mondják ki ezt ilyenkor. Azt viszont tudom, hogy mikor én szültem a 2600 g alatti babákat átvitték a kora osztályra.
2015. szept. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%
Akkor számít koraszülöttnek, ha korábban szülöd meg a kiírt időpont előtt két héttel. Nem a súlya a lényeg, hanem a fejlődési szakaszok befejezése. Van olyan baba, aki 40. hétnél alig 2900 grammal születik és teljesen egészséges... Ha most megszülnéd 36 hetesen ennyi súllyal, akkor koraszülött, amúgy persze, hogy nem az...
2015. szept. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól tudom, 36 hét fölött és 2500g fölött nem számít már korababának. Tehát ha egy 40 hetese terhességből 2000g-os baba születik, akkor korának számít. Nekem 2900g volt a lányom, 40. hétre, ő nem számitott annak :)
2015. szept. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
36+3 hetesen szültem 3550 grammos és 55 cm-es babát mégis korababának vették, mert nem töltötte be még a 37. hetet. Ugyanannyi napot töltöttünk benn csak a kórházban, mint más.
2015. szept. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
3. nem jól tudod.Őket időre született,kis súlyú újszülöttnek hívják....a tesómék babája vasárnap született,37 hetes terhes volt a csajszi,de kiderült,hogy a lepény már elöregedett,így a kicsi 1950 grammal született.Makk egészséges,de pici.Már szopizik,és ha eléri a 2 kilót haza is engedik.Az Ő státusza se koraszülött,csak kis súlyú baba.3 gyerekes
2015. szept. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az 5. vagyok.Betöltött 37. hétre született a pici,ezért nem koraszülött a kislány.
2015. szept. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, az én babám a 41. Hét végére született és 2850grammos volt. Teljesen egészsèges. Utoléri a többieket később. :)
2015. szept. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!