Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van, aki úgy érzi, tökéletes...

Van, aki úgy érzi, tökéletes szülése volt? Elmeséled?

Figyelt kérdés
Olyan történeteket keresek, ahol nincs "jó volt, de...", vagy "remekül ment, csak...", stb.
2015. szept. 17. 14:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az volt! :)

Elkezdett szivárogni a magzatvíz a betöltött 41. héten.

Mivel meconiumos volt már, azonnal kaptam oxitocint, hogy indítsák a szülést és mellé antibiotikumot szintén infúzióban.

Össsesen 5 óra alatt meglett a baba, a vajúdás nagyon jó volt, senki nem zavart, kettesben voltunk a férjemmel, félhomály volt a szülőszobában, halkan szólt a kedvenc előadóm zenéje.

Egyáltalán nem volt kibírhatatlan a fájdalom, mikor a mellkasomra tették a lányom, egyből azt mondtam a férjemnek, hogy akár már most vállalnék újra babát :)

A kitolás az brutál volt, de kibírható, gátvédelemmel szültem, így nagyon hamar regenerálódtam, konkrétan azonnal :)

2015. szept. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hogy zajlott a kitolás? Feküdnöd kellett?
2015. szept. 17. 14:48
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A következő honlapon találsz ilyeneket: www.tortenetek.szules.hu Nekem annyi volt a,, de", hogy nem bírtam ellazulni, ezért a méhszájam sem tágult. Tervezett otthon szülés helyett jött a B terv, a kórház, ahol szintetikus oxytocint kaptam. Viszont ami jó volt: végig ihattam, míg bírtam mozoghattam, ehettem, párom végig velem volt, négykézláb voltam kitolás alatt, egy karcolás nélkül megúsztam. Félhomály volt végig, a picit rörgtön rám tették. Akkor vágtuk csak el a köldökzsinórt mikor már nem lüktetett, utána szopott a kisfiam. Nem szívták le a légutait, nem fürdették, négy órás volt mikor lemázsáltuk, addig együtt voltunk a szülőszobán, a szülésznő ki is ment addig.
2015. szept. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az volt. A végén még a szülésznő és a dokinő is mondta, hogy ez a mintaszülés. Semmi probléma nem volt, se fájdalomcsillapító, se oxitocin. Pedig az elején egy másik orvos akart adni, de a sajátom csak burkot repesztett, így felerősödtek a fájások, ezért semmi másra nem volt szükség. :)Amikor a 6 hetes kontrollon megkérdezte a doktornő, hogy milyen élmény volt számomra a szülés, neki is azt mondtam, hogy szép volt. :)Már másnap újra szültem volna. Egyáltalán nem rossz emlékként maradt meg bennem. :)Sokszor, amikor mások történeteit hallgatom vagy olvasom, áldom a szerencsém, hogy nekem ilyen könnyen ment. :)
2015. szept. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Ez tényleg fantasztikusan hangzik! Melyik kórházba mentetek be végül?
2015. szept. 17. 14:52
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A hozzánk legközelebbibe mentünk. Prestonban, Angliában lakunk.
2015. szept. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is tökéletes szülése volt :) 1 baba, 39. héten. Egy szombati nap volt, egész nap lustálkodtunk, mondván, addig pihenjünk, amíg lehet. Este elindultam, hogy összedobjak valami könnyű vacsit, erre loccs - elfolyt a magzatvíz. Fürdés, borotválkozás, cuccok be a kocsiba, család hívása, stb. Este 6-ra értünk be a kórházba. Tündéri fogadott szülésznőm volt, az ügyeletes orvos is jófej volt, bár sokat nem láttuk. Mi is kettesben voltunk a vajúdás alatt, sétáltam, labdáztam - volt zene is, de akkor legkevésbé sem érdekelt, nem is emlékszem, mi szólt :)

Szülni fekve szültem, lehetett volna más pózban is, de így volt a legjobb nekem. 6óra vajúdás alatt született gátvédelemmel, oxi és fájdalomcsillapító nélkül a kisfiunk 3100g-al és 54cm-el. :)

2015. szept. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az volt, a harmadik. Reggel felébredtem és ahogy felkeltem elfolyt a magzatvíz. (Most először, korábban mindkétszer burkot repesztettek) csináltam reggelit a nagyoknak, élő elmentem zuhanyozni, addig apa telefonált, hogy jöjjenek vigyázni a gyerekekre,mert szülök. Össze szedtem még ami kell a kórházba, és hívtunk mentőt. (Fél óra volt a kórház, autó nincs) egy óra telt el ezekkel, mire ide ért a mentő 2 perces fájások, de simán bírható. Mire felvették az adatokat és megvizsgáltak már csak fél órát töltöttünk férjemmel a szülőszobán és jött is a pici. Fekve szültem, mint a másik kettőt, de nekem úgy volt jó. Az első fájásoktól 3 óra alatt megszületett a fiam, 3 tolófájásra gátvelemmel. Tökéletes volt és ennél simábban nem is mehetett volna. Utána a mellkasomon gyönyörködtünk benne. Még nincs 3 hetes, de már én is úgy érzem magam,mintha nem is most szültem volna. Csodálatos volt és azóta csak még jobb :)
2015. szept. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nekem mind a kettő tökéletes volt. Mind a kettőt indították, az elsőnél azt sem tudtam, mi történik kb. olyan gyorsan ment minden. Megnyílt nagyon méhszájjal küldtek szülőszobába és nem is volt időm félni sem az egésztől. 1óra 40p alatt megszületett burokrepesztéstől.

A másodiknál egy napot várt az orvosom betöltött 40. hét után, hátha beindul, de nem indult be és kevés magzatvíz miatt reggel beindította burokrepesztéssel. 50perc múlva megszületett a 2. fiunk is. Én gyakorlatilag nem vajúdtam, rejtve szépen kinyílt a méhszáj pont eléggé, pont jó súlyúak voltak a fiúk is, hogy nagyon gyorsan és könnyen meg tudjanak születni, ráadásul la 2. szülés után 4 nappal már tudtam menni ügyeket intézni, egy héttel utána pedig elutaztunk és mintha nem is szültem volna. Vérzés is elmúlt 2 hét alatt. Szerintem szerencsés voltam, meg jó orvosom és szülésznőm is volt persze.

2015. szept. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Igen, nekem:-)39 hetesen pont, délutántól 10-20 percenkénti fájások, elég erősek, de elviselhető.Ekkor még az hittem csak jósló.De csak jöttek, rendszertelenül, de kb. tíz percenként.Fürdőre sem múlt el.Nem akartam még szülni, jó volt kismamának lenni:-)De mikor este 11 fele kicsit véreztem, gondoltam ez már nem játék, bementünk a kórházba, éjfélkor nst-én voltak, azt mondták nem lesz még szülés, 2 újjnyi méhszáj.De hajnal 1-től felgyorsultak az események, besűrűsödtek a fájások, hajnal fél 2-kor mikor vizsgáltak már szülésre kész voltam.Hajnal 2-re megvolt a lányom.Bő egy óra volt tehát ami sűrű fájásokkal telt:-)Mindenkinek ilyet kívánok!!!
2015. szept. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!