Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nyíregyháziak! Ha VIP szobába...

Nyíregyháziak! Ha VIP szobába kerülnék szülés után (első szülésem rossz tapasztalatai után ez a cél), akkor magamnak vinnem kell hálóinget, a babának pedig ruhácskákat? Vagy a kórházét kell ott is használni?

Figyelt kérdés

2015. szept. 18. 10:27
 1/7 anonim ***** válasza:

Én VIP szobában voltam, adnak hálóinget, de nekem nem szóltak akkor sem, mikor a sajátom volt rajtam. Ruhát nem kell vinni a babának, ugyanúgy a csecsemősök fürdetik.

Nekem nagyon rossz tapasztalatom van egyébként, első szülésem volt, nem voltak valami segítőkészek, én meg nem terheltem senkit. hajnali 3kor szültem, a gyereket 8kor hozták ki nekem, már megetetve, ott büfizte fel előttem a tápszert... Későn is indult be a tejem, nem tudtam már szoptatni, csak fejni. Elvileg van szoptatási tanácsadó, annak a segítségét sem ajánlották fel, akkor még nem tudtam ezekről a dolgokról, a másodiknak már nagyon felkészülten vágok majd neki.

2015. szept. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én is VIP szobában voltam, 2,5 hónapja szültem. Nekem tök jó volt. Az igaz, hogy senki nem mond semmit (nem is érnek rá), de ha megkérdezed őket bármiről, elmagyarázzák. Én első éjszaka egy ilyen baba-mama szobában voltam, az nagyon rossz volt, de szerencsére már másnap felszabadult egy VIP szoba. Amikor én voltam bent, akkor éppen hőhullám volt (napokig 40 fok), úgyhogy jól jött a légkondi. Kicsit drága ez a szoba, de saját tévé-hűtő-mikró-fürdő-szoptatós fotel. Nekem simán megérte. Arról nem beszélve, hogy akkor jön be hozzád látogató amikor akar.

Az én fiam nagy súllyal született, nekem se volt tejem 3 napig, de a gyerek már éhes volt és úgy kellett könyörögnöm a csecsemősöknek, hogy adjanak már valamit enni neki. Mert hogy nem írnak fel elvileg tápszert 2 napostól fiatalabb babának. Először cukros vizet adtak neki, aztán (mikor még mindig éhes volt) sikerült kiharcolnom a tápszert. 3 nap után lett sok tejem, itthon nem is adtam neki tápszert. Most se adok.

Amúgy a babának ők adnak ruhát meg kesztyűt is, de én hozattam be kis kesztyűt, mert nagy volt rá a kórházi és folyton leesett. Amúgy a születés után 24 órával le lehetne vágni a körmeit, de én nem vágtam le, csak itthon.

A mamának is adnak hálóinget, de én is egyszer felvettem a sajátomat, nem szóltak.

Pelenkázó alátétet, popsitörlőt, fültisztító pálcikát, popsikrémet vigyél! Én vittem pelenkát is, de elvileg naponta adnak 5-öt.

2015. szept. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Huh, ez nem biztató...

Pont a szopi miatt mennék VIP-ba!!! Anno a fiamat 10 óra után hozták szopizni, eleinte olyan jól szívott, mint egy vákuum, 2,5 nap után el is öntött a tej, de akkor már nem kellett neki, mert tápszerezték. Ő nem 2-3 óránként volt éhes, hanem 4, s így elcsúszott minden. Hazajövetel után már nem kellett neki a cici, így fejtem 5 hóig. Aztán elapadt.

Ezt akarom elkerülni.

De akkor így sem lehet??? :(((

2015. szept. 18. 12:05
 4/7 A kérdező kommentje:

Én is pénzből élek, természetesen, de erre nem sajnálnám, ha ennek köszönhetően tudnám szoptatni a gyerekemet!!!

Köszönöm a hasznos tanácsokat!

2015. szept. 18. 12:07
 5/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok, nekem is jól kapta be először a fiam a mellem, alig tudtam leszedni, s azt gondoltam, van is elég tejem. De csak nem, így már rögtön kértem a tápszert, először nem adtak, aztán annyira ordított a fiam, hogy el is vitték tőlem egy éjszaka, a következő éjszaka meg visszahozták, mert nem bírtak vele.... Akarták etetni, de a tápszer sem kellett már neki. Szerintem a mekónium is nehezen ürült, meg persze hogy megzavarta az, hogy előtej helyett tápszert kapott először. Csak sírt az első 24 h után, csak rajtam volt el, de bekapni már nem akarta a mellem, tápszer illetve a cumisüveg kellett, hiába öntött el a tej már, mikor jöttünk haza... Teljesen kifáradt a kórházban, itthon két napig szinte csak aludt.

Nekem az is baj volt szerintem, hogy a hormonok miatt a szülés után nem tudtam annyira józan fejjel gondolkozni, mint amúgy, meg első gyerek.. Szóval határozottnak kell lenni, a következő babánál saját mérleggel, cumisüveggel, tápszerrel fogok útnak indulni.

2015. szept. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Már a cumisüveg, tápszer a pótlás végett kell, ha nem lenne elegendő ismételten. Amúgy a vip szobából csak fürdetni viszik el a gyereket, éjszakára olyan címszóval vitték el, hogy had pihenjen az anyuka. Gondolhatod, mennyire tudtam pihenni.... Te még szerencsésebb is vagy, én 3 hónapig fejtem, de így is kellett pótlás.
2015. szept. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

9 hónapja itt szültem.Először nem volt szabad vip szoba,csak 1.5 nap utan üresedett.Alig vártam.Együtt lenni annyi nyőgő,panaszkodó anyával...3 óránķent hozták a kicsiket szoptatni,de én már szülés után rögtön mondtam,hogy hadd legyen velem,ne vigyék el.

Nem etették meg őket tápszerrel,legalábbis azt a nehány babát akit ismertem,nem.

Azoknak adnak sztem pótlást,akiket az anyjuk lusta volt szoptatni.Mert sajnos ilyen is volt!Azt mondta a nővérnek,vigyék el,majd babázunk otthol,most én vagyok az első.

A vip szobában minden jobb.Nyugalom,csend,csak te vagy és a baba,persze ha kell,segítenek a nővérek.

Én csak ajánlani tudom.

2015. okt. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!