Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akik császárral szültek,...

Akik császárral szültek, tényleg olyan rossz a felépülés szülés után mint ahogy azt egyesek mondják?

Figyelt kérdés

Tudnátok adni pár jó tippet,vagy tanácsot mire figyeljek oda?



37hkm


2015. szept. 7. 08:26
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
20%

Aki sajnáltatja megát, meg hisztizik, hogy fáj - MINDEN hasi műtét húzódik, meg szr -, azoknak igen.

Aki nem játssza meg a hattyú halálát, hanem elfoglalja magát - kezdetben lassú tempóban - ott könnyebb és gyorsabb is.


Nekem nem császár, hanem izomhúzódás volt a hasfalban, hát nem volt leányálom.

Első három napon görnyedve alig bírtam járni, és ha a párom megnevettetett, azt hittem belehalok, úgy fájt. De főztem, sütöttem - imádom -, és addig nem is figyeltem oda a fájdalomra. Persze, azt belekalkuláltam, hogy pisilni pl. hamarabb induljak el. :)

2015. szept. 7. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
96%

Az izomhúzódás tényleg olyan mint a császár. Egy hasi műtétet egy húzódáshoz hasonlítani. Na mindegy :D


Nem volt kellemes, fájt igen, túl lehet élni, mindenki másképp gyógyul. Elhagyni sem szabad, de túlzásokba esni sem h na azért is megmutatom milyen kemény vagyok. Módjával mindent. CSászár után nem szabad a fejet megemelni. Sima vizet ajánlatos inni, semmi szénsavas, rostos. Akkor azt mondod majd úgyis soha többet, de majd elmúlik ez az érzés. Akárhogy szülsz, fáj utána, ne féljél, kibírható, de nem a legjobb az tuti. :)

2015. szept. 7. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem volt császárom, de a kórteremben ahol feküdtem szülés után mindkét másik anyuka császáros volt. Én kb. szülés után 2 órával már simán el tudtam látni a kislányomat, ők még csak a fejüket sem emelgethették. Amikor masszírozták a hasukat volt amelyik konkrétan üvöltött. Szerintem nehezebb, de tökmindegy, egyik szülés sem leányálom. Biztosan császáros leszel?
2015. szept. 7. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
48%

nekem nehéz volt, tejlázat kaptam 2 hetet voltam bennt, de én extrém eset vagyok.

amit ajánlok: ahogy engedik a kórházban, kelj fel, bármilyen nehéz is, sétálj amennyit csak tudsz. ez az egyetlen módja a minél gyorsabb felépülésnek.

2015. szept. 7. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
66%
Mindenki máshogy gyógyul. Én pl nagyon gyorsan, nekem csak az első felkelés fájt mind a kettőnél utána semmi bajom nem volt. Második császár után ráadásul a 16 hónapost is emelgetnem kellett. Sztem nem vészes az egesz. Azokkal van gond akik elhagyják magukat, sanáltatják magukat, meg hetekig semmit nem csinálnak mert jaj műtétje volt... Na ezt nem szabad, lassan de mozogni csinálni kell h gyógyuljon.
2015. szept. 7. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az első sürgősségi császár lett, és most nagy esélyem van, hogy a kistesót is császárral fogom a világra hozni.

Az én felépülésem nagyon sima és gyors volt, az első felállás volt rettenet rossz, de utána elviselhető volt. Tényleg az a lényeg, hogy állandóan jönni-menni kell, nem elhagyni magad. Ez érdekes módon gyorsítja a regenerálódást, és kevésbé lesznek összenövések. Nem volt semmi segítségem a kisbaba mellett, így nem is volt időm azzal foglalkozni, hogy nekem mennyire fáj. Mondjuk a terhességem probléma mentes volt, és az utolsó pillanatig sokat mozogtam, keveset is szedtem fel. A doki szerint ez rengeteget segített a felépülésben.

2015. szept. 7. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:
3-as! ha nem fordul be akkor igen! a többieknek is köszönöm a tippeket, nem vagyok az a tipus aki elhagyja magát szóval ha csak ezen múlna én már rögtön műtét után mennék a babámhoz :)
2015. szept. 7. 09:00
 8/36 anonim ***** válasza:
Nekek az első 3 nap a kórházban volt nagyon rossz.. brutál görcseim voltak de jöttem mentem nem hagytam el magam..kilehet bírni. Itthon már sokkal jobb volt.
2015. szept. 7. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
100%
Az első csásárom után nagy rossz vol, előtte nem műtöttek, és ne tudtam,hogy ekora fájdalomra számíthatok, afelépülés is hosszú és nehéz volt. A másodiknál már tudtam,hogy mire számíthatok, és sokkal könnyebben éltem meg, hamarabb is épültem fel.
2015. szept. 7. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
82%
Nekem volt sima szülésem is és császár is. Sokkal könnyebb volt a sima szülés. A császárnál rosszul adták be az szurit ezért mondták, hogy eleve fel sem kelhetek 24 órán át. Mikor vége volt a császárnak remegtem mint a kocsonya miközben jöttek negyed óránként nyomkodni a hasamat. Hát az iszonyatosan fájt. Persze erre nem voltam felkészülve mert mindenki csak az első felkelést írja le. Én a császár után még másfél hétig fejgörccsel szenvedtem. Elég jól bírom a fájdalmat mert a természetes szülésnél nem kaptam pl fájdalom csillapítót és két óra után már járkáltam, de a császár után minden nap bőgtem úgy fájt a fejem. De persze minden ember más mindenki máshogy viseli.
2015. szept. 7. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!