Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A kórházban számít valamit...

A kórházban számít valamit hogy a szülő kismama mentővel vagy egyénileg érkezik meg?

Figyelt kérdés

Faros a kisbabám már csak pár hét van.

Azt mondta a doki hogyha elkezdődnek a fájások és/vagy elmegy a magzatvíz akkor azonnal mentőt hívjak és ne menjek be a kórházba magam de mire kijön a mentő mi beérünk autóval mert 5km-re vagyunk.Akkor miért kell a mentő?

A kórházban számít hogy mivel érkezünk?


2010. márc. 13. 16:40
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A kórháznak tök mindegy, azért mondhatta, mert ha útközben megindul a szülés a férjed nem fog tudni segíteni.
2010. márc. 13. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Igazad van,nem akarom komplikálni DE

teszem azt elfolyik a magzatvíz,hívom a mentőt,onnantól gondolom 5-10 perc mire a mentő kiért viszont,amíg megvárom a mentőt már bent lennénk magunk is autóval...

2010. márc. 13. 17:09
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen felesleges mentőt hívni, nem is értem, miért mondta ezt az orvosod...Nem fog kibújni az a baba 10 perc alatt...

Ha elfolyik a magzatvíz, gyors zuhany és irány a kórház. Vagy 10 perces fájásoknál már illik bemenni.

Ha nincs vérzés, a magzatvíz áttetsző, akkor nyugodtan menjetek be autóval. Viszont ha neadjisten szurkos a magzatvíz, akkor hívjatok mentőt!

2010. márc. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nana, azért volt már olyan, hogy taxiban szült valaki, meg otthon, mert úgy jött a gyerek, mint a gyorsvonat.
2010. márc. 14. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Persze, előfordul, de ez rettenetesen ritka, főleg első babánál. Szóval még mindig tartom,h. felesleges a mentő. ;)
2010. márc. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Utolsónak üzenném ez nem teljesen így van ám :D első gyerekemet szültem a szülőszobába negyed 4 után 2 perccel értem be.magzatvízem még nem folyt el és 4re össze voltam varva :D.A faros babánál tényleg nézd a magzatvízet de ha elfolyt azonnal menj be mert ők hamarabb kerülnek oxigénhiányos állapotba mint a befordult babák.ezért mondta a doki neked.
2010. márc. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha elfolyik a magzatvíz, akkor magával sodorhatja a köldökzsinórt, a baba elé, ki a hüvelybe. Ezt nevezik előreeső köldökzsinórnak Ez életveszélyes állapot a babára nézve, mert ha közben megindulnak a fájások, és a baba elindul lefelé a szülőcsatornáűban, akkor a köldökzsinór elszorulhat, leáll benne a keringés, és a baba az oxigénhiáyn miatt maradandóan károsodhat vagy akár meg is halhat.


Magzatvízelfolyás esetén feküdj le és ne hősködj.

2010. márc. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Azért mondta a dokid, mert a mentőben fekszel, saját kocsiban meg csak ülni tudnál.

Hogy ez miért fontos, azt pont az előttem szóló írta le!

2010. márc. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

[link]

"A köldökzsinór-előreesés nagyon ritka szövődmény, előfordulásának gyakorisága kisebb, mint egy ezrelék. Az ön esetében különösen kicsi a valószínűsége, hiszen orvosa azt állapította meg, hogy a magzat koponyája beilleszkedett. Ezt úgy kell elképzelni, hogy a baba feje úgy illeszkedik a csontos kismedencébe, mint a dugó a palack nyakába. Ha megreped a burok, csak az úgynevezett fejvíz folyik ki, vagyis az a kicsi mennyiség, amely a baba feje és a méhszáj közt helyezkedik el. Ilyenkor nincs rés, ahol odacsúszhatna a zsinór a fej elé, és mivel szó sincs nagy mennyiségű vízről, nincs is, ami előresodorná. [...] Harántfekvésnél vagy olyan fartartásnál, amikor a lábak vannak lejjebb, van annyi hely, hogy a magzatvízzel együtt a köldökzsinór is viszonylag könnyen ki tud csúszni. Orvosa figyelmeztette volna, ha ez a veszély fennállna."


Téged figyelmeztetett az orvosod, azaz vedd komolyan.

2010. márc. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha a dokid ezt javasolta, akkor szerintem tégy úgy.

Én ugyan a szivemmel mentem be egyszer a kórházba, le is csesztek, mint a pengős malacot, hogy miért nem hívtam mentőt. Mondom: két házzal arréb lakom (és ez tényleg szó szerint igaz). Akkor is! Puff neki, most már mindegy!

Úgyhogy inkább a mentő!

2010. márc. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!