Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Fogadott orvos nélküli terhess...

Fogadott orvos nélküli terhesség felelős személy nélkül Berettyóújfaluban probléma ez a terhesgondozás menetében? Aki másfele él azoknak a tapasztalataira is kíváncsi vagyok.

Figyelt kérdés
Mi van akkor ha fogadott orvos nélkül akarom végig csinálni a terhességem és valószínű ezért is de senki nem hajlandó úgy mondd vállalni az alacsony kockázatú problémamentes terhességemet papíron úgymond. Tehát nem töltötte eddig ki senki azt a részt a kis könyvemben. A pecséteket megkapom a könyvbe mikor vizsgálaton vagyok de mást nem igazán írnak bele pl az ultrahangos résznél csak a leleteket kapom meg. Eljárok mindenhova ahova a védőnő küld plusz havonta nőgyógyászhoz de ez így megfelelő? Nem igazán tudom hogy jól csinálom e a dolgokat így.

2015. szept. 23. 09:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Én is így csináltam. Nincs ezzel semmi gond. Mindig megkérdezték, hogy ki az orvosom, mondtam, hogy nincs fogadott orvosom, és ennyi, téma lezárva.
2015. szept. 23. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én is így csináltam mindkét gyereknél és a jövőben is így tervezem.

Arra gondolsz ha valami rosszul lakul ki érte a felelős? Szülésnél gondolom az ügyeletes orvos és a szülésznő felelősek értetek.

Vizsgálatok alkalmával pedig az azt végző éppen aktuális orvos. Gondolom én.

2015. szept. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Elég hülyén van megoldva, én bevezetném, hogy ha valakinek nincs fogadott orvosa, akkor az édesanya neve legyen beírva felelős személyként, hisz ő határozott így. Nem is nagyon fognak beleírni a kiskönyvbe, mert futószalag szerűen vizsgálnak,gyorsan lezavarják és már tessékelnek is ki. Nálunk a védőnő írta a kiskönyvbe az adatokat az orvos nélküli anyukáknak.
2015. szept. 23. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat kb én is így értelmeztem a dolgokat. De valóban elég faramuci a helyzet. Valóban fölösleges ez a felelős rész mert ha valóban kötelező lenne...lenne is értelme, de így csak az amúgy is bizonytalan kismama legyen még valami amiért aggódhat...Nem igazán visel meg a futószalag szerűség mivel sajna nálunk ez mindenhol megszokott csak az aggaszt amit írtatok ti is, hogy ha valami tényleg balul sül el és esetleg ez miatt akkor lesz e kit elővenni a hanyagság miatt, mert számos ellenpélda volt már arra hogy fogadott dokival is a baj után nem lehetett mit kezdeni nem hogy így az nélkül. Én úgy gondolom felelősségteljesen kezelem a terhességet eljárok mindenhova ahova kell vagy ajánlják, de túlzásnak tartom az orvosok pénzzel való tömését ELŐRE természetesen ha minden jól alakul én is meghálálom, de előre a kérdőjeleket...annyira rizikósnak és feleslegesnek tartom.
2015. szept. 23. 12:20
 5/5 anonim ***** válasza:
Én nem tudom, mifelénk fogadott orvos nélkül szülni rizikós, nem nézik meg rendesen az ultrahang képet, nem figyelnek az esetleges panaszokra..nem mondom hogy mindenhol így megy, ez mifelénk van. Én így vagyok nyugodt, tündér orvosom van, egy vizsgálat volt hogy egy óráig is tartott mert mindent alaposan átnézett, a kérdéseimre válaszolt, bármikor hívhatom, az éjszaka közepén is, már bizonyított mikor elkezdtem vérezni. Egyből szóltunk neki, ő száz százalékig kezeskedik a terhességemért. Ha sztk-n baja lesz az anyának vagy a babának akkor az anyára fogják. Biztosan lesznek sikersztorik is, én csak a saját tapasztalatomat tudom leírni neked. Barátnőmnél azt nem vették észre hogy nem él a baba:-(
2015. szept. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!