Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Vidéken, fogadott orvos...

Vidéken, fogadott orvos nélkül esélytelen a háborítatlan szülés?

Figyelt kérdés
2015. szept. 30. 21:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Mit értesz háborítatlan alatt?

Csak mert a méhszájat ellenőrizni kell plusz a baba szívhangját is és még egyebek...

2015. szept. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ez nagyban kórházfüggő. Van, ahol fogadott orvossal és szülésznővel is lehetetlen szinte a háborítatlan szülés, annyira kemény a belső szabályzat, protokoll. Hol fogsz szülni?
2015. szept. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
50%
a vajúdás garantáltan háborítatlan lenne így, rád se néznének a itoláshoz viszont mindenképp kell doki, márcsak, hogy valaki elkapja a gyereket :)
2015. szept. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
65%
Ma ez kórházi berkekben majdnem ismeretlen fogalom, sajnos. A szerencsén is múlik és persze azon, hogy számodra mit jelent ez a fogalom. De a valóság az, hogy már a kórházi felvételi rutin háborgatás, így sok reményt azért ne fűzz a dologhoz. :(
2015. szept. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Igen, tudom, hogy vannak vizsgálatok, amik kellenek, de nem szeretnék pl. végig hátonfekve vajúdni, rutinból oxit kapni. Ilyesmire gondoltam.

Kicsit pontosítok akkor a kérdésen: Van valaki, akinek sikerült így?

2015. szept. 30. 21:41
 6/12 anonim ***** válasza:
A legjobb, ha karakán kísérőt viszel magaddal, aki tudja, mire vágysz és tájékozódsz a jogaidat illetően. Azok közül, amit felsoroltál, egyik sem kötelező. Mindenhez a beleegyezésed kell kérjék, és mondhatsz nemet! Visszautasíthatsz mindent, ami nem életmentő!
2015. szept. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nah igen, csak hogy dönti el a vajúdó kismama és a karakán segítő, hogy az adott beavatkozás életmentő-e vagy rutin? Vannak helyzetek, amikor az oxitocin életet ment, vagy a baba elhelyezkedése miatt nem szabad felkelni (pl. előre eső köldökzsinór). Nehéz ez nagyon. Próbálj meg tájékozódni, hogy a te kórházadban mi hogyan szokás. Én pl tudom, hogy ahol én szültem, ott aki belép a szülészet folyosójára, az kapja az oxitocint, akkor is ha férfi esetleg az illető, ilyen szinten rutinból nyomják. Itt lehetetlen lenne fogadott doki nélkül bármi engedményt kapni, de még az sem garancia semmire, mert van olyan doki, aki akkor is a rutint nyomja, ha fizetnek neki, hiába tisztázzák előtte a kismamával, hogy mit szeretne. Faramuci helyzet ez nagyon. De tudok olyan vidéki kórházat, ahol teljesen más a szemlélet, ezért érdemes előre érdeklődni.
2015. szept. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Az sem mindegy, hogy vidéken hol. Bács-Kiskunban, Kiskunfélegyházán pl. kiemelkedő a császárarány még a mai rémes országos szintet is magasan veri,

[link]



de pl. Dombóváron még a császár utáni hüvelyi szülést is támogatja az osztályvezető. Szóval nem mindegy, vidéken hol?

2015. szept. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
38%

Kiskunfélegyházán mondjuk már vagy 5 éve nincs szülészet, csak Kecskeméten. Itt meg nem sokkal magasabb az arány,mint bármelyik megyei kórházban.

De igen, úgy gondolom,hogy fogadott dokival könnyebb lenne véghez vinni.

2015. okt. 1. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Wiky93 ***** válasza:
0%

Mit takar a háborítatlan?

Nem éttem minek fogadni orvost amúgymeg!

Én a legjobb kórházba szültem és nen fogadott dokim, a legjobb szülészt és szülésznőt kaptam! (Épp akik ügyeletesek voltak) de jöhetett volna màs is, mindenki aranyos, segítőkész.

Persze amelyik kórháznak nincs jó híre oda nem mennék vagy ha mégis mert oda tartozom csak akkor fogadnék dokit..

De olyan fölösleges!

2015. okt. 1. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!