Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen gyorsan gyógyult be a...

Milyen gyorsan gyógyult be a gatvarras? Milyen gyorsan szívódnak fel a varratok?

Figyelt kérdés
2015. okt. 7. 20:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 1 hét volt, amikor már nem fájt alapesetben.

Addig úszógumin ültem.

A varrat is kiesett pár nap alatt.

2015. okt. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Múlt hét hétfőn szültem, puhára már ma le tudok ülni minimális fájdalommal, eddig rossz volt.

Nekünk azt mondták a kórházban, hogy kb 6 hét mire a magától felszívódó felszívódik, hát nem tudom..

2015. okt. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A 6. hétre már kiesnek/ felszívódnak a varratok és teljesen begyógyul a seb. Én nem nagyon (mertem) nézegetni magam ott lennt, de kb 2 hét után már egyszer megnéztem tükörrel és szépen meg volt gyógyulva.

Nekünk a kórházban azt mondták, hogy "bele kell ülni". Vagyis ne gumira, meg félseggre, meg ilyenek, hanem ahogy természetesen szoktál ülni. Én így csináltam és 2. nap már szinte nem is éreztem semmit.

2015. okt. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez azért sok mindentől függ. Például mekkora "kár" keletkezett odalenn. Nekem 3 hét volt mire begyógyult, külső, belső varratom volt és a külső teljesen ödémás lett. Gyakorlatilag egy nagy púp volt a két lábam között. Első szülésemnél 2 hét alatt begyógyult.

Aki cukorbeteg annak viszont tovább is eltarthat.

A varrataim az 5.-6. héten jöttek ki, mert ugye a nagy része felszívódik de ahol el van kötve az kijön. Érdekes hogy majdnem egy évig érzékeny volt nekem odalenn mindkét szülés után. De gondolom ezek is egyénenként változó dolgok.

2015. okt. 8. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem mindkettőnél gyors gyógyulás volt, de nem felszívódó varrattal. Én már másnap simán ültem, persze feszült a varratnál, én inkább azért voltam óvatos nehogy gond legyen (bár ugye nem szakadhat :)). Mindkét orvos azt mondta, hogy szebben, jobban gyógyul a nem felszívódó varrat, én meg hallgattam rájuk (mindkettő megkérdezte milyennel varrjon :)). Szülés után 4. - 5. nap vették ki, addigra összeforrt, én otthon is mostam, így talán 1 hét volt mire szép lett. A 6 hetes kontrollon már csak egy pici heg látszott, mára az is eltűnt, csak nagyon közelről látni, pedig második.
2015. okt. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én 1hétig nem tudtam ülni, 10 lépés után úgy éreztem szétszakadok. 3 hétbe telt mire párna nélkül tudtam ülni, és 300 méternél többet tudtam sétálni. Hozzáteszem, háromnegyed órán át varrtak szülés után, és randább voltam alul, mint a Gyűrűk Urában az orkok. Nem tartoztam a szerencsések közé....
2015. okt. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!