Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Minden újszülött magzatmázasan...

Minden újszülött magzatmázasan jöna világra? Minden szülésnél távozik látható mennyiségű vér?

Figyelt kérdés
Természetes szülésre gondolok. Láttam képeket, videót, és ezeken gondolkodtam.

2015. okt. 18. 22:50
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem mindegyik magzatmázas. Általában azok a babák azok, akik korábban születnek, mint "kéne".

Másodikat nem tudom, de szerintem igen.

2015. okt. 18. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem mindegyik magzatmázas. Érettségtől függ.

Igen, minden szülésnél távozik látható mennyiségű vér.

2015. okt. 18. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
72%
A magzatmáz éppen hogy az érett magzatokon, a terhesség utolsó heteiben jön létre, pont nem a koraszülöttekre jellemző. Védő és némi "síkosító" szerepe van. A vér is minden szülésre jellemző, legfőbb oka az, hogy a placenta (méhlepény) leválásával viszonylag nagy kiterjedésű seb keletkezik a méh belső falán, ez vérzik.
2015. okt. 18. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A méhszáj tágulásakor is lehet kisebb mennyiségű vérzés, de az is látható.

Ezen kívül még egyéb váladékok is előfordulnak szülés alatt.

Magzatvíz, széklet, vizelet, hányás...

2015. okt. 19. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Jó lesz ez...:D Köszönöm a válaszokat!
2015. okt. 19. 09:24
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

magzatmáz a terhesség 20. hete köröl kezd kialakulni a babákon, hogy megóvja a bőrüket a felázástól....


Ezt az egyik előttem válaszolónak üzenek :)

A szülés közelettével egyre kevesebb van a babákon...


egy szülésznő...

2015. okt. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az utolsónak van igaza a magzatmázzal kapcsolatban.

Túlhordott babákon már egyáltalán nincs, és náluk elő is fordul hogy felázik a bőrük. De pl. egy 36-37 hetes babán még bőven szokott lenni magzatmáz.

2015. okt. 19. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
38%

A magzatmáznak nem az az elsődleges szerepe, hogy megóvja a babák bőrét a felázástól. Ha így lenne, nem csak a terhesség félidejében kezdene termelődni, és nem csak a 36-37. hét körül alakulna ki teljesen. Egyrészt, mint írtam, "síkosító", megkönnyíti a szülőcsatornán történő áthaladást, másrészt (a jelenlegi álláspont szerint) a születés utáni első napokban védi az újszülött bőrét a fertőzések és a kiszáradás ellen. Ezért jobb helyeken, képzettebb szülésznők nem mossák le a szülőszobán ezt a réteget.


Egy doktornő

2015. okt. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!