Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha nagyon keskeny a medencém,...

Ha nagyon keskeny a medencém, milyen orvoshoz menjek hogy császárt javasoljon a nőgyógyásznak?

Figyelt kérdés
Brutal keskeny a medencém és félek nagyon a téraránytalanságtól. Viszont az orvosom annyira de annyira természetes szülés párti hogy mindent meg fog tenni hogy kipréselje a gyereket. Ettől nagyon féltem a babát is és magamat is. Milyen orvoshoz tudnék menni, aki vizsgálatot követően írhat javaslatot császárra?
2015. okt. 29. 05:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy te keskenynek érzed, meg nem az. A nőgyógyász szakvéleményt max egy másik nőgyógyász fogja felulbiralni. Ha nem bízol az orvosodban, akkor nem hozza kellene járni.
2015. okt. 29. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
A nőgyógyász vizsgálja a téraránytalanság lehetőségét. De a medencénél nem a külső átmérő a lényeg, hanem, hogy belül mekkora. Ezt vizsgálja a nőgyógyász és ehhez jönnek hozzá az utolsó uh leleten szerepelő méretek. De ha ennyire nem bízol a dokidban, akkor cseréld le minél előbb. Az én orvosom is természetes szülés párti, de nem minden áron, hanem ésszerű keretek között. Én biztos nem szülnék olyan orvosnál, akinél attól kell félnem, hogy minden áron kipréseli belőlem a gyereket... Én azért fogadtam orvost, hogy legyen valaki a szülőszobán, akiben megbízhatok maximálisan, akinek a kezébe adhatom a fiunk és a saját életem is.
2015. okt. 29. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
69%

Feltétlen sebészhez, tévedésből sem fogorvoshoz!

.

Várandós vagy, nem jós.

Az, hogy orvosod mit javasol, tőle tudhatod, de hogy MIT FOG TENNI adott esetben, azt legjobb tudása dönti el.

Ha nem bízol tudásában, keress mást!

2015. okt. 29. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
82%

1. A külső csípőméret nem mond semmit a belső medenceméretről (és ez utóbbi számít)


2. Egészséges nőben akkora magzat nő, amekkorát a teste elbír


3. Téraránytalanság anya belső medencéje és az aktualisan benne levő baba között tud fennállni, ennek megállapítása a szülés közben (!) aktuális.


4. Nem csak természetességpárti, de egyetlen korrekt orvos sem császároz bemondásra, főleg nem ilyen mondvacsinált ok miatt.

2015. okt. 29. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Szerintem ha nem bízol az orvosodban akkor keress más orvost.

Gondolom fizetsz neki egy rakat pénzt, hogy veled foglakozzon szülés közben. Akkor már olyannak fizesd akiben feltétlenül megbízol.

2015. okt. 29. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
Orvost kell váltani. Meg fel kellene keresni egy pszichológust, mert a kérdés alapján úgy tűnik, nem tartod magad alkalmasnak az anyaságra (a medence mérete csak szimbólum).
2015. okt. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Szerintem válts orvost. Nem gondolom, hogy az megfelelő szakember, aki előre tudja a tutit mindenáron természetes, vagy akár mindenáron császárpárti. Aki nem rugalmas, ahhoz én nem járnék.

Az enyém is a természetes szülésre bátorított, korábbi császár ellenére is. Egyet is értettünk és főleg azért bíztam benne maximálisan, mert tudtam, hogy ahogy bármi gond adódik, közbe fog lépni. És császár is lett, mert valóban nem vagyunk jósok, az orvosok sem azok. Aki mindenhatónak hiszi magát, az nem alkalmas orvosnak.

2015. okt. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

6-os elmagyaráznás mi köze a kérdésnek az anyasághoz?

Basszus vannak emberek akik félnek vagy egyáltalán nem vágynak a természetes szülésre, külföldön egy csomó országban a nő alanyi jogon megválaszthatja, hogy milyen módon szeretné világra hozni gyermekét.

Szerinted akik császárt választanak, mind rossz anyák??

2015. okt. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nem mondtam ilyet. Próbáld meg értelmezni, amit írtam. A kérdező magát nem tartja alkalmasnak az anyaságra. Mondvacsinált okokat keres, hogy ne kelljen még csak hozzáfognia sem a szüléshez, testileg nem tartja magát alkalmasnak a szülésre.


Nem kell semmit belemagyarázni abba, amit írtam. Nem mondtam, hogy aki császárral szül, az rossz anya. Azt mondom, hogy aki betegesen irányítani akarja a szülése mikéntjét (és ebbe nálam beletartozik a betegesen természetes szülés párti és a betegesen császárért kapálózó is), annak gondjai vannak a saját anyaszerepével. Az egészséges hozzáállás, hogy fussunk neki a természetes szülésnek: ha sikerül, akkor jó; ha valami közbejön, legyen császár, úgy is jó; a lényeg, hogy a baba egészséges legyen.

2015. okt. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nekem is nagyon-nagyon keskeny, de simán szültem 2-szer is.

Nem ezen múlik. Lesz majd UH a 36-8. héten, ha fennáll a téraránytalanság, akkor császár lesz. De csak mert keskeny a medencéd, nem jelenti, h nem fér ki a baba. :)

2015. okt. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!