Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért kell kitoláskor feküdni?

Miért kell kitoláskor feküdni?

Figyelt kérdés
Akárhol olvasok a szülésről, azt olvasom, hogy fekve a gravitáció ellen dolgozunk, a medence kimenet nem elég nyitott, nő az aranyér kialakulásának kockázata és a gátmetszés száma is nagyobb így, és a baba súlya nyomja a test közepén futó fő artériát. Akkor mi az előnye annak, hogy feküdni kell, ráadásul ennyire rutinszerűen, szinte mindenhol?
2015. okt. 29. 14:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%

Fájt már annyira bármid is, hogy majd "összeszärtad" magad? Olyankor örülsz, hogy megbírsz maradni a lábadon. Gondolod, hogy végig tudnál állni egy szülést?


Amúgy van lehetőség ülve is szülni! Van a korházakban szülőszék is, az pont olyan mint egy karosszék aminek nyitott az ülőke eleje.

2015. okt. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
61%

Mert így a ba.zi nagy lámpával pont a lábad közé tudnak világítani, az orvos és a szülésznő kényelmesen flesselheti mi történik, szépen ki tudják venni a babát mint a kenyeret a kemencéből. Ja és mindent szépen lát a 4 db csecsemős, a tanuló szülésznő és a kíváncsi orvos-tanuló is.

Igazad van amúgy! A legjobb lenne ülve (ahogy vannak 100 évvel ezelőtti szülőszékek is, amik ha nem láttál olyat, olyan mint egy ülőke nélküli alacsony szék). De sajnos nem lehet válogatni. :( Úgy tűnik, hogy az aranyér, gátsérülés, és a könnyebb kitolás másodlagos, az első az orvosok jó rálátása a khm...dologra.

:(

2015. okt. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Szobatársam szólt a dokinak, hogy ülve szeretne szülni, és meg is engedték neki. Én nem szóltam, nem volt erőm hozzá, mindháromszor fekve szültem.
2015. okt. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

1-es, 2-es vagyok.

Igen, szülést én sem tudnám végigállni... Meg nagyrészt senki szerintem... De a kitolásnál lehetne ülni. Vagy valami ilyesmi... De háton feküdni a legrosszabb.

2015. okt. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Szültem már, első. Csak a logikáját nem értem, amikor fekve megpusztultam már. Ez a lekezelő hangnem így ismeretlenül viszont nagyon fura tőled.
2015. okt. 29. 14:44
 6/12 anonim ***** válasza:

Hogy jobban làssanak.


Nekem is nagyon rosszul esett fekve, a vajúdàsnàl még meg volt emelve az àgy tàmlàja, aztàn ahogy jött a kitolàs, hanyatt vàgtak. Tök pipa voltam érte, de szólni nem volt energiàm. Most szeretném megpróbàlni félig ülve, vagy szülőszéken.

2015. okt. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
AKkor tényleg csak ennyi. Azt hittem, van valami nyomós érv a doki derekán kívül is, de ezek szerint nincs. Enyhén szólva felháborítónak tartom. Azt is, hogy senki nincs a döntéshozó helyeken, aki szerint ez nem elfogadható rutin.
2015. okt. 29. 14:51
 8/12 anonim ***** válasza:
Szerintem a biztonság miatt. Gyorsabban tudnak reagálni, ha valami baj lenne, mintha még a székről kell áttenni kitudja milyen körülmények között az ágyra, hogy eltudjanak látni. De megjegyzem, szerintem is iszonyat a fekve szülés, úgy szültem, de kikészített.
2015. okt. 29. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell. Engem guggoltattak, egyik oldalról a doki tartott, másik oldalról a férjem vagy a szülésznő (saját erőből nem tudtam volna felállni, se guggolva megtartani a súlyomat).

Én kizárólag azért kerültem ágyra, mert nem történt semmi. A doki háton csúszott be alám, hogy lássa, akkor már bajt sejtett, így felfektettek. Vákuum lett a vége (ezt értelemszerűen csak úgy lehet csinálni, hogy fixen fekszem és jól belátható a beavatkozási terület).


Ha nem akad el, akkor én guggolva szültem volna, maximum a méhlepénynél fektettek volna - azt már inkább amiatt, mert kifáradtam.

2015. okt. 29. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
nalam meg soha senki nem szult fekve mindig gugolva vagy szuloszeken kadban stb egy kismama alva terdelve es nem kell alafekudni nem vagyok autoszerelo egy egyszeru kortukrot hasznalok azt teszem a kismama ala igy latom amit kell.
2015. okt. 29. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!