Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Meseljetek. Nektek milyen...

Meseljetek. Nektek milyen elmeny volt a szules? Es az az elso par nap amikor hazavittetek a picurt?

Figyelt kérdés
vagy ha nem elso gyerek akkor is johetnek valaszok. hogy fogadta a nagyobb gyerek a uj kistesot? de inkabb a szules elmenyeire lennek kivancsi.

2015. nov. 8. 08:43
 1/6 anonim ***** válasza:
44%

Nem élmény, hanem horror.

A kórházban eltöltött 5 nap tömény stressz (besárgult babával, nem induló tejjel, ülés-állás kínjaival).

Az első pár nap otthon pedig a pánik jegyében telt. A gyerek úgy bukott, hogy átment hányásba. Azt hittük, hogy képtelenek leszünk életben tartani.

2015. nov. 8. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Csaszarral szultem Angliaban, nagyon jo volt, minden tokeletes. Masnap mar otthon voltunk mintha mi sem tortent volna.
2015. nov. 8. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
66%
Nekem nagyon szép emlék maradt. Nem mondom, hogy nem fájt, mert nagyon fájt. De nagyon megérte. Remélem hamarosan átélhetem újra. Hajnal fél 3-kor folyt el a víz, bementünk a kórházba. 9-kor kezdődtek a fájások. 10-kor már nagyon erősek voltak, akkor már be is mentem a szülőszobára. Addig sétálgattam, ott volt a férjem, meg anyukám. Természetesen apás szülés volt. 12.35-re pedig megszületett az én gyönyörű kisfiam. Ez szombat volt, kedden jöhettünk haza. Anyukám 1 hétig reggel jött, este ment haza. Így nem volt semmi dolgom, csak hogy, babázzak, és pihenjek. 2. héten már nem volt állandó segítségem, csak ebédet hoztak, akkor anyósom segített, babázott is, utána hazament. A férjem is nagyon sokat segített a házimunkában. Bár ő dolgozott, nem volt szabin. Este ért haza. Az első hónapba evett-aludt-pisilt, kakilt :-) Nagyon jó volt. 2. héten kezdődött egy kis hajfájás, de nem volt vészes.
2015. nov. 8. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
3. vagyok. A kórházi napok alatt is minden rendben volt. 1-2 csecsemős volt bunkó, de amúgy mindenki nagyon rendes volt. Szülés napján este már rendesen sétáltam, nem igazán fájt a gátseb.
2015. nov. 8. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A szülést túl lehet élni, elég friss az élmény így most azt mondom, hogy soha többet, de ez idővel biztos változni fog.

Első pár nap itthon, hát totál legyengülve ( nagyon véreztem) hasfájos újszülöttel, nem volt egy leányálom. Szerencsére volt segítségem, csak a picivel bujtunk pihentünk egész nap, de azért én ezt valahogy máshogy képzeltem el. Nagyon sokat szenvedett a hasával, sokat bukott, rettegtem hogy kevés lesz a tejem, mert olyan mennyiségek jöttek neki vissza. De túl vagyunk rajta. Én 3-4 hónapos korától kezdtem élvezni a babázást.

2015. nov. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Könnyeben és gyorsabban ment mint ahogy azt az ember mindenfelé olvassa, bár egyszer mondtam az orvosomnak hogy ezt nem bírom tovább...

A legbrutálisabb fájdalom nekem nem a szülés alatt volt hanem mikor először megvizsgált az orvos mikor bementem a kórházba!

Mondták hogy csak akkor nyomjak mikor érzem a fájdalmat, kb 2 centire volt a baba feje a külvilágtól mikor egyszerre minden fájdalmam elmúlt (kivéve a hatalmas feszítést amit a feje okozott...), akkor hosszú percekig vártunk hogy na majd lesz valami... Ez sem volt túl kellemes!

Nekem hosszabb időnek tűnt amíg az orvos varrogatott mint a kitolási szakasz, bár lehet azért mert egy tanulónak magyarázta közben hogy mit hogyan kell...

Személy szerint nem élveztem egy percét sem és egyáltalán nem jó emlék, még az is semleges volt mikor először megláttam a lányomat, egyszerűen nem tudtam mit kezdjek vele (még most sem mindig tudom pedig már 2 éves). Előbb született, úgyhogy amint hazaértünk a kórházból költöztünk is, semmit nem pihentem (nem a baba miatt, ő sokat aludt, éjszaka sem ébredt fel), ezért kb a 2. otthon töltött naptól alig bírtam járni/ülni. Kevés tejem volt és tápszert is kellett neki adnom, de mivel elsődlegesnek a tejet tartottam ezért minden szoptatás órákig tartott, ez sem volt a legkellemesebb.

Azt mondtam soha többé nem szülök, kb 1 hónap telt el mikor jött a gondolat hogy: na majd a következő babánál...

3 hónapom van hátra addig...

2015. nov. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!