Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Dúlával, masszázzsal, szabad...

Dúlával, masszázzsal, szabad mozgással mennyire fájdalmas a vajúdás? Tényleg elviselhetetlen fájdalomra készüljek?

Figyelt kérdés

Gondoltad azt vajúdáskor, hogy bele fogsz halni?

Mennyire brutális?


2015. nov. 16. 11:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
67%
Pont ugyanannyira mint nélküle. Nem, nem gondoltam, hogy bele fogok halni. Fajdalomba önmagában Igen ritkán halnak bele. Nekem a szülési fajdalomnal sokkal rosszabb volt, amikor elszakadt egy izom a hatamban.
2015. nov. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem volt dulam, nem is masszírozott senki. Az első két órában egyedül vajúdtam egy kórteremben, nem gondoltam arra, hogy belehalok. Utána fél órát WC-n töltöttem (beöntés miatt), aztán egy negyed órát a folyosón, mert nem voltam hajlandó bemenni a saját orvosom és ferjem nélkül bemenni a szülőszobára, ott még anyós vicceket meséltem. Az utolsó fél órát fekve kellett töltenem, akkor arra gondoltam csak megállás nélkül, hogy odapisilek, végig ezt magyaráztam. A kitolás alatt féltem attól, hogy meghalok, mert úgy éreztem, hogy ketté szakadok a gerincem mentén. De szerencsére 10 perc volt csak a kitolás, így mire belelovalltam magam abba, hogy meghalok, már vége is lett. A férjem váltig állítja, hogy végig mondta az orvosom, hogy minden rendben van, szuperul haladunk, nem szakadok sehol, semmi baj nincs, ne pánikoljak, semmit nem hallottam. Összeségében sokkal kevésbé fájt mint gondoltam. Abszolút kibírható volt, ha tudom, hogy ennyi, akkor nem rettegem végig a terhességet, de hát előre nem tudja az ember, hogy mi lesz.
2015. nov. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Olvasom, hogy ki-hogy élte meg, mennyire fájdalmas, és olyanokat mondanak, hogy százszorosa a mensinek, meg elveszik a külvilág, meg életük legnagyobb fájdalma, meg hasonlók. Hát hogy ne félne így az ember? Ráadásul nem vagyok egy G.I. Jane, nem mondom, hogy gyenge vagyok, de azért ezek a leírások elég durván hangzanak. Nagyon félek.
2015. nov. 16. 11:27
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Rengetegen túlélték már, nem kell aggódni. Én 8 órányi kétperces fájásnál, már gondoltam, hogy most már szedjék ki belőlem, akármi van, mert nem bírom tovább. Szerencsére akkor már az anesztesre vártunk a császárhoz. De azt akkor sem éreztem, hogy meghalok a fájdalomtól. De fájt, persze.
2015. nov. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Ha a nem hallasz, nem látsz, azt se tudod, hogy hol vagy a fájdalom miatt, falat kaparnád a kíntól és amikor azt hinnéd, hogy ennél nem lehet rosszabb, még fokozódik és újra és újra = a "mindjárt meghalok"-kal, akkor igen "majdnem meghaltam" a fájdalomtól.


Sokan a vesegörcshöz hasonlítják, azt mondják, hogy az jobban fáj.

Na nekem is volt mindkettő, a vesegörcsre hatott a fájdalomcsillapító, viszont szülésnél nekem hiába nyomták az EDA-t, semmit sem tompult (valószínűleg a párhuzamosan adagolt oxi miatt).


Sajnálom, hogy nem azt írtam, amit hallani szerettél volna, hogy: nem fáj annyira, de én így éltem meg.

2015. nov. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
nekem a vajúdás vot kegyetlen, éreztem a "belehalok"-ot, valszeg átlépte a fájdalomküszöböm, mert onnanstól viszont semmit nem éreztem tovább. a kitolás meg se kottyant, azt is allig bírtam beazonosítani, hogy jön e a méhösszehúzódás amikor nyomni kell, egy halvány mensziszerű görcs volt. amikor nyomtam, azt is fejből csináltam, mert azt se éreztem, hogy nyomok e vagy nem csak úgy tettem.
2015. nov. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
*én úgy voltam vele utólag, hogy jobban rápánikoltam, mint ami igazából. és ha tudom, hogy "csak" ennyi és kikapcsol az agyam és ott se vagyok igazából, akkor nem aggódtam volna előre és ki voltam azon hogy ez nekem miért nem mondta senki.
2015. nov. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Semmit nem éreztél tovább? Mármint, hogy nem gyógyszeres fájdalomcsillapítás miatt, hanem mert "leállt" a fájdalomérzeted? Így érted? Atya ég!
2015. nov. 16. 14:08
 9/16 anonim ***** válasza:
igen. van egy fájdalomhatár. ezt balesetet elszenvedetteknél is megesik. ha nem bírja a szervezet elviselni az agya kikapcsolja a fájdalomérzetet, persze balesetnél ez eszméletvesztéssel is járhat, de szülésnél eszednél vagy. 2 fájdalom között mindig megtalálnak valamivel, hogy írd alá hol ezt hol azt..
2015. nov. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

és akkor vagy úgy, hogy nem teljesen vagy magadnál, talán ezt hívják eufórikus állapotnak.


a bungee jumping is hasonló, csak ott viszont zuhanás közben az agy adrenalint termel, ott meg a félelem miatt.


az emberi szervezet csodálatos

2015. nov. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!