Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akinek könnyű, gyors szülése...

Akinek könnyű, gyors szülése volt, elmesélné hogyan zajlott pontosan?

Figyelt kérdés
Hányadik baba volt?
2015. nov. 17. 10:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia.2. baba.Pont betöltött 39 hét.Délelőtt sütöttem-főztem, pörögtem, mit sem sejtettem:-)Délután olyan 5 fele éreztem egy erős összehúzódást.Igazán fel sem tűnt, így csak saccolom hogy kb. akkor tájt éreztem először.Utána 10-20 percenként éreztem, amik eléggé fájtak, de betudtam jóslónak.Este 8 fele már gyanús volt a dolog, belefeküdtem egy kád meleg vízbe, de ott is jöttek rendszertelenül.Este 10 óra fele már hívtam anyut hogy lehet jönnie kell a nagyra vigyázni, de még nem biztos.Erre a telefonra rá kb. 2 percre pisilés után vérzésem volt.Na ekkor mondtam apukának hogy menni kell.Éjfél előtt értünk be nemsokkal a kórházba, kb. 10 perces elég erős fájásokkal.Szülésznő vizsgálata után azt mondták 2 újjnyi méhszáj, de szülés még nem várható.Nst-én voltam a vajúdóban kb hajnal fél 2 ig.Hajnal 1-ig csak ilyen 10 perces de erős fájásaim voltak, aztán egyszer csak nem 10 percenként jött a fájás, hanem hamarabb.Fél 2-kor vizsgált a szülésznő, és mondta hogy megyünk szülni.Hajnal 2:10-re meglett a pici lányom:-)Tehát ami igazán fájt az bő egy óra volt:-)Álom szülésnek nevezném:-)))
2015. nov. 17. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
3.baba. Reggel 7kor felkeltem az ágyból és elkezdett folyni a magzatvíz. Megreggeliztettem a nagyokat, elmentem zuhanyozni. Fél 9kor 10 perces fájások kezdődtek. Míg ide ért a segítség vigyázni a nagyokra össze szedtem mindent, 9kor mentőt hívtunk (másik városban van a kórház, épp nem volt üzemképes autónk), fél 10kor 3 perces fájás, 10re kórházban voltam. Mire az adatokat felvették másfél perces fájás, 11re szülőszoba, délben megszületett. Tolófájás sajnos csak egy volt, ezért kaptam oxit, de utána a másodikra kinn is volt gátvédelemmel :) senkinek nem kívánok rosszabb szülést. Tökéletes, villámgyors és könnyű volt :)
2015. nov. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

1. baba, 37. hét ctg, vizsgálat és 3 ujjnyi méhszájjal szülőszoba azonnal. Oxitocin és 1 óra vajúdás, 30p kitolás.


2. baba, 40. hét, ctg, vizsgálat, 2 ujjnyi méhszáj, ultrahang, kevés magzatvíz, szülőszoba. Oxitocin, 30p vajúdás 15p kitolás.


Mind a ketten 5kg felett születtek, a nagy súlyuk és hosszuk miatt rengeteget segítettek maguknak, hogy megszülessenek.

2015. nov. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

14 hónappal az első babám után. 37. hét

10-kor NST, nem mutatott semmit.

11-re hazaértünk, akkor pisiltem és észrevettem, hogy vérzek.

Felhívtam a szülésznőt, azt mondta, hogy menjünk vissza a kórházba.

12-re visszaértünk, de akkor semmi fájás nem volt, viszont 2 ujjnyira ki voltam tágulva.


Szülőszobára küldtek, mondták, hogy zuhanyozzak le...én mondtam, hogy NEM :)

Kérdezte a szülésznőm, hogy miért nem?

...mert jön a baba :)

...és tényleg, alig bírtam felmászni az ágyra, kapták is szét...már tolófájásaim voltak.

Cakk-pakk lepénnyel együtt 50 perc volt :)


A doki szólt már, hogy nyugodtan kiabáljak, de nem éreztem, hogy kellene, a végén már röhögött a két tolófájás között és kért, hogy legalább nyögjek, mert ezt senki nem fogja elhinni :)


2400 gr lett a 2. fiam, de 3 nap után hazajöhettünk :)

2015. nov. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

1.baba. 39. hét elején az orvos leválasztotta a burkot a méhszájról. 3 nap vajúdás otthon, negyediken 8-10 perces fájásokkal kórház. Ott újra burokválasztás, majd elküldött a doki a férjemmel sétálni 1 órát.

Séta után szülőszoba, beöntés, fürdés.

Labdán és négykézláb vajúdás kb 2.5 óra, kitolás 15 perc.

Beavatkozásmentes álomszülés volt.

2015. nov. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!