Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Segít a málnalevél tea? Vagy...

Segít a málnalevél tea? Vagy ez is csak egy a sok praktika közül, ami legtöbbször nem jön be.

Figyelt kérdés
2015. nov. 18. 13:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
44%
Igen, segít. Oltja a szomjat, és pozitív ízélményt nyújt.
2015. nov. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Van, aki nagyon dícséri. Ha nem vagy inzulinérzékeny vagy nem kell diétáznod, akkor nem jelent problémát kipróbálni, legfeljebb felesleges. De nem fájdalmas, nem káros, finom. :)


(Egyébként az adott problémákban azért nem ajánlott, mert beingathatja a vércukorszintet az arra érzékenyeknél.)

2015. nov. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
44%

Azt mondta a doki, hogy azért hordtam túl, mert izomlazító hatása van, Ezért is nem szabad már magnéziumot sem szedni a végén, mert nehezíti a szülés beindulását.

Egyébként könnyen tágultam, de hogy emiatt-e a fene tudja.

2015. nov. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én ittam az utolsó hónapban és sima természetes szülésem volt. Persze nem biztos hogy emiatt, de egy próbát megér.
2015. nov. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ezzel is mint mindennel az a "baj", hogy mivel nem tudod milyen lett volna nélküli vagy vele, így nem lehet leegyszerűsíteni, hogy hasznos vagy sem. Én ittam az utolsó hónapban mindkettőnél, igaz csak napi 1x, hogy ezért vagy sem az első 3 óra alatt, a második 1 óra alatt (igaz vele szedtem a homeopátiás bogyót is, amit a szülésznő adott) szültem meg természetes úton.
2015. nov. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A hatástalanságát megkérdőjelezők részére leírom a saját tapasztalatom.

Külföldön ezt a teát a méh "edzésére" (uterus toning)ajánlják az orvosok és szülésznők kb. 32-34 héttől. Azt javasolják, hogy ha túl gyakori és intenzív keményedést okoz, akkor abba kell hagyni. Sokan már a terhesség korai időszakától alkalmazzák, így tettem én is, saját butaságom!

Kb. 24 héttől ittam és fokozatosan emeltem az adagot, míg a 29 hétre nagyon erős méhösszehúzódásokat okozott, amelyek ha talpon voltam folyamatosak voltak. Ez hetekig tartott. Az orvos majd leharapta a fejem, teljes joggal...

Természetesen nem 100%, hogy a málnalevéltől, de majdnem biztos, hogy nagyon ráerősített az amúgy is meglévő korai kontrakciókra, legalábbis a doki szerint.

2015. nov. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én ittam a 36. héttől, 3 óra alatt tágultam ki első gyerekkel. Ettől, nem ettől, ki tudja, de ártani nem árt (persze ha úgy és onnantól issza valaki, ahogy javasolt).
2015. nov. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
6-os: nekem azt mondta a doki is és a szülésznő is hogy 36. hét után igyam, előbb ne.
2015. nov. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

8-as: nekem a 32-34 héttől javasolták, de mint írtam jóval hamarabb kezdtem és túl jól sikerült (azt elfelejtettem írni, hogy a méhszájam is folyamatosan nyílt és a méhnyak rövidült). Mások tapasztalatai alapján kezdtem el inni korán, ami talán 1 csészével nem is lett volna gond, de én emeltem az adagot és ezután kezdődtek a problémák.

Szóval csak finoman, mert bár lehet, hogy van olyan, akinek nem használ, de túl korai eredmények sem jók, ha netalán használna... Amúgy a doki azt mondta, hogy 30 hetesen olyan erős a méhem és ha hagynánk, akkor olyan gyorsan tágulnék, hogy gyorsan megszülnék egy nagy babát is.

2015. nov. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Utolsó hónapban csak azt ittam. Amikor jött a kitolási szakasz, akkor dobtam el a teás üveget, tehát vajúdás alatt is ittam.

2,5 órás, beavatkozásmentes álomszülésem volt. Szerintem jó ötlet.

2015. nov. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!