Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 34 hetes terhes vagyok, de...

34 hetes terhes vagyok, de még semmit nem vettem magamnak a kórházba fekvéshez. Ideje lenne már vagy emiatt ne idegeskedjek?

Figyelt kérdés
2015. nov. 24. 07:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Igen, ideje lenne, mivel nem biztos, hogy 40. hétre fogsz szülni! Lassan legyen készenlétben a kórházi csomag.
2015. nov. 24. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ha optimistán gondolkodsz, ráér még 3 hétig.

Ha nem, akkor már el is késtél.


De nem kell olyan sok dolog.

2015. nov. 24. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
Én 34. hétnél már tűkön fogok ülni... :) Nagyon laza vagy :) Sok erőt és egészséget kívánok Nektek :*
2015. nov. 24. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Én a 35. héten szültem. A kórházból telefonáltam a férjemnek, hogy hozza a cuccaimat amik el van készítve mert szülés van.
2015. nov. 24. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
38 hetes vagyok, tegnap vettem meg az utolsó hiányzó dolgokat. Nincs jóslóm, zárt vagyok, doki szerint minden rendben. Persze ne én legyek a követendő példa. Még fel se fogtam hogy heteken/napokon belül hárman leszünk :)
2015. nov. 24. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ideje lenne, már csak azért is, hogy legalább efelől megnyugodj. Még a korán készülődni kezdőknél is ritka, hogy tényleg minden tökéletesen készen áll a baba fogadására (ha másért nem, mert utólag derül ki még valami, amire szintén szükség van), és hidd el, nem lesz kedved a 40. hétben mindent egyszerre pótolni, ami kimaradt. Felesleges idegeskedés, hogy a férjed megtalálja-e majd a zoknidat, köntösödet, betéteidet, ha hirtelen kell bemenni és otthon nincs összekészítve a táska...
2015. nov. 24. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Semmiképp ne idegeskedj, az felesleges :-)


Ami kell, az nagyrészt úgyis megtalálható otthon (papucs, köntös, ruha, evőeszköz stb), férjed könnyen össze tudja szedni szükség esetén.

A többi dolgot érdemes lassan megvenni vagy legalább megbeszélni a férjeddel, nehogy szegény ott álljon és azt se tudja, mi az a bimbóvédő krém vagy textilpelus, ha esetleg korábban beindul a szülés.

2015. nov. 24. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
64%
A saját higiéniádhoz szükséges dolgokat mindenképp ideje lenne megvenni, mert van, ami azonnal a szülés után már kelleni fog, és nem ér rá másnap bevitetni. Ilyenek a betét, a melltartóbetét többek között, hiszen mégis csak te tudod, milyet szeretnél a hátsódon/melleden tudni. :) De ezen kívül nem elvárható egy férjtől, hogy tudja, milyen hálóinget kell venni a szoptatáshoz, hogy milyen pelust szeretnél a babára adni, milyen ruhában szeretnél bent lenni a kórházban stb. A 37. héttől bármikor elindulhat a szülés, és te sem leszel fürgébb addig, szerintem ideje lenne beszerezned mindent.
2015. nov. 24. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én 34 hetes voltam, mikor költöztünk, szóval eszembe sem jutott még a kórházi csomagot pakolni. Olyan 38 hetes koromban raktam össze. Amúgy semmit sem vettem, csak betétet, meg pár új bugyit. Törölközőm, papucsom, hálóingem van itthon, a tisztálkodószereket szülés napján dobtam be a táskába. Babának nálunk nem kell vinni semmit, csak a "hazavivőst", azt meg aznap hozta a férjem.
2015. nov. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Minden férj más:) Az enyémnek fogalma sem lenne róla, hogy melyik az a kék papucs, amire gondolok, melyik az a bugyi, stb. betéteket, ilyesmit amúgy is jobban szeretem magam kiválasztani, eltenni. Valójában nem nagy dolog ez a pakolás, fél órába se telik - nekünk -, férjemet egész napra kiütné a meló vele. Szóval én még csak a 23. hétben járok, de lassan össze fogom készíteni, persze ne legyen baj, de igazából bármikor történhet olyasmi, hogy azonnal be kell menni a kórházba.
2015. nov. 24. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!