Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Körülbelül 35 hetes terhes...

Kalányos Norbertné kérdése:

Körülbelül 35 hetes terhes vagyok és félek a szüléstöl. Ti nem féltetek?

Figyelt kérdés
2015. aug. 15. 18:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%
De igen, féltem. Az elsőtől azért, mert nem tudtam, mi vár rám, a másodiktól pedig azért, mert már tudtam, mi vár rám.
2015. aug. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Láttam szüléseket, némelyikhez asszisztáltam is medikaként, úgyhogy attól nem, csak a vajúdástól. Szerencsére nem volt túl hosszú, ki lehetett bírni, a kitolási szakban maga a fájdalom már nem is tudatosult bennem, annyira vártam, mikor láthatom és vehetem a karomba a babámat.:-) Nem kértem semmilyen fájdalomcsillapítást, csak a gátmetszéshez helyi érzéstelenítést.
2015. aug. 15. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Persze, hogy féltem, első volt, nem tudtam mi vár rám, csak sejtéseim voltak, de nyilván amíg nem éled át, addig nem tudod, hogy milyen. Nem volt kellemes, nagyon nem, de nyilván az ember kibírja és nem azt nézi akkor abban a pillanatban, hogy mennyire fáj, vagy milyen rossz, hanem azt, hogy egyszer véget ér és lesz egy várva várt kisbaba!:)
2015. aug. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
39%

Én annyira, hogy ezért nem is lesz saját gyerekem.

Minden tiszteletem azoknak, akik nem félnek.

2015. aug. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Illetve félnek, de mégis megteszik.
2015. aug. 15. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Wiky93 ***** válasza:

Én nem féltem egyáltalán :)

Aggodalomra semmi ok (tudom ezt mondani könnyű) de tényleg nincs miért félni :) ne gondolj rá, gondolj arra, hogy hamarosan a kezedben tarthatod a babád :)

2015. aug. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Nem féltem. Úgy voltam vele, hogy persze, majd szülni kell, de az majd lesz, addig meg ràérek. Aztàn a szülőszobàn kaptam észbe, hogy hoppà. Szerencsére gyors volt, és viszinylag könnyű, közben 1-2 alkalommal megijedtem, főleg mikor szédülni kezdtem. A végén meg inkàbb mérges voltam, hogy mekkora kicseszés ez az egész, csinàlja inkàbb màs. Most első trimeszteres vagyok, még ràérek aggódni, inkàbb azon izgulok, hogy beérjünk majd, ne itthon pottyantsam el a padlón, segìtség nélkül.


Az a gyerek ki fog jönni, ìgy vagy úgy, próbàlj tudatosan lazìtani, bevenni a lecarom tablettàt. Nem azt mondom, hogy ne készülj rà, mert nem jó, ha negatìv meglepetés ér, de próbàlj pozitìvan gondolkozni. Minden rendben lesz, azt a maximum 1 napot fél làbon is.

2015. aug. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
34 hetes vagyok, eddig nem igazán féltem tőle de lassan egyre jobban. Azzal nyugtatom magam, hogy bent nem maradhat és jó kezekben leszünk.
2015. aug. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

én az orvosoktól, ápolóktól féltem ne is a szüléstől..a kórházunknak híre van, milyenek az emberrel, ha valaki sztk-s alapon megy...kezdtem az otthonszülést is erőltetni...

de magáról a szülésről valahogy annyi volt bennem csak, hogy beszélgettem a babával, egyszer, hogy már nem birom elegem volt a terhességből, aztán erre nyílt a méhszájam..., akkor meg azon voltam, ó, még maradj bennt, nőjj szépre nagyra...utána meg majd nemsokára találkozunk, de jó lesz...aztán megint elegem volt a terhességből, és már akkor teljesen feladtam. éjjelem-nappalom se volt, a depi, éhség és étvágytalanság, álmatlanság a sehogysejó helyzetektől..és erre úgy döntött hogy jön inkább.

2015. aug. 15. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
*nem
2015. aug. 15. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!