Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit szóltok ehhez a statisztik...

Mit szóltok ehhez a statisztikához?

Figyelt kérdés
[link]
2015. nov. 28. 02:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
31%

Mit lehet ehhez szólni? Ez van!

Speciel nekem kettő is volt. Az első a gyerekem életét mentette meg, a második már programozott volt, és örültem,hogy épségben kivették, nem történt semmi, ami lehet,hogy normál szülés közben történhetett volna. Bőven elég volt egy évig cipelnem Dévényre az átmeneti oxigénhiányos fiamat.

Biztos sokszor előfordul, hogy indokolatlan a császármetszés, viszont (több orvos is van a családban, igaz nem nőgyógyász), azért választja egy adott helyzetben inkább ma már a legtöbb doki, mert ha mégis gond lesz a babával, jön a per.

Én azt mondtam, ismerve magam, hogy ha normál szülésnek indul és megcsászároznak, akkor elfogadnám. Nem hiszem,hogy hetekig kattognék rajta,hogy jogos volt-e vagy sem. A lényeg,hogy "kijött" a baba egészségben.

2015. nov. 28. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
56%
Érdekes a nagy eltérés kórházanként, persze vannak torzító tényezők, Szt Imrében szültem, ott nem lehet "koraszülni", persze, hogy kevesebb a császár. A gátmetszés aránya már inkább mutatja a szemléletet, mondjuk nekem pont volt, de nem rutinszerűen.
2015. nov. 28. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
35%

Kulfoldon elek, itt lehet caszart valasztani.

Azt valasztottam. Es, kinek mi koze hozza?

Es mit szolnek a statisztikahoz, semmit.


Te egy vagy azok kozuk a szuperanyuk kozul akik szerint a csaszar nem is szules?

2015. nov. 28. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Elég fals.

Debrecen Kenézy Kh-Ri.Eü.Szolg 2 128 1 514 1 0,07


1 gátmetszés, mi? :) Az elmúlt időszakban nem egy ismerősöm szült ott és mindnél kellett vágni.

Visszafele fejlődnének?

2015. nov. 28. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Azt, hogy Somogynál kimaradt a kaposvári és a marcali kórház is.
2015. nov. 28. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
nem értem, hogy a császáros hozzászólások hogy jönnek ide. mi köze a császárnak a gátmetszéshez?
2015. nov. 28. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
50%

Az első néhány válaszoló császárról beszél,egyébként a belinkelt írás a gátmetszésről szól,de mindegy. :D

A gyakoriság az adott orvosgárdától függ,de úgy látom,hogy a dokik többsége gátmetszés párti.Én azt gondolom,hogy ez nekünk segítség.Nekem semmi gondom nem volt a sebbel,fájdogált,de nem volt vészes.Hamar gyógyult és regenerálódott.Szerintem jobban jártam a vágással,mintha elszakadt volna a gátam.

2015. nov. 28. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ebben benne van, hogy mennyi az összes szülés, ebből mennyi a hüvelyi (pl. SOTÉn sok, mert ott van a sok koraszülés), és a harmadik oszlop, hogy mennyi a gátmetszés, nyilván a hüvelyi szülések számának arányában.
2015. nov. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én 2013-ban szültem egy olyan kórházban, ahol a fenti statisztika alapján 78% a gátmetszések aránya, arra fejlődtek, tuti nem volt 2013-ban közel 80%-os gátmetszés arány. Nagyon sok nőt tudok, aki már gátvédelemmel szült, a szobában pl öt nap alatt voltunk heten, ebből hármunknak volt gátmetszése. Mondjuk akkor kezdett el a gátvédelemmel több orvos is komolyan foglalkozni, és jött új orvos is. A rutin gátmetszés szerintem sem jó dolog, de élből elutasítani is ugyanakkora butaság. Nálam pl muszáj volt vágni, ezt már a terhesség során letisztáztuk, az amúgy gátvédelem párti orvosommal, mert volt egy korábbi sérülésem, és félő volt, hogy cipzárként szétnyílik ott a hüvelyem. Végül megúsztam egy közepes gátmetszessel, szakadás nélkül. Én éjjel egykor szültem, az ebédet már simán ülve ettem, nekem nem fájt a seb, ezerszer rosszabbra számítottam, mert a korábbi sérülésem utáni felépülés sokkal hosszabb és fájdalmasabb volt. Azóta sem okoz semmi panaszt, a régi sebem sokszor fáj, de a gátmetszésem hege nem fáj se frontkor, se szeretkezés közben. Mondjuk biztos nem mindegy, hogy mekkora a vágás, hogyan varr az orvos. Ismerek én is rémtörténeteket továbbszakadó gatsebről, szétnyíló sebről és így tovább, de majdnem minden történetben ott van az orvos nemtörődömsége, rutintalansága. Mellettem fekvő nő mondta, hogy első szülésénél fiatal dokinál szült, a varrást végigkommentálta, hogy miért nem tud varrni rendesen, a szülésznő tízszer kérdezte meg, hogy ne hívja-e be az ügyeletvezetőt, a doki nem engedte, végül valahogy összevarrta, de a csajnak az első felállásnál szétnyílt két óra múlva, arra nem volt ott a doki, csak a szülésznő és hívta az ügyeletvezetőt, aki összevarrta normálisan, de érzéstelenítő nélkül, mert a korábbi doki már adott annyit, hogy nem adhatott többet. De sógornőm se járt jobban, neki pl rossz irányba vágott a dokija, ezt később tudta meg, és ezért végig repedt a végbélizma is, mert nem egy kicsit oldalasan vágott, hanem függőlegesen, így pont nem érte célját a vágás. Hogy miért? Szerinte azért, mert sietett, kapkodott, már amikor beért, nyomta az oxitocint, mert gyorsan túl kell esni rajta, sógornőm egyébként csecsemősnővér és megtudta, hogy miért volt a nagy sietség. Nah de mindegy. Engem pl mélységesen bántanak azok a cikkek, posztok, amik arról szólnak, hogy a gátmetszés a nők csonkítása, lealacsonyítása, megalázó beavatkozás, mellyel a nőiességükön esik csorba és csak azért csinálják a férfi orvosok, hogy szűkre tudják varrni a nőt, a férjnek kedvezve ezzel. Én pl ebből semmit nem éreztem, előre megbeszéltük, hogy mikor, hogyan fog történni, lerajzolta a dokim, mindent elmondott a vágásról, varrásról, megbeszéltük, hogy inkább tágabbra hagyja mint szűkebbre, mert nekem fájt a szex korábban a hegek miatt. Persze tudom, hogy van, ahol rutin, de szerintem azokba a nőkbe sem kellene belesulykolni, hogy márpedig őket megcsonkították, a nőiességüket megtiporták. Lehet, hogy az orvosoknál ez rossz beidegződés, de többségük nem rossz szándékkal él a vágás lehetőségével, és ha talán úgy indítanának a nők, megfelelő szakemberek, hogy felvilágosítanák a kollégákat, hogy van jobb megoldás, nem pedig megbélyegeznék őket, hogy ők maguk a sátán, amiért a régi iskolát követik, akkor egyszerűbb és hatékonyabb lenne változtatni.
2015. nov. 28. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

3-as. De, szerintem a császár is szülés. Ha nem lenne császár, most nem lenne férjem.


Érdekes a gátmetszés magas aránya. Van, ahol 80% fölötti, pedig a WHO "ajánlása" 10%.

Nekem is volt gátmetszésem, 2 ok miatt. Ahol szültem, ott kötelezően minden első szülőt vágnak. A másik, hogy olyan gyorsan jött a baba, hogyha nem vágnak, tuti szakadok (ugye az oxytocin)

Pont tegnap néztem egy szülésvideót, egy fiatal lány szült otthon (gondolom elmaradottabb országban volt). Az anyja meg egy bába volt vele. Hiába nyomott nem jött a gyerek, vártam, hogy mikor segítenek rajta gátmetszéssel. Szerintem ott indokolt lett volna, de a lényeg, hogy nem a nők 70-80 %-nél indokolt, hanem 10-20%-nál.

2015. nov. 28. 20:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!