Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » S. O. S.! Elfolyt valami, de...

S. O. S.! Elfolyt valami, de nem tudom, hogy mi és nem sok, sárgás valami, egy kisebb rendben, de tényleg úgy a bugyin egy nagyobb folt, aztán még egy kevés wc-zés közben, ez magzatvíz?

Figyelt kérdés
Nem érzek semmit, nem tudom, hogy mit csináljak, rohanás a korházba??? 38 hetes vagyok, és nem tudom, hogy ez a sárgás valami mi akar lenni
2015. nov. 30. 04:12
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
43%

Valószínűleg a nyákdugó ment el. Nálam anno így kezdődött a szülés, van, akinél még utána eltelik jó pár nap.

Annak idején felhívtam a kórházat (mondjuk voltak akkor már redszertelen fájásaim is), ők azt mondták, menjek be, rámnéznek, legfeljebb ha vaklárma, hazajövök.

Mindenesetre egy telefont megér...

2015. nov. 30. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Szerintem telefonálj ügyeletre vagy kórházba, ahol szülni fogsz. Igen nyákdugó lehetett egyet értek az előttem szólóval teljes mértékben.
2015. nov. 30. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Azóta is jön, pl. ha ledőlök és felkelek, akkor is zsupsz egy adag, barnás sárgás. Fájások..hát mit mondjak 20 percenként, de birható...
2015. nov. 30. 06:56
 4/18 anonim ***** válasza:
Akkor megindult. Kérdés, milyen messze van a kórház... Nálam innentől még 16 óra kellett, de nehezen tágultam. Ha messzire kell menni, kezdj készülődni. Jobb nem akkor beesni, amikor már a tolófájásoknál tartasz.
2015. nov. 30. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Kórház nagyon közel van. Épp ez az, hogy nem igazán akarom elsietni sem. Fájások azóta sincsenek, csak ilyen menstruációs szerűek. Még várok egy keveset és felhívom a dokit :(
2015. nov. 30. 07:34
 6/18 anonim ***** válasza:

Tegyél be egy óriás betétet (ami szülés utánra van), és ha megtelik egy fél óra-órán belül, akkor magzatvíz.

Aggódni akkor sem kell, hiszen 24 óra van, hogy beinduljanak a fájások.

Ha közel van a kórház és inkább otthon lennél, amíg jól esik, akkor ne kapkodj szerintem.

Ha első baba, akkor azért "villámgyorsan" nagy valószínűséggel nem haladnak a dolgok.


Egy erős jó meleg (nem túl forró!) zuhany segíthet beindítani a fájásokat.


Szép szülést Neked!

2015. nov. 30. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Az lemaradt hogy rendszeres fájások kellenek a szüléshez, tehát ez még így "kevés".


Rendes fájása az, ami 40-60 másodpercig tartó összehúzódás és ugyanannyi időnként jön pontosan (az összehúzódás eleje), de legalábbis valami rendszeresség van benne, pl. 2-5-7 percenként jön, vagy ilyesmi.

2015. nov. 30. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

#7: Már van rendszeres fájás, csak 20 percenként.

Kérdező, valóban még óráid vannak. De kérdés, kinek mi a fontos. Van, aki szeretne minél tovább, zavartalanul otthon maradni. Van, akit megnyugtat, hogy időben bent van. Én ez utóbbiak közé tartoztam. Így volt időm hozzászokni a légkörhöz, nekem ez kellett.

Ha minél tovább otthon akarsz lenni, de azért az adminisztrációt nem a tolófájások alatt akarod intézni, akkor azért 10 perces fájásoknál már érdemes elindulni.

Problémamentes, szép szülést!

2015. nov. 30. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

A 20 perces még simán leállhat, az még annyira távol van egymástól.

Bár így hogy nem ír többet Kérdező, lehet hogy történnek a dolgok. :)

2015. nov. 30. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Nekem nem állt le. De ugye tudjuk, minden szülés más...

Este 8- kor mentem be, másnap délben szültem.

A húgom szintén 20 percesekkel indult be, a férje már nem ért be időben, úgy felgyorsultak az események.

Egy biztos csak, elkezdődött... irigy vagyok. :D

2015. nov. 30. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!