Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyire normális a szeméremcs...

Mennyire normális a szeméremcsont fájdalom? Kb. a 30 héten kezdődött. Meddig nő még a mell? 32 hkm

Figyelt kérdés

A 30. héttől kezdett el fájni a szeméremcsontom, elég sok és erős méhösszehúzódásom is van, és a méhszájam is nyílik, a méhnyak rövidült. A csontfájdalom egyre erősebb. Nektek volt ilyen? Nem túl korai? Folyton a koraszüléssel rémisztgetnek.

A másik kérdésem, hogy meddig nő még a mell? Szülés után még nagyobb lesz? Már így is 10-12 cm-es növekedés van, lassan egy kabátot se tudok begombolni...



2015. dec. 4. 09:44
 1/6 anonim ***** válasza:

A rövidülés normális, a méhszájad hogy áll? A belső is nyílik? Milyen érték van írva rá? 35 hetesen nekem már c2111 volt, 2 hétig visszafogtam magam és pihentem sokat utána semennyit mivel már 37 hetes voltam, a kiírt dátum előtt 2 nappal jött a baba. Az összehúzódásokra sok sok magnézium és pihenés kell. Ha meg nyílik is a méhszáj nem árt komolyan venni.


A mell növekedés pedig egyéni, nekem félidő után szerintem már nem is nőtt. Legalábbis én nem vettem észre.

2015. dec. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem is a 30. hét körül kezdett el fájni a csontom, kb 3 hétig, de nagyon durván. Felkelni reggel alig bírtam, meg egyik oldalról a másikra fordulni.

Méhösszehúzódásom nem nagyon volt, jóslók a 37-8 héttől kezdődtek, akkor kezdett nyílni a méhszáj is.

A mellem nem nőtt, csak amikor a kórházban lett tejem.

2015. dec. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én most 31+5hetes vagyok és nekem is kb akkor kezdődött a csontfájdalom, még felkelni is nehezemre esik emiatt, vagy átfordulni a másik oldalamra.Igaz az én méhszájam teljesen zárt.Jóslóim is vannak,legalábbis sztem az lehet,bekeményedik és feszül a hasam, kisugárzik a derekamba és nagyon enyhe mensi szerű görccsel jár.Én is emiatt aggódom, nehogy koraszülés legyen. A mellem pedig minimum 3x akkora, mint terhesség előtt. Valamelyik nap már kínomban nevettem,mikor oldalra voltam fordulva,mellettem feküdt a kisfiam,majd mikor felült, rákönyökölt a mellemre. Akkor gondoltam, hogy bakker lassan lefolyik az ágyról :)
2015. dec. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem a szeméremcsont fájdalom már a 20. hét előtt elkezdődött, most a 30.ra hol fàj hol nem. A mellem pedig még semmit sem vàltozott.
2015. dec. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Ezek szerint ez nagyjából normális ilyen idősen.

A 27-28 héten volt a méhszáj értékem 2100, azóta folyamatosak az összehúzódások, haskeményedés, majd később alhasi fájdalom és a csontfájdalom is megjelent. Magnéziumot szedek, de szerintem kevés sikerrel (a citricit még nem próbáltam).

Sokszor gondolom, hogy ennyi minden után megérdemelnék egy könnyű szülést...hiszen másnak csak az utolsó hetekben, napokban, órákban - ha egyáltalán - fáj valamilye is.

Jövő héten megyek ismét dokihoz, kíváncsi vagyok hogy áll a méhszájam.

2015. dec. 4. 15:40
 6/6 A kérdező kommentje:
Ami meg a mellnövekedést illeti, irigylem azokat, akiknek nincs ilyen problémájuk. Korábban nem is gondolkodtam el soha rajta, hogy milyen jók is az én közepes melleim, csak most, hogy megnőttek.
2015. dec. 4. 15:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!