Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A férjemet elkísérte az anyja...

A férjemet elkísérte az anyja a szülésre. Ettől Ti is kiborulnátok/kiborultatok?

Figyelt kérdés

A szülésre a 31 éves felnőtt férjemet elkísérte az anyja, hogy lelkileg támogassa. Én ettől teljesen kész vagyok. Úgy érzem, hogy ennyi idősen az embernek tudnia kell egy ilyen szituációban az anyja nélkül helyt állni. Szerinte meg ez teljesen normális dolog. Én megalázónak éreztem. Még jó, hogy a szülésre csak egy kísérőt engedtek be.


Szerintetek is kiborító ez vagy csak én reagálom túl?


2015. dec. 12. 18:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
68%
Lehet hogy inkább ő is szeretett volna ott lenni amikor megszületik az unokája. Nem lehet hogy mást láttál benne mint ami?
2015. dec. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
71%

Az én nagyim is ott volt amikor születtem.

Te reagálod túl.

A férjed legalább megtudja osztani egy számára fontos személlyel ezt a pillanatot.

2015. dec. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
71%
Ha ezt előre megbeszéltétek, akkor rendben van. De az, hogyha ott tudtam meg, az nincs. Mi mindent együtt beszélünk meg, másrészt a férjemnek nem az anyja lelki támogatására lenne ott szüksége. Ha jönne az anyós, az nem ezért lenne.
2015. dec. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem nem az a baj, hogy ott van-e, vagy nincs a szülésnél más családtag is, hanem hogy nem közös döntésre volt ott valaki. Én nem akarok a férjemen kívül más családtagot a szülőszoba környékén, ez a mi hármunk létező legintimebb pillanata, tágabb családdal ezt nem akarom megosztani. Majd ha már hazajöttünk, felocsúdtunk, jöhet mindenki, vagy tőlem akár másnap az újszülött osztályra is, de pont a szülésbe nem hiányzik a férjemen kívül senki.


34+1 hkm

2015. dec. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
84%

Azzal szerintem alapvetően semmi probléma, ha a szülők kint "szurkolnak" a váróban és jelen szeretnének lenni a gyerekük életének egy nagyon fontos eseményénél.

De mi az, hogy elkísérte? Együtt mentek be vagy mi? Nálunk ez úgy nézett ki, hogy az Urammal együtt indultunk a kórházba a szülés megindulásakor és útközben hívtam édesapámat - aki helyben lakik és be szeretett volna jönni-, hogy folyik a magzatvíz, így belátható időn belül történni fog valami, de majd még szólunk, ha megvizsgáltak és többet tudunk. Végül aztán szülés előtt 2-3 órával érkezett meg, amikor a szülésznőnk is jelezte, hogy lassan érdemes elindulnia. Császároztak végül, de a műtétet követően az őrzőbe őt is beengedték pár percre megnézni minket és pityergett a boldogságtól. Ezt senki nem érezte megalázónak, hiszen csak azért jött, hogy osztozzunk az örömünkben. A másik oldali nagyszülők távolabb laknak, így ők pár nappal később tudtak csak jönni, de nem zavart volna, ha ők is ott toporognak a váróban. Annál jobban ismerem az Uramat és családját, hogy tudjam, anyuka nem istápolni jött volna a pici fiát.

2015. dec. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
65%
Hasonló volt nálunk is, amikor már vajúdtam akkor hivogatta párom a szüleit, és kérdezgette anyós hogy bejöjjön-e. Mondtam , hogy nehogy bejöjjön! Hallottam is, hogy megmondta neki. Mégis ki volt az első ember, akinek az arcát megláttam ahogy toltak kifelé a műtőből (császár lett végül)?? Az anyós, természetesen. Túlzás, hogy kiborultam, nem rendeztem miatta jelenetet se akkor se később, abban a helyzetben ráadásul nem ez volt a legfontosabb dolog de felháborítónak tartom, hogy ennyire nem vette figyelembe a kívánságomat.
2015. dec. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Jól értem, a férjed szült és az anyja volt a kísérője? Durva sztori, én is kiborultam volna a helyedben.
2015. dec. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
61%

Látom, az senkinek sem fordul meg a fejében, hogy az anyós is ugyanolyan családtag, aki az unokája születésénél szeretne jelen lenni, még ha csak a folyosón is.

Nem, hiszen az anyós egy szörnyeteg és elmebeteg, ha szeretne a fiával osztozni az örömben, amikor apává válik...

Az ilyen hozzáállású nőknek kívánom, hogy csak fiúk szülessen és kapják ők is ugyanezt vissza majd a menyüktől!

Mondom ezt fiús anyukaként, aki már tudatosan készül a gonosz anyóslétre... :)

2015. dec. 13. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
57%

Utolsó! Teljesen egyetértek veled!

A férj szülei is ugyanolyan családtagok. Így az anyósnak ugyanannyi joga van kint várakozni. Hiszen izgul nemcsak az unokájáért, hanem érted is. Ha te nem vagy az anyukáddal olyan kapcsolatba, hogy szívesen látnád a váróban, attól még a férjed lehet, hogy szeretné ezt az élményt megosztani az anyukájával. Miért is lenne ez probléma egy családban? Majd ha folyamatosan belekotyog a gyermeknevelésbe, na akkor kiborulhatsz! Amíg csak támogatóként van jelen én nagyon örülnék. (Mondom ezt úgy, hogy sajnos nálunk a párom anyukája már nem él! Bárcsak emiatt aggódhatnék, hogy bejött-e a szülés alatt a váróba vagy sem!)

39 hkm

2015. dec. 13. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
49%
Mikor nálam indult meg a szülés a férjem a kórházból hívta a szüleimet, hogy bent vagyok a szülőszobán.Vele sógornőm jött be a szülésre, kint pedig várt a férjem a szüleim és a tesóm. Az se zavart volna, ha anyósom is ott van. Neki is ugyanolyan unokája és ő is aggódik.Nekem mondjuk anyós nem jött be a szüléskor a kórházba, de otthon halálra aggódta magát, és délután be is jött meglátogatni. Rosszul is esett volna ha nem jön be.
2015. dec. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!